Skocz do zawartości

Gta4-czy pójdzie


Recommended Posts

odwalili fuszerę i tyle, ja sobie GTA4 głowy już nie zawracam... tzn. działa całkiem nieźle i na dobrych detalach, jednak nagle bum i gra jakby mi zwolniła z postępem fabuły a defragmentacja nic nie pomaga... a więc fu*k you R* :) GTA to nie jedyna dobra gra na rynku

skoro current-geny są (chyba) już słabsze od nowych komputerów a potrafią uciągnąć tyle obliczeń połączonych z ogromem planszy, to zwyczajnie dostaliśmy znowu źle zoptymalizowane ścierwo...

dlatego plusuje u mnie Capcom, który nareszcie nie leci sobie w kulki z pc :P i wolę wspomóc C. kupując najnowszego residenta niż GTA4 ;P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie chce tworzyc nowego tematu, wiec pisze tutaj. Wiec nie wiem czy u mnie cos jest nie tak, czy GTA4 jest faktycznie tak kiepsko zoptymalizowane. Mam Phenoma II x2 550, 4GB RAM-u 1066MHz, GTX-a 260 216sp. Po podkreceniu Phenoma na 3.7GHz i grafy dosc konkretnie gra rwie mi sie(tzn. ma w okolicach 25 klatek na sekunde) w rozdzielczosci 1680x1050 i mniej wiecej srednich detalach... Kurde, czy naprawde to ma tak ogromne wymagania? Inne gierki chodza na maksymalnych ustawieniach i fps czesto okolo 80. Mozna cos zrobic by poprawic sytuacje? Aha, jeszcze pytanko - bo mam XP 32 bitowego, moze zainstalowanie systemu 64 bitowego(np. windows 7) poprawilo by sytuacje?

Link to post
Share on other sites

Z twoim sprzętem jest wszystko ok. Tym bardziej, że inne wymagające tytuły śmigają płynnie. GTA IV to wspaniała gra ino chu***o zoptymalizowana. Jedna z pierwszych recenzji jakie czytałem też wspominała o przycięciach na mocnym C2D i GTX260. Ponoć patche i różne fixy poprawiają ten problem w jakimś stopniu, niektórzy twierdzą, że widać znaczący przyrost fps po ich zainstalowaniu. To chyba jedyne rozwiązanie.

Inna sprawa że GTA IV jako jedna z nielicznych gier potrafi wykorzystać 4 rdzenie, więc może spróbuj odblokować wyłączone jajka w twoim procku, jeśli twoja płyta ma ACC.

Zresztą zobacz tu: viewtopic.php?f=15&t=3107

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...