Skocz do zawartości

Gigabyte Radeon HD 7970 3 GB Windforce 3X - czy to już koniec możliwości OC ?


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam kartę jak w temacie - za pomocą programu MSI Afterbuner udało mi się na napięciu 1,25V uzyskać wynik 1210/1800, sterowniki najnowsze. OC stabilne, ale jeśli dam napięcie 1,3V i podniosę taktowanie na 1220 to już są małe artefakty nie pomogło także ustawienie pamięci na stock a nawet zmniejszenie do 600 MHz. W CCC mam limit na 1200/1625 i ciekawi mnie bardzo czy artefakty spowodowane są przez blokadę w bios (jeśli takowa występuje) czy po prostu to jest już koniec podkręcania w przypadku tego egzemplarza. Karta ma Dual-Bios i jest jakaś szansa, że zmiana biosu coś tutaj da ?

 

http://img140.imageshack.us/img140/9939/86002218.jpg

Link to post
Share on other sites

Welcome in my club :D

tak to by było na tyle jeżeli chodzi o podkręcanie

jest to spowodowane strasznie wysoką temperaturą sekcji zasilania

oraz wgl nie chłodzonymi podzespołami karty graficznej

kartę tą da się podkręcić do 1300 i więcej

ale

musisz zainwestować w blok wodny

mam to samo i nad tym ubolewam

chociaż jak na razie wszystkie karty przy 1200 mają już artefakty

oczywiście jeżeli mówimy o chłodzeniu powietrzem

 

a i co do napięcia

ustaw 1231

bo 1250 nie jest ci potrzebne a tylko grzejesz kartę

 

no i taktowanie pamięci zmniejsz do 1650

dając na memory voltage chociaż 1618

 

a do tego zauważyłem że jest spadek wydajności jak ci się zacznie ostro grzać

dotknij sobie tego radiatora co tam masz przy sekcji

około centymetr w lewo od kabli zasilających

karta jest za******a

bo temperatura rdzenia GPU jest niska ale reszta to się dosłownie PALI :D

Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma co kombinować ? w blok wodny to ja inwestować nie zamierzam, bo karta zostanie sprzedana jak wyjdzie GK 110 albo seria HD 8xxx - OC używam tylko do BF 3 reszta na stock. Sterowniki i tak są słabe, bo jak ja mam mniejszy minimalny FPS w Call of Duty Black Ops niż poprzednio w Radeon HD 5870 :) zresztą z 925/1375 na 1210/1800 nie ma też co narzekać.

 

Temperatury mam OK najwięcej na sekcji zasilania miałem 72 stopnie przy 75% obrotów wentylatorów - gram na słuchawkach więc i 100 % dla mnie nie jest przeszkodą :)

Edytowane przez Zxaka
Link to post
Share on other sites

też tak zrobię że sprzedam i kupię coś z HD 8000

ale jeżeli chodzi o mniejszy FPS to ja jakoś nie mam problemu

na jednej karcie mam wydajność większą niż na wcześniejszych dwóch HD 6970

więc i tak mam się z czego cieszyć

a do tego teraz na Intelu mi wydajność skoczy w górę to wgl będzie bomba :D

Link to post
Share on other sites

Nie mam żadnego benchmarka, bo one są mi do niczego nie potrzebne jedynie co testuje to ile mam FPS w grach a nie śmiesznych punktów, które do niczego mi są nie potrzebne. Nie raz widziałem testy procesorów na karcie 7970 różnica między takim i7 920 4,2 GHz a i7 2600k 4,8 GHz to różnica max. 15-20 klatek w takich grach gdzie FPS spokojnie przekracza 100 FPS.

Edytowane przez Zxaka
Link to post
Share on other sites

Absolutnie!

 

i7 920 OC 4,1 GHz nawet w najmniejszym stopniu nie ogranicza 7970. Nie ograniczałby nawet dwóch takich kart w CF

W 3D Mark 11 po zmianie procesora na np 2600K z zegarem 5GHz będzie różnica bo... część ilości punktów to wynik procesora.

 

W grach różnicy nie będzie. i7 920 OC 4,1 GHz to bardzo dobry i wydajny procesor i nie będzie ograniczał nawet przyszłych Radeonów 8xxx chyba że będą dwa razy szybszymi kartami niż te obecne.

 

Nie daj się zbajerować. Karty potrzebują szybkich procesorów ale bez przesady.

Link to post
Share on other sites

w takim układzie Phenom II X6 1090T też nie ogranicza kart graficznych np. w CF ?

sorry bo to są praktycznie takie same procesory jeżeli chodzi o wydajność

nie bez powodu zmieniam syfa na coś lepszego ...

miałem dwie 6970 i teraz 7970 i mogę twierdzić że proc mnie ogranicza np. w BF3

gdzie nawet na BMK mieli ode mnie około 14 fps średnio więcej

Link to post
Share on other sites

w takim układzie Phenom II X6 1090T też nie ogranicza kart graficznych np. w CF ? sorry bo to są praktycznie takie same procesory jeżeli chodzi o wydajność nie bez powodu zmieniam syfa na coś lepszego ... miałem dwie 6970 i teraz 7970 i mogę twierdzić że proc mnie ogranicza np. w BF3 gdzie nawet na BMK mieli ode mnie około 14 fps średnio więcej

 

http://static.techspot.com/articles-info/458/bench/CPU_03.png

 

http://www.guru3d.com/article/amd-fx-8150--8120-6100-and-4100-performance-review/10

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

to jest wykres dla GTX 580 wgl. nie odzwierciedla wydajności 7970

Nie sugeruj się, że to 580, nawet jakby byłą 480 czy 8970 to różnica byłaby żadna. Między prockami w grach jest 1-3 klatki.. Czesio..hehe

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Wielki_Test_Cpu/test_cpu_wykres_23.png

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Wielki_Test_Cpu/test_cpu_wykres_24.png

 

 

Także nie licz na to, że po przejściu z Phenom II X6 1090T na i7-2600 w grach będzie miał torpede...max 3 klatki. Przerabiałem to, sam sie przekonasz. Aczkolwiek intel bądź co bądź niszczy denne AMD.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Nareszcie dotarla do mnie moja sztuka 7970 WF3x :)

 

Pytanie Laika: kiedys podkrecalem swojego 5750 ale bylo to jakies 2 lata i zapomnialem zasady podkrecania :P

 

Co ile zwiekszac taktowanie procesora i pamieci ? 5/15 ?

 

Potem oczywiscie sprawdzac czy sa bledy np. w takim BF3 tak ?

 

Dzieki za podpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

do 1125 mhz możesz odrazu dać bez podnoszenia napięcia

i 1560 mhz na vram

potem 1200 mhz na napięciu 1.43

no i możesz dać pamięci 1800 mhz :D tylko że przy 1.81 najlepiej

mniejsze napięcie powoduje spadek wydajności

a przez to że GDDR 5 ma korekcję błędów to tych błędów na ekranie nie zauważysz :D

1210 mhz to max na tym chłodzeniu, niby GPU zimne ale reszta podzespołów karty się aż gotuje

ten kiczowaty radiatorek jest temu winien no i brak jakiegokolwiek radiatora na podzespołach od strony złączy DVI HDMI DP DP

możesz później spróbować na własną rękę chłodzenie modyfikować :D

ja osobiście podnosiłem co 10 mhz i sprawdzałem stabilność jak było ok to kolejne 10 mhz, czasem voltage o jedną wartość trzeba podnieść :D

no i sprawdzaj w sieci jak inni podkręcają

 

błędy sprawdzaj w Heaven Benchmark 3.0

bf 3 to dopiero po dlugim czasie jakiś art wyskoczy ale to z godzinkę, dwie

Edytowane przez johnsheppard
Link to post
Share on other sites

rozwiń to, napisałeś coś z czego nic nie wynika

jeżeli chodzi o GTX 580 to tak jak mówię jest on wolny w stosunku do HD 7970

więc wszystkie procki dają sobie z nim radę

a przy 7970 to tak jak przy CF z 6970

duża ilość procków już to ogranicza

dajmy na to PII 1090T vs I7 2600 K można by rzec że w grach można mieć do 20 FPS zysku ...

Link to post
Share on other sites

Ja uważam po obeserwacjach róznych kart od nvidia i AMD żę bardziej podatne na przymulanie słabym prockiem sa Geforce. Jednak dzisiaj 2500K do takich mocnych kart wystarcza spokojnie. PS> Chłopy powiedzcie mi gdzie wy tak sprzedajecie te używane karty , sa na to kupcy ?? Bo sam o tym myśle a mam miesiąc używaną karte od stycznia.

Link to post
Share on other sites

Sprzedasz go... sęk w tym że ze sporą stratą, zwłaszcza że to wersja Matrix. Znając życie kosztowała Cię jakieś 1500-1600zł (zakładając że kupiłeś używaną), bo za nową to dałeś gdzieś ponad 2000.

 

Za 1450zł można mieć nowego, wydajniejszego 7950. Za 1200zł w sumie można kupić 7870 a to i tak lepszy wybór... więc może za 1100 się uda na Allegro.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...