Skocz do zawartości

GTX 480 vs HD 5870 vs HD 7970


Karta graficzna do procesora Phenom II  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą kartę zakupić do platformy AM3+ (Phenom II X4 955)?

    • GTX 480 1.5GB używana za gotówkę
      6
    • HD 5870 1GB używana za gotówkę
      15
    • HD 7970 3 GB na raty
      4
    • HD 7950 3GB na raty
      4
    • HD 7870 2GB na raty
      8
    • GTX 570 1.28GB używana za gotówkę
      11


Recommended Posts

Ja bym zaczął od wymiany platformy, poźniej bym się zastanawiał nad dobrą kartą. 7970 przy obecnym konfingu to nie najlepszy pomysł.

true story

a poza tym czy rzeczywiście potrzebujesz teraz jakiejś zmiany? bo narazie gry to mają stagnacje i w tym roku się chyba nie zanosi na żadną rewolucje graficzną, żeby był potrzebny mega wydajny sprzęt który pozwoli na płynną zabawę, co innego jak masz w planach układ 3 monitorów do takiego EyeFinity to rozumiem ;d

Edytowane przez xkaczorx
Link to post
Share on other sites

a Lewy pytanko do Ciebie, zaobserwowałeś może mikroprzycięcia w grach? o ile masz te przycinki ;d PS. i mimo wszystko nawet jeśli bardziej wartościowym wyborem jest GTX 470 to nie żałuję własnego :)

Powiem Ci, że w stuprocentach nic nie powiem xD. A to dlatego, że przycina się od czasu do czasu głównie BF3 a powodów może być kilka. Mój twardziej 500gb prawie w całości zasypany, 4GB Ram co w BF3 może być ciut za mało oraz 768mb na kartach co może tłumić wydajność dwóch 8800gtx. W sumie nawet nie może a tłumi bo karty jeszcze by chciały dodać jakiś upiększacz w grze, ale vram nie pozwala. Widać w Afterburner, że cały RAM na karcie jest zarzucony na tych ustawieniach, na których gram. Gram na Ultra z wyjątkiem terrain quality gdyż na kartach DX10 nie ustawi się wyższej opcji niż medium. Dodatkowo mam włączone wygladzanie krawędzi, SSAO nie HBAO, MSAA mam wyłączone bo gdy włącze to już szaprie. A jeśli mikroprzycięcia polegają na czymś innym to nic nie zauważyłem. Może dopiero po porządkach na dysku to zaobserwuję.

 

No tak trochę się będzie marnował, ale przecież zauważę dużą poprawę względem 8800gtx. Platformę można wymienić później albo wrzucić szybszego AMD jeśli takowy w końcu wyjdzie. Płytę i RAM dopiero co kupiłem, już mam się tego pozbywać? Procek ma już prawie dwa lata.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

sory, że tak olewczo teraz podejdę do Twojego postu, ale nie spałem tej nocy i literki mi się zlewają xD 4GB z tego co pamiętam jak monitorowałem w BF3 to spokojnie wystarczało ;P bez innych gier włączonych w tle, a te mikroprzycięcia to nagłe duże spadki FPS ;p a przycinki to i ja mam również ale to już wina serwerów i graczy z dużym pingiem niekiedy ;d

Edytowane przez xkaczorx
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

GeForce GTX 470... mam takie cudo z Phenomem II X4 955... i z wydajności jestem bardzo zadowolony. Ma jedak 2 minusy.

 

Minus 1: Lubi papo ale teraz każda karta do grania lubi papu, ale jednak taki Fermiak lubi więcej papu o te kilkanaście/kilkadziesiąt watów od i\wielu innych kart. Nie gram w tym super FullHD tylko w niższej rozdziałce i wtedy zestaw (komp + LCD, włączona opcja ograniczjąca Vsync 60Hz) je max 375W w wymagających grach (Crysis, Crysis2, BF3) a w mniej wymagających do 250-260 W, w starych do 150W, w idlu 125-130W. W 1920x1200 jak sprawdzałem w mniej wymagających z 300-320W a bardzo wymagających 415-420W. Gothic 4 nawet szycztowo (chwilowo) 447W...

 

Misus 2: Pod pełnym obciążeniem to suszarka (mam referenta). W średniowymagającech grach ok ale w trakim Cryssie to wyje w 1024x768 a w 1920x1200 to już istny odkurzacz :) Więc jak coś to model niereferenycjny. Będzie chłodniejszy i przedewszytkim cichszy. Ja kupiłem wtedy najtańszy a trzeba było tą stuwę dołożyć i wziąć nieferenyjnego... Nastęnym razem już takiego babola nie zrobięi będzie dobre chłodzenie.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

470 to jest nic w porównaniu do referenta 480.. na 480 jak dałem turbine na 100% to aż mi buda zaczeła jeździć po podłodze %-) nie no żartuje, ale dużo do startującego helikoptera jej nie brakowało. Autor tematu miał 470tke z zalmanem na pokładzie, także mniej-wiecej zna jej wydajność, a że nie daje się ponownie do niej przekonać to jego strata. :P

Link to post
Share on other sites

A właśnie jeszcze jedna kwestia. Cały czas 3mam się między innymi wersji z 7970 bo tę mogę brać od ręki. Kredyt dostanę na pewno, byłem się wczoraj pytać w sklepie. Już kartę chcieli mi dawać, ale powiedziałem, że muszę się jeszcze zastanowić do przyszłego tygodnia. Bez wpłaty własnej, bez zaświadczeń o zarobkach. Nic tylko brać. Rata nieco ponad 200 zł miesięcznie. Oczywiście mam jeszcze do wtorku dwa zaliczonka na uczelni i trzeba je zaliczyć xD. Na gtx480/5870/470 będę musiał poczekać do połowy Maja po wypłacie bo wtedy bedę dysponował gotówką.

Link to post
Share on other sites

Normalnie bym polecil karte Sonego ale i ta karta bedzie za dobra na tego proca, przyklad ? Testowalem 470 , 5850 , 6850 na Phenomie II x4 i OC 470tki prawie nic nie dawalo a jak widac na wykresach powinno dawac bardzo duzo.Jedynym slowem moge powiedziec ze roznica miedzy tymi 3ma kartami na Phenomie troche podkreconym do 3.8ghz byla znikoma.

 

Najlepsze i ekonomiczne rozwiazanie to zakup uzywanego Lynnfielda na gwarancji , porzadne mobo oraz GTX470 od Sonego.Jednym slowem bedziesz mial petarde i zaryzykuje ze taki stockowy GTX470 + i5/i7 4.0ghz bedzie mial wieksza wydajnosc niz 480 + phenom 4.0ghz

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

No tak, widzę, że każdy ma swoją opinię na temat 470, a najwięcej ci, którzy nie widzieli na oczy :P

 

Sony -- a mówił wujek danny, że 480 wyje :P ?

 

Tak sobie przeglądnąłem karty pod względem wydajności, ceny, "cichości" działania itd -- dochodzę do wniosku, że gigabyte 7870 oc w 3 wentylami jest jak trzeba > problem trochę w cenie, bo ~1350zł a to za 78xx jednak dużo -- powinno być do max 1k zł (dlatego ja czekam sobie spokojnie)

Link to post
Share on other sites

To ja już sam nie wiem...:) platformy nie będę zmieniał. To już odpada na 100 procent. Nie chcę brać starego lga1366 i jeszcze starszego i7 920. Myślałem o tym dość poważnie, praktycznie byłem już zdecydowany, ale zrezygnowałem. Procka i płytę chciałbym mieć od nowości. Karta może być używana bo to najczęściej wymieniam. A może faktycznie zostawić poczciwe 8800gtx bo jest stagnacja to fakt a gry łącznie z BF3 śmigają ładnie. Może zainwestuje trochę w wygląd kompa bo ciągle jest taki nijaki.

 

http://img859.imageshack.us/img859/8241/110420121624.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img190.imageshack.us/img190/3862/110420121625.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Myślałem aby Elite430 zmienić na Zalmana Z11 Plus, Z9 Plus Black lub Silentium PC Gladius 800 Windows Black. Ewentualnie Elite 430 ale z oknem i czarnym wnętrzem. Moja Elite ogólnie jest spoko, ale razi mnie ta biel i brak możliwości pochowania kabli. Wentylatoy wymieniłbym na Enermaxy. Vegas Duo na przód i na Mugena z tymże one są drogie. A wy jakie byście mieli pomysły odnośnie zmiany wizualnej mojego blaszaka?

 

Decyzję podejmę w przyszłym tygodniu odnośnie karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Jak się tak zastanawiasz , a na te słabsze karty miał byś gotówkę dopiero w maju to może opłacałoby się poczekać na keplery. Myślę , że taka 670 będzie lepsza od 580...;)Ja tam czekam bo raz , że z HD6850 nie jest mi jakoś strasznie źle to dwa , że teraz nie mam kasy na coś w okolicach 0,8-1,2 k;)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Też proponowałbym zaczekać na resztę Keplerów, może wtedy ceny jakoś się ustabilizują bo na razie to nie ciekawie wygląda. Poza tym powinno być więcej kart niereferencyjnych od AMD. IMHO 7870 jest najciekawszą opcją (obecnie, zobaczymy co pokażą "niższe" Keplery) niemniej 1300zł+ to lekka przesada dlatego myślę, że warto poczekać. Ja czekam :P.

Link to post
Share on other sites

Ale jeśli ci się nie śpieszy to cie zaszkodzi chyba poczekać na keplerki , bo różnica między 470 a 670( myślę , że >580) będzie raczej duża

Ale 470 można wyrwać za 600zł a wątpię że 670 będzie kosztować tyle. Nawet jeśli nV chce zaskoczyć z cenami, to raczej poniżej progu 7870 nie zejdą.

Link to post
Share on other sites

Chciałbyś je sprzedać rozumiem? Nie wiem czy ceny takich kart pójdą w dół..Szczerze wątpię. Ruch powinien zrobić się w zakresie 800 zł i wzwyż

 

Ale 470 można wyrwać za 600zł a wątpię że 670 będzie kosztować tyle. Nawet jeśli nV chce zaskoczyć z cenami, to raczej poniżej progu 7870 nie zejdą.

470 ma 1,28 gb VRAMU , gdybym teraz kupował kartę to bym podziękował... Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Kwestia tylko czy mam czekać mając 8800gtx w SLI.

A w jakimś stopniu Cię to ogranicza? jak działa to po co się spieszyć.

Ale 470 można wyrwać za 600zł a wątpię że 670 będzie kosztować tyle. Nawet jeśli nV chce zaskoczyć z cenami, to raczej poniżej progu 7870 nie zejdą.

Teraz 7870 nie ma konkurencji a przecież to jest następca 6870, który nigdy tyle nie kosztował, także jak nV wyda swój odpowiednik to liczę na spadek cen. Oczywiście AMD i nV mogą polecieć w kulki i zostawić takie wysokie ceny, niemniej w takim wypadku powiem jednym i drugim słowo na "F" i zostanę dalej przy starym GTX460 dopóki będzie działał :P .
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...