Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chcę zakupić głośniki pod mojego PC, ale nie bardzo się na tym znam i nie chcę przepłacać za 'brudny' dźwięk, dlatego zwracam się do Was. Głównie chodzi o słuchanie muzyki, wysokie tony, niskie i średnie. Zależałoby mi na dobrym basie ze względu na to, że nie lubię sąsiadów.

Najlepiej jakby były 5.1

Budżet to 400/500 zł.

Edytowane przez Godziu
Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o sluchanie muzyki to 5.1 niebedzie najlepszym rozwiazaniem.

lepszy bedzie zestaw 2.1 lub 2.0

zaproponował bym Ci (pewnie nie ja jeden) microlaby solo6c sam jestem ich szczęśliwym posiadaczem od niedawna i jestem bardzo zadowolony :)

ale jesli zalezy Ci na mocnym basie to możliwe ze lepsze było by coś z subem.proponuje logitechy z2300 (używki) bądź ich następcy logitechy z623.ale pamiętaj to plastikowe satelitki sadze ze nieporównywalnie lepsza jakość dźwięku będą miały "solowki" :]

aaaaa no i jaka masz kartę dźwiękową? do sprzętu za ok 500zl przydało by się już kupić porządna dźwiękówkę przynajmniej audigy 2zs bądź xonara dg/ds.

pozdrawiam mazi12435

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a tak w ogole to jakiej muzyki sluchasz? bo to tez jest dosc istotne przy wyborze glosnikow:)

co do geniusow to masz model sw-hf5.1 6000-wedlug mnie jeden z niewielu zestawow 5.1 nadajacych sie do sluchania muzyki.satelitki sa w drewnie (mdf) a to dobrze wrozy jakosci dzwieku. kumpel ma takie same tylko model odrobine starszy(chyba nazywalo to to sie 5050) i faktycznie graja fajnie.Bas jest bardzo mocny aczkolwiek przyjemny dla ucha.wiecej sie o nich nie wypowiem bo nie jestem jakims audiofilem i niepotrafie tego co slysze przelac w tekst :/

sa jeszcze modecoomy mc-shf56 (2.0) oraz mc-mhf60(2.1).tez sa to glosniki czesto polecane na roznych forach :)

jakiego xonara DG czy DS?

Link to post
Share on other sites

Do muzyki tylko zestaw 2.0.

 

Za 500zł nie kupisz zestawu który da fajny dźwięk - chyba, że głośniki komputerowe... Dozbieraj jeszcze do 700-800zł i pomyśl nad zestawem kolumny 2.0 + amplituner. Zapewniam Cię, że zagra to sporo lepiej niż zestawy głośników komputerowych w podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites

radoslaw999- racja ale tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy budżet podchodzi właśnie pod 800-900zl.(z reszta tak jak napisałeś ;) )

w cenie do 500zl dobrego wymaka+kolumny się nie kupi. sam stałem przed podobnym wyborem nie tak dawno.za 500zl kupisz dorznięte kolumny/wzmacniacz "po przejściach" bez celu jest taki zakup.ja dorzucić nie moglem-kupilem solo6c.i nie zawiodłem się. I ciesze się z nowego sprzętu (na gwarancji) a nie takiego który już swoje przeszedł :]

wodzu88 x530/540 do muzyki się nie nadaje.miałem x540 przesiadłem się na solo-nie ma nawet sensu porównywać :P

co do propozycji tomk-a78 to wypowiadał się nie będę.pierwszy raz spotykam się z tymi głośnikami. fakt wyglądają porządnie ale nic więcej powiedzieć nie mogę

moja propozycja:jeśli masz budżet ścisłe ograniczony do 500zl kup solo6c lub jeśli koniecznie potrzebujesz 5.1 to te geniusy 6000.

jeśli możesz dołożyć do tych 800zl lub więcej to tak jak radoslaw proponował zestaw wzmak+kolumny.

pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

piterrrxd a kto powiedział ze w zestawie 2.0 nie ma basu?

bas jest, o to bym się nie obawiał

przykładowo w moich microlabach bas jest lepszy niz w x540-jest przyjemniejszy dla ucha i płynny. takie moje spostrzeżenie w x540 bas czułem na podłodze w solo6c bas czuje na ciele :D basu więcej w logitechcach było jak się cicho słucha.w solo 6c powiedzmy przy głośności 30/60 bas już ładnie daje :) tutaj sporo zależy od ustawienia tych głośników.

Link to post
Share on other sites

Słuchałem solo i dla mnie tylko lekko ciupią, no ale takie konstrukcje 2.0 są raczej strojone od ~50Hz ;) Co do reszty pasma nie mam zastrzeżeń, bardzo czyściutko :) Jeśli autorowi zależy na głębokim bassie, czyli tym zaczynającym od 30Hz bez subwoofera się nie obejdzie. Ten z Geniusów 6000 lub 5050 podobno lepiej brzmi w muzyce. Podobno, bo niestety nie słyszałem ich.

 

Porównanie niskich tonów solo do tych logitechów nie ma sensu, subwoofer gra kijowo na wysokiej głośności bo jest strasznie wysoko cięty - jakieś 200-250Hz, bez w miarę dobrej karty dźwiękowej rzęzi że szok %-)

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

niedawno w krakowskim salonie miałem możliwość przysłuchania się temu zestawowi:

http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-jbl-creature-iii-komp-el-i2221913305.html

jak dla mnie gra to bardzo fajnie, czysto, nie pierdzi. wygląda kosmicznie, a położony na biurku prezentuje się jeszcze lepiej.

w sieci można znaleźć starszy model, który zapewne gra podobnie:

http://allegro.pl/glosniki-jbl-creature-ii-stan-bardzo-dobry-i2276919051.html

http://allegro.pl/jbl-creature-ii-glosniki-2-1-jak-nowe-wroclaw-i2258764039.html

 

swego czasu ok roku użytkowałem z-2300, bardzo nisko schodzący bas. satelity okrojone z jednego pasma, zresztą wszędzie o tym piszą, grają głośno, na sąsiadów jak znalazł. w sieci pełno używanych egzemplarzy można znaleźć. też możesz sie nimi zainteresować.

 

jakoś 2 lata temu jak szukałem zestawu 5.1, byłem prywatnie u sprzedawcy na odsłuchu FX5051:

http://allegro.pl/50-altec-lansing-fx5051-zestaw-glosnikowy-5-1-i2259651619.html

bardzo ale to bardzo pozytywnie byłem zaskoczony jakością brzmienia, bas schodził nisko, dźwięk z satelit nie był przytłaczany mocnym basem, jakość wykonania na dość wysokim poziomie. zestaw wtedy kosztował ok 800 pln i to zaważyło niestety, ze jednak dopłaciłem do Z-5500. Dziś wybór byłby odwrotny za taki hajs.

 

 

co do serii solo, nie wypowiem się, nie miałem okazji ich posłuchać. ale zbierają pozytywne opinie, więc może warto wybrać się gdzieś na odsłuch autorze :D

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam obecnie (ale planuję wymianę) Tosce 303 i Space 86.

 

Opinie o tym sprzęcie są takie, że kolumny grają małym basem, grają pudełkowato itd...

 

Ale powiem nie narzekam. Bas mam (przy jakiś 2/5 głośności potrafią się ruszać szyby więc moc jest.

 

Polecam Tonsil Space 86 + ... (coś innego jak Tosca bo tu mamy stały kontur czyli podbicie wszystkiego do granic możliwości i dźwięk przez to jest zbyt nabasowany z zasłoniętą średnicą).

 

Takie kolumny w stanie świetnym (bez późniejszego wkładu własnego) można kupić już za 250zł. Do tego poszukać fajny wzmacniacz (ew. amplituner) najlepiej Unitry albo Diory. Tu się mieścimy w 500zł. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli polepszyć bas to można zakupić amplituner gdzie mamy wejście na aktywny subwoofer. Wtedy i będzie łupnięcie (jeśli by Space nie dawały rady).

 

Pomyśl np nad tym:

 

http://allegro.pl/kino-domowe-5-1-jvc-tonsil-sub-warto-gratis-i2266124643.html

 

Fajny sprzęt, masz 5.1 przy czym to nie jest tani komputerowy Logitech ani Genius. Wkładasz w biznes 200zł więcej ale i masz sprzęt dużo fajniejszy. I na pewno takie Solo za 500zł (o_O) zagra dużo gorzej i będziesz miał mniej basu niż na głośniku specjalnie do tego przygotowanym. Zastanów się i nie kupuj badziewia jaki Ci tu polecają b o to pierdziawy nadające się na pierwsze głośniki do komputera a nie do jakiegoś normalnego odsłuchu czegokolwiek.

Link to post
Share on other sites

wodzu88 x530/540 do muzyki się nie nadaje

mam to coś i do muzyki to się nie nadaje. Do gier i filmów jeszcze tak, ale nic po za tym...

rzuciłem propozycję. wiadomo, że są lepsze zestawy, ale ten prezentowany przeze mnie, szczególnie jeśli się ma ograniczony budżet, jest godny uwagi i jest 5.1, zreszą co tu będę pisać, sam popatrz na opinie i sam je użytkuję i oceniam na bdb=

http://www.ceneo.pl/;015355661-10.htm

 

wiadomo najlepszy byłby wzmacniacz + kolumny, ale autor chciał 5.1.

Najlepiej jakby były 5.1

w takim razie kolejna propozycja, tylko 2.1 też cenowo świetna sprawa, tylko proszę nie piszcie mi, że jakiś badziew, bo byle czego bym nikomu tu nie wciskał :)

http://allegro.pl/jbl-creature-ii-glosniki-2-1-okazja-kurier-i2274940185.html

 

i dużo droższe

http://allegro.pl/juz-sa-microlab-solo6c-tani-kurier-2-0-do-pc-pilot-i2255326429.html

 

btw:uważam że Logitechy, które podałem, autor byłby zadowolony, ale najlepiej to wziąć nogi za pas i wybrać się do pierwszego lepszego sklepu muzycznego na odsłuch i wtedy będzie można odczuć różnicę.

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites

Parametry techniczne:

Łączna moc zestawu RMS: 100 W (2 x 50 W)

Zakres częstotliwości: 55 – 20 000Hz

Czułość wejścia: 440mV

Odstęp sygnału od szumu: > 85dB

Separacja kanałów: > 55dB

Głośnik niskotonowy: 6,5” x 2

Głośnik wysokotonowy: 1” x 2

Zasilanie: AC 220-240V, 50Hz

 

Na tym basu nie będzie :) Zejście do 55Hz MAX :D To taki mid bas a nie miękki nisko schodzący i walący ściany a pewnie takiego autor oczekuje.

Link to post
Share on other sites

Bas się zaczyna 45Hz i w dół

nie bas tylko subbas

 

Ale nie rozwalajcie mnie że na 55Hz macie głęboki czysty bas

 

tonsile na pewno nie, ale porządne paczki jak najbardziej, mylisz pojęcia

 

a tak poza tym chętnie odstąpię coś znacznie lepszego od tonsili

http://forum.benchmark.pl/topic/44466-kolumny-stereo-dual-type-6-se/

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

radoslaw no to żeś doj....

55Hz to nie bas ale 45Hz to już bas %-) takie pytanie mam ktoś Ci to pisze czy sam to wymyślasz? :)

sam sobie przeczysz.mówisz ze dynamika i inne parametry są tez ważne a ja powiem ze najważniejsze.co Ci po basie (zaczynającym się od 45hz bron boże nie od 55 bo to jeszcze nie bas :D ) jeśli nie będzie on miał odpowiedniej jakości?

wiele modeli ma napisane w opisie ze schodzi nisko a w rzeczywistości tak nie jest.dobrym przykładem jest tutaj modecom mc-shf56 gdzie napisane jest ze schodzi do 20hz (bez suba a prawdziwy bas zaczyna sie od 45hz nie od 55hz przypominam)w rzeczywistości jak schodzi bo niżej jakiejś tam wartości to nie jest już bas tylko pierdzenie (tak wyczytałem w teście na portalu zagranicznym)

tak wiec podsumowując same hz to nie wszystko żeby powiedzieć ze coś ma dobry bas a coś tego basu nie ma.

ja nie bronie w tym momencie solówek (których swoja droga wyraźnie czepiasz się jak by były złem wcielonym) bo faktycznie może trzęsienia ziemi basem nie wywołują ale twoje kolumny tez na pewno tego nie robią :] (a nie przepraszam robią bo ty masz 45hz a to jest już prawdziwy bas ja mam 55hz a to już nie jest prawdziwy bas :D )

pozdro

PS radoslaw999-dziekuje za rozweselenie mnie na początek dnia.bez tego posta powyżej przeżył bym kolejny dzień przepełniony szarością. a tak od razu mi na sercu lepiej :D

Link to post
Share on other sites

rzeczywistości jak schodzi bo niżej jakiejś tam wartości to nie jest już bas tylko pierdzenie (tak wyczytałem w teście na portalu zagranicznym

to się nazywa subbas, dźwięki, które nie mają sensu same w sobie (i są często na granicy słyszalności), ale uzupełniają resztę dołu i jakbyś posłuchał samej kolumny subbasowej to usłyszysz tylko ciche buczenie i dudnienie, do tego ona służy, niczego więcej, resztę muzyki mają robić kolumny pełnozakresowe, niemniej przy większości porządnych subbas nie jest w cale taki potrzebny

 

inna sprawa w komputerowych zestawach subwoofer gra także średnie, tzn nie gra, bo nie potrafi (i wychodzi klucha), ale i tak dostaje pasmo i jest to zasadniczy powód, dla którego wszelkie zestawy oparte o satelity i subwoofer do niczego się nie nadają

Link to post
Share on other sites

Jak ja czytam, że ktoś próbuje odczytać charakterystykę grania z tabliczki, to koń z audiofilami by się uśmiali. Producenci mogą pisać sobie co chcą i zapewne dane były ustalone w warunkach nie dostępnych dla zwykłych użytkowników.

bedzie mial lepszy bas

a co to znaczy lepszy bas ? Jest kilka rodzajów Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...