Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Mam dylemat odnośnie zakupu nowego zestawu komputerowego. Jedyne gry w jakie gram to SC2, WoW, i nadchodzące D3 i być może GW2. Na obecnym zestawie niestety gry te nie chodzą zbyt dobrze. W diablo 3 są zauważalne duże spadki klatek.

 

Mój zestaw to:

 

Procesor: C2D E8400 (nie kręcony)

Wiatrak: Noctua NH-C12P (dla ciszy)

Płyta: Gigabyte GA-EP-45-UD3R

Ram: 2x2GB Kingston HyperX

Zasilacz: Silver Power model King Kong 650W

Grafika: Palit GTX 275

Dyski: WD 1TB, WD 1,5TB

Monitor: Eizo S1901

Klawiatura i Mysz: Razera

 

Teoretycznie mam te 4-5tyś zł na nowy komputer tylko czy jest sens kupować go do tych gier które wymieniłem. Może lepiej dokupić grafikę i podkręcić procesor ?. Proszę o poradę.

Edytowane przez mocdyfer2
Link to post
Share on other sites

i tu blad... bo u mnie odczuwalne bylo np jak zmienilem sama plyte glowna...skarpetka na 775 ... :) i juz mialem skok w benchmarku 06 o 2k pkt ;p ahh no i dorzucilem 2gb ramu z 4 na 6... karte gfx mozesz chyba zostawic sadze ze jest dobra... jak chcesz milej grac to kup sobie dysk ssd :) albo revo 3 ;p jakas plytke na 1155 procek i5 i z 16gb ramu gry beda Ci sie wczytywaly w pol sekundy system bedzie wstawal w 10 ;p i nie bedzie przez to lagow sprzetowych... a jesli Ci karta graficzna nie starczy to ja wymienisz...skoro masz kase to ja bym wymienial :) stare czesci sprzedaj :) np mi! :) chetnie kupie twoje GPU :) ale tak za 2 miechy;p

Link to post
Share on other sites

W diablo możesz mieć najwyżej problemy z prockiem. Może go trochę braknąć. A przy zmianie platformy wymieniłbym wszystko żeby to już miało ręce i nogi na kilka następnych lat. Za podaną przez Ciebie kwotę możesz zbudować świetny zestaw oparty o nowe procesory Ivy Bridge i GTX680, z szybkim SSD na system (resztę dysków już masz). Jak jesteś graczem, teraz jest dobry moment na upgrade sprzętu.

Link to post
Share on other sites

do tych gier co wymieniles wystarczy podkrecic proca, te procki kreca sie, jak dobrze pamietam, do 4GHz, chlodzenie masz wystarczajace, grafa wystarczy, pamieci to przydaloby sie dokupic jeszcze ze 4GB, sek w tym ze ddr2 sa drozsze niz ddr3 :D wiec nie ma sensu.

 

Co do D3 to wnioskuje ze grasz w bete, premiera dopiero w maju, wina tu moze byc po stronie proca wiec podkrec i sprawdz, a jak dalej to samo to czekaj na nowe stery do grafy, ale jak znam zycie stery beda robione pod gre dopiero po wyjsciu jej czyli w maju :D

Link to post
Share on other sites

Jesli masz kase to wymien procka, płyte i grafe. W 2000 bedziesz mial zestaw spoko.

EDIT: no i pamiec ;) 4gb styknie.

 

http://www.arest.pl/konfiguracja-593441

Tutaj masz w przykładowym sklepie. Oczywiscie zamiast 7850 możesz kupic mniej wydajnego GTXa 560Ti.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/core-2-quad-q6600-slacr-4x-2-4ghz-i2272104341.html

 

http://allegro.pl/core-2-quad-q9300-2-5-ghz-6m-1333-krakow-i2267568973.html

 

http://allegro.pl/intel-core2-quad-processor-q8400-i2276015433.html

 

podkręcic cepa do 3.5 - 3.8 GHz i do tego kupić HD 6950 lub HD 7850 lub GTX 560 Ti.

 

wydasz około 1300 i bedzie gites. A sprzedasz E8400 i GTX 275 to odzyskasz z 600-650 zł

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

woho :D a jeśli moge się zapytać po co ci taki monitor ? wiem że eizo się ceni ale 1,2k zł za 4:3 i rozdziałke 1280x12040 ? pytam z czystej ciekawości , jak już masz tyle kasy do wydania to moim zdaniem nie oplaca się go modernizować za 2k i zostawać przy 775 . ivy + gtx 680 , :) nowa plyta ramu ci styknie wszystko masz mozesz ssd'ka dożucic i będzie to demon !

Link to post
Share on other sites

Ja bym zakupil EVGA Z77, lub P67, lub od ASUS-a Z68 Pro.

do tego i5 2500K, lub odpowiednik IB. OC do jakis 4,3GHz, zadnego ryzyka.

8Gb RAM,

I najwazniejsze 128 GB SSD

Komp bedzie chodzil niesamowicie plynnie.

 

A i karta graficzna rozwinie skrzydla, I na pewni nic nie bedzie lagowac w rozdzielczosci w jakiej grasz.

 

A karte wymienic dopiero po wymianie monitora. Zreszta z drogimi kartami bym poczekal, bo podkoniec roku ma wyjsc cos nowego od zielonych i ma byc mocniejsze niz GTX680.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zakupil EVGA Z77, lub P67, lub od ASUS-a Z68 Pro. do tego i5 2500K, lub odpowiednik IB. OC do jakis 4,3GHz, zadnego ryzyka. 8Gb RAM, I najwazniejsze 128 GB SSD Komp bedzie chodzil niesamowicie plynnie. A i karta graficzna rozwinie skrzydla, I na pewni nic nie bedzie lagowac w rozdzielczosci w jakiej grasz. A karte wymienic dopiero po wymianie monitora. Zreszta z drogimi kartami bym poczekal, bo podkoniec roku ma wyjsc cos nowego od zielonych i ma byc mocniejsze niz GTX680.

tak pewnie gtx 690 ... nie ma co czekac caly rok i to na 2 procesorówke , ja bym wziął monitor nie przesadzał bym z drogą płytą główną oczywiscie wzią bym pożądną , ale nie najdrosza , ssd tylko na system 4gb ramu zostawił narzie ja mam 8gb i powiem że się mi nie przydaje , i poczekał bym na ib .
Link to post
Share on other sites

Ja nie mówię o 2 procesorach, na "roadmap" nvidi jest coś jednoprocesowego i mocniejszego niż 680. Myśle ze nie opłaca się kupować 680, jak w przeciągu roku może wyjść szybsza karta. A ii tak przy jego obecnej rozdzielczości jak sporzytkuje GTX275 to będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...