Skocz do zawartości

Trochę chyba za wysokie temperatury procka


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem się zapytać czy temperatury mojego procesora (AMD Phenom X4 955BE C2) nie są przypadkiem za wysokie ? Chłodzenie założone na procesor to:

OCZ Gladiator MAX (

http://pclab.pl/art38203-26.html). Info na temat pasty przewodzącej nie posiadam, bo komputer składany był w sklepie zakładając, że takową w ogóle założyli :D

 

Temperatury na dzień dzisiejszy to ok. 59C w stresie i powyżej 40 normalnie. W cieplejsze dni temp. w stresie to coś około 62C, góra 63C. Wszystko jest na standardzie (opcja AUTO w biosie).

 

Jeżeli możecie to powiedźcie mi coś na temat wydajności mojego układu chłodzenia, czy opłacało się go kupować ? Jeżeli ktoś by się zastanawiał, to nie planuję go na razie podkręcać (przynajmniej do czasu premiery GTA V), ponieważ w tym temacie jestem zielony a to droga zabawka :P.

 

 

Mój zestaw to:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

Asus M4A77TD PRO

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming (aktualnie 1333Mhz nie wiem dlaczego)

Asus Radeon HD5770 1GB ddr5

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

bequiet! PurePower L7 530W

Cooler Master Elite 332 (Black)

 

P.S. Może ktoś wie dlaczego mój RAM działa na 1333Mhz skoro kupowałem 1600Mhz?

Link to post
Share on other sites

co do ramu musisz go ręcznie ustawić w biosie ; )

co do temperatur to pytanie czy masz dobrze wentylowaną budę i odpowiednio nałożoną pastę ;]

chłodzenie nie jest jakieś super zaawansowane ale powinno dać radę , jeśli nie podkręcałeś to troszkę za wysokie

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Czyli ta moja obudowa jest kiczowa ?

Właściwie to na niej oszczędzałem i brałem jak najtańszą :D

A jak bym ją otworzył i zostawił taką otwartą to by coś pomogło ?

 

Możecie mi polecić jakieś sprawdzone modele i w miarę rozsądnych cenach?

Edytowane przez Xemidra
Link to post
Share on other sites

Możecie polecić mi jakąś dobrą pastę termoprzewodzącą i poradnik jak ją nałożyć ?

http://chlodzenie.net/reviews/test-past-termoprzewodzacych-mity-i-fakty/ tu masz porady jaką pastę wybrać i jak nałożyć. Temperatury trochę wysokie bez OC, a otwarcie obudowy zawsze trochę pomoże :)

Link to post
Share on other sites

Same temperatury, o ile są w normie, nie są aż tak wielkim problemem. Tyle, że CPU wytrzymują mniej, niż grafiki, dlatego trzeba koniecznie unikać przekroczenia 65 oC. Byle nie przekraczały tych 65 stopni, bo CPU może się uszkodzić i to na amen. A dopóki nie kręcisz, nie musisz się martwić. Zobacz, czy to arcydzieło designu, w które zapakowałes kompa ma gniazda dla wiatraków. Jeśli mają, to wsadź tam wentylatory, najlepiej sterowane sygnałem PWM. Wtedy do środka wpadnie chłodniejsze powietrze i temperatura może spaść nawet znacznie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...