Skocz do zawartości

Płyta pod c2d 6600


Recommended Posts

Witam,

Poleci ktoś jakąś dobrą, sprawdzoną płytę pod ww. proca?

 

Wymagania:

- nowa,

- złącza sataII i co najmniej jeden kanał ata100/133

- obsługa DDR2

- chętnie rozmiaru ATX,

 

Moja DFI x38 zaczyna odmawiać posłuszeństwa, czasami sypnie post codem o pamięci albo grafika jej się nie spodoba, prawdopodobnie zimne luty, pamięć sprawna, grafika również. No i mam problem...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

OC raczej nie, potrzebuję stabilnego sprzętu, net + filmy + jakieś niewymagające gierki, poza tym (albo raczej przede wszystkim) liczenie makr w excelu i obróbka baz accessowych (raczej sporawych). Zresztą obecny zasilacz Tagan 380W na za wiele nie pozwoli.

 

No właśnie wpadła mi w oko ta płyta Asusa, ale wyczytałem trochę negatywnych opinii o niej, a o serwisie asusa to już wśród znajomych trochę się nasłuchałem ;-) no i staram się omijać tą firmę z daleka, dlatego zapodałem temat na forum.

Ta płytka od Gigabyte'a fajna, zresztą miałem już kilka płyt tej firmy i z żadną nie miałem problemów, ale wolałbym jednak coś nowego, zależy mi na w miarę szybkim przywróceniu zestawu do życia, wstawieniu pod biurko, i zapomnieniu powiedzmy przynajmniej na dwa lata :D .

A co sądzicie o tej płycie: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g41m-comborev_13/ ? Co prawda mATX, no ale trudno.

No i pytanie dodatkowe czy na takim sprzęcie tj. proc + płyta + HD5670 + 4GB RAM poleci jakoś w miarę Starcraft 2 :D ?

Poza tym, HDD niedługo wyleci, zamówiony SSD intel 520 60GB, monitor LG 1680x1050.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

no sc2 by poleciało, ale na ultra niskich detalach. Do sc2 musiałbyś mieć lepszą grafikę niestety.

Co do samej płyty, to wydaje mi się jednak lepszym wyborem pod ten socket zakupić płytkę używkę na allegro jakąś fajniejszą/lepszą niż nową ze sklepu. Nowe pod ten socket w sklepach to opcje tzw. nisko-budżetowe. Czyli żadne rewelacje, ot takie płytki byle hulały.

Do tego quada potrzebujesz płytę z dobrą sekcją zasilania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, już chyba z kilkadziesiąt płyt różnej maści przeglądnąłem no i d..a - nic ciekawego, na różnych forach i portalach, tą płytę co ją mam, to chyba jeszcze spróbuję wygrzać opalarką z pastą, bardziej może jej nie spitole, a zawsze by jeszcze trochę pociągnęła.

 

A o tej co kolega grzeskos pisał to coś słyszeliście, żeby restartowała się przy uruchamianiu, jakby nie mogła wyjść z biosu? Na dwóch forach znalazłem takie opinie, chyba jeszcze ta w miarę nie najgorzej wygląda spośród wszelkiej maści chłamu...

 

Jak tak dalej pójdzie nie wiem czy nie zmienię platformy na AMD/DDR3 :P , zależy mi na nowym sprzęcie, no i przede wszystkim na gwarancji...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...