Skocz do zawartości

Obudowa 300-350zł pod ivy


Recommended Posts

A po co mi karta graficzna do www,gg,wideo,audio ? ;) hd4000 jest z 80% wydajniejsze od obecnego mego geforce-a , czekam na gtx670 co zaproponuje i w czerwcu pomyśle czy brać to czy może hd7950 :D

 

Lipa ,że przekopiowanie ponad 500GB tyle trwa bo bym już testował cosik

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

W ogóle jak tak patrzę to morele.net machoo-sa mają z cooling.pl , cd projekt paste arctic też z cooling ;) Widać , kto dystrybuuje w PL chłodzeniowe gadżety :D

Ale tak było od lat i widać, że współpraca z dobrym dystrybutorem przynosi nie tylko profity ale i zadowolenie klienta (w końcu Cooling.pl to sklep wyspecjalizowany, który ma w ofercie przede wszystkim dobre i sprawdzone produkty).
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat gdyż mam podobny dylemat jak założyciel autor wątku. Otóż obecnie posiadam obudowę CHIEFTEC LBX-01B-B-B; chciałbym aby nowa obudowa cechowała się jakością wykonania oraz grubością blachy jak mój stary chieftec (chciałbym też aby była jak najlepiej wentylowana gdyż chieftec miał z tym problem). Piszę o jakości gdyż posiadam w domu także brutusa 410 i użyte materiały oraz jakość wykonania nie przypadły mi do gustu.

Mam pytanie do posiadaczy fractal design arc midi tower: Czy koszyki na dyski twarde redukują drgania dysków twardych?

Drugie pytanie skierowane jest do posiadaczy regnum: Czy jakość wykonania stoi na wysokim poziomie? Czy obudowa nie wygląda czasem na niskobudżetową ze względu na użyte materiały?

Mam też pytanie odnośnie starego chiefteca: Za ile mógłbym sprzedać tą obudowę? obudowa posiada rysy na górze, brak jednej zaślepki zatoki 5,25 ( każdy montuję nagrywarkę, więc nie potrzeba) złamana w połowie wtyczka od podłączania włącznika ( nie pamiętam czy na pewno to włącznik, w połowie to znaczy że każdy kabel jest osobno), brak wentylatorów i PSU, obudowa użytkowana przeze mnie przez 3,5 roku.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Oceniając wiatrak silentium pc mistral muszę stwierdzić iż zalącza się przy wyższym prądzie aniżeli ori fractalowe (prawie pod koniec pokrętła) i ma bardzo krótki przewód zasilający , tak więc trzeba będzie poszukać przedłużki o ile istnieją ;)

Jeszcze dopytam , czy dajecie jakieś podkładki (dystanse) między płytę główną a obudowę ? Jeśli tak to jakie

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Mam pytanie do posiadaczy fractal design arc midi tower: Czy koszyki na dyski twarde redukują drgania dysków twardych?

Trochę tak ale wiadomo, że wszystkich wibracji dysków nie da rady wytłumić bez czegoś w stylu Scythe Quiet Drive lub Scythe Himuro.

 

Drugie pytanie skierowane jest do posiadaczy regnum: Czy jakość wykonania stoi na wysokim poziomie? Czy obudowa nie wygląda czasem na niskobudżetową ze względu na użyte materiały?

Najlepiej jak sam ocenisz ją albo na podstawie tej video recenzji albo po oględzinach na żywo w sklepie Cooling.pl ;)
Link to post
Share on other sites

W sumie są takie gumowe tegeski pod dysk , przez które przykręcasz do tacki , tak więc jest cisza. Chyba jedynie tzw parkowanie głowic co jakiś czas tylko słychać (pewnie to kiedyś wyłącze jak się da) ;)

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie: Znacie może obudowę która miała by co najmniej trzy zatoki 5,25 oraz jakość wykonania oraz materiałów zbliżoną do fractal design arc midi? Piszę o tym ponieważ mam już teraz zajęte 2 zatoki 5,25 a niedługo dostanę prawdopodobnie audigy 2 zs z panelem i w arcu tego nie zmieszczę. Pomijam na razie silentiumpc regnum l50 gdyż po przeczytaniu kilku opinii obudowa ta wydaje się jakościowo gorsza od arca.

Link to post
Share on other sites

Define XL ...

 

Tyle że to jest big-tower ... więc jest konkretnie wielki kloc. Ale masz 4x 5,25 (zewnętrzne) + 10x 3,5 (wewnętrzne). Do tego bardzo łatwo zachować w niej porządek bo miejsca na kable za tacką tyle że całą wiązkę bez ściskania można ukryć.

Link to post
Share on other sites

@t.luk

Jak myślisz, czy to coś (lianli pc-A05N) ma prawo zadziałać

http://images50.fotosik.pl/1556/ae238d7cc82932dc.jpg

Nie wiem tylko, czy taka szczelina pod zasilaczem jest wystarczająca - ta buda nie ma otworów w "podłodze". Niepotrzebny tu jest ten koszyk na dyski, ale można go wykręcić. Z tym dodatkowym wentylem 14 ta buda najtaniej 420, ale zawsze to alu.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

http://www.cooling.pl/nzxt-sentry-lxe-zewnetrzny-panel-sterujacy-wentylatory-dotykowy,produkt,552682.html?from_category=31_33 <-- t.luk miałeś styczność z czymś takim ?

http://www.cooling.pl/lamptron-fc-touch-fan-controller-black,produkt,552987.html?from_category=31_33 <-- czy może to lepsze ?

Jakieś opinie czy potrzeba dokupywać przedłużki do wentylatorów dająć w kieszeń 5,25 taki kontroler ?

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@t.luk Jak myślisz, czy to coś (lianli pc-A05N) ma prawo zadziałać http://images50.fotosik.pl/1556/ae238d7cc82932dc.jpg Nie wiem tylko, czy taka szczelina pod zasilaczem jest wystarczająca - ta buda nie ma otworów w "podłodze". Niepotrzebny tu jest ten koszyk na dyski, ale można go wykręcić. Z tym dodatkowym wentylem 14 ta buda najtaniej 420, ale zawsze to alu.

Trochę to tutaj "przekombinowane" Po pierwsze to nie będziesz mieć żadnej karty graficznej/dźwiękowej? Po drugie musisz zadbać i większą przestrzeń dla wentylatora z zasilacz.

 

http://www.cooling.pl/nzxt-sentry-lxe-zewnetrzny-panel-sterujacy-wentylatory-dotykowy,produkt,552682.html?from_category=31_33 <-- t.luk miałeś styczność z czymś takim ? http://www.cooling.p..._category=31_33 <-- czy może to lepsze ? Jakieś opinie czy potrzeba dokupywać przedłużki do wentylatorów dająć w kieszeń 5,25 taki kontroler ?

Panele od NZXT raczej odradzam (producent do tej pory nie poprawił pewnej wadliwej serii).
:) Co do przedłużaczy to może się przydać 1-2 tego typu ale to tylko jak będziesz chciał regulować wentylatory z tyłu obudowy/na górze.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karty graficzna i inne jak najbardziej - ten wentylator pionowo wchodzi i wyciąga powietrze do tyłu. Teraz zdaje się wyszła wersja po "lifcie" i ma standardowo ustawioną płytę główną, i otwory pod zasilaczem, tu jest test:

http://www.anandtech.com/show/5199/lian-lis-pca05fn-alternative-thinking-at-a-99-price-point/5

Na pewno lepsze wyniki da zdjęcie zaślepki na górze nad procesorem i założenie jakiegoś śmigła. Poza temperaturą dysku to dużo nie odstaje od reszty.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...