Skocz do zawartości

Jaka grafika?


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam płyte główna gigabyte ga-ep45 ds3l,zasilacz tacens 520w proc core2duo e 8400 z rewizją e0 na boxowym chłodzeniu nie po o/c karta graficzna gigabyte gtx 260 referenta,ramy 2x2gb 800mhz cl5 kingston.Jaką jest najlepsza grafika pod tą płytę główną?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - narazie nie widzę sensu wymieniać grafiki bo jest mocna. Po drugie - jeśli koniecznie już chcesz ją wymienić to poczekaj przynajmniej do listopada, grudnia na to co pokaże Nvidia z GT300. Nawet jesli bedzie za drogie to wymusi spadki cen radeonów. Po trzecie - bez ostrego OC do 4GHz nie masz co pchać mocniejszej grafy bo Ci ją procesor ograniczy. A po czwarte i najważniejsze - wywal ten syfiasty zasilacz bo lepszej grafy to on nie pociągnie. nie chodzi o ilość watów tylko o to że on jest bardzo zlej jakosci i łatwo się moze spalić.

 

PS. przeniosłem temat.

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to nie znam tej marki dobrze kompa składałem dokładnie rok temu i pan w sklepie go poradził ze względu na cene do możliwości w porównaniu do chiefteca tagana czy np be quiet chodzi mi o cene,ale mysle ze w tej konfiguracji podziała jeszcze jakiś dłuzszy czas fak faktem w stresie nagrzewa sie dosyć mocno ale nie miałem jeszcze nigdy zwiech z tego powodu lub bluescreenów,a co sądzicie o łycie głownej?czy to dobry model pod ewentualne oc?

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-EP45-DS3L to dobra płyta i nie ma potrzeby jej zmieniania.Moim zdaniem podkręcenie procesora jest konieczne, tylko trzeba wymienić chłodzenie bo na BOX'ie daleko nie zajedziesz. Scythe Mugen 2 będzie dobrym wyborem w stosunku cena/wydajność.Podkręcić procesor możesz przez EasyTune6 lub oczywiście BIOS.

Link to post
Share on other sites

3.6 GHz wykręca na boxie kumpel myślę że 3.8 GHz pójdzie :o Może nawet 4.0@ zależy jaka rewizja :)

A po drodze tylko się zakopci. Krótko mówiąc wszystko zależy od temperatur.

 

---------------------------

Co do twojej karty graficznej, już ta jest ograniczana przez procesor. Podkręć go do przynajmniej 3.4Ghz-3.5Ghz(MONITORUJ TEMPERATURY!) i powinieneś zauważyć wzrost wydajności.

PS. W jakiej rozdzielczości grasz? Teoretycznie ta karta powinna ciągnąć prawie wszystko na maksymalnych ustawieniach do 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

GTA IV zacina się na każdym kompie i to nie wina twojej karty. A Warhead lubi wysokie taktowanie procesora. Podkręć CPU do 3.8GHz i poczujesz przyjemną różnicę. A karty nie masz po co wymieniać;.

 

 

 

 

Z chcęcia bym go podkręcił procesor tylko narazie nie chce kręcic ze względu na boxowe chłodzenie,w takim razie zmuszony bede wymienić to chłodzenie na schyte mugen 2 mam nadzieje ze wtedy do 3,8ghz pójdzie spokojnie i bedzie stabilnie pracował.

Pomyśle jeszcze nad zmianą zasilacza,na bardziej stabilny bo ten tacens mocno sie grzeje w stresie a nie chciałbym spalić podzespołów.

Link to post
Share on other sites

GTA 4 nie masz co narzekać bo większości się tnie ;/ jak koledzy mówili fatalna optymalizacja :) jak kupisz nową zasiłkę i Mugena to 4.0 GHz powinneś bez większych trudów osiągnąć :) tylko zasiłkę dobrą kup :( wiadomo że masz dwurdzeniowca więc GTA nadal może ciutek ciąć ale warhead powinien lepiej śmigać :(

Link to post
Share on other sites

Na obecna chwile jednak sie wstrzymam i poczekam az wyjda karty nvidii na układzie GT300 i wtedy pomysle co dalej poczynić,zauwazyłem ze ATI wypuściło serie hd5800 sa bardzo wydajne i oszczedne w energie,a zarazem stosunkowo tanie,tez całkiem niezła propozycja,ale wolę NV.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...