Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Przyszedł czas na wymianę starego pieca i stworzenie nowego o przeznaczeniu---> Gra , edycja foto.

z poprzedniego kompa zostawiam dysk 1tb samsung hd103sj, napęd optyczny i zastanawiam się nad zasilaczem, ponieważ wydaję się ok:) a jest to Fortron Blue Storm II 400W ciekawi mnie tylko czy "pociągnie" nowy zestaw. Kwota jaką dysponuję to ok 2,5k +- 1000zł :) bez monitora i j.w. Zależy mi na tym by była to "cicha" konfiguracja - u znajomego z wiatraków grafiki (radeon) daje czadu jak dżichadu fanatycy, tak więc ma być cicho, obudowa może być lepiej wentylowana z jakimiś filtrami - cokolwiek aby zachować kulturę pracy. Jak dotąd moje konfiguracje oparte były o procki intela i grafy nvidia i do nich mam sentyment wiec fajnie będzie jak na nich się skupimy :) Dzięki z góry za propozycję

 

Pozdrawiam!

Piotrek :)

Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl...nosc-i-dostawa/

 

Obudowa ma z przodu usb 3.0 z możliwością podłączenia pod 2.0 i sklep ogólnie drogi jest. Poczekałbym jeszcze z 2 miechy ceny spadną o pare % i ten zestaw w dobrym skelpie/allegro będzie poniżej 3k

 

Twój zasilacz nie pociągnie, nawet jak chcesz mieć pewność to lepiej wziąć ten co dałem, z tym że 650 W. Zestaw dosyć cichy i chłodny więc powinien ci się podobać. Grafika Nvidi to dobiero za jakiś czas bo 56ti się już średnio opłaca a keplera nie ma za taką cene.

Edytowane przez Woodier
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajna konfiguracja, podoba mi się obudowa - będę śledził rynek cen:) dziękuję i Pozdrawiam. Odnośnie tej grafiki czy posiadasz ten model, jak z głośnością jej pracy?

 

Wszystko fajnie ale do SB lepiej brać jakieś dedykowane pamięci z XMP (vide HyperX Grey) ... unika się tym samym problemów z nimi (jakichkolwiek)... poza tym zestawik gitara :)

SB?? a o co chodzi?:)

 

Musisz się sprecyzować bo +/- 1000 zł może dużo zmienić :)

muszę to jeszcze żonie przetłumaczyć:) Jeszcze w zanadrzu mam zakupić monitor, obecnie to 19cali 4:3 belinea na matrycy MVA dobrze mi się na niej pracuje ale chyba ciut za mały. Znajomy kupił dell'a (Dell U2412M) 24cale na matrycy IPS za 1000zł i bardzo zadowolony - sam się przymierzam do niego. +-1000 zależy od tego czy zmieniam czy nie monitor. Ale myślę, że zestawik za max 3k (bez monitora) jest w moim zasięgu :) Edytowane przez xjaniux
Link to post
Share on other sites

SB = Sandy Bridge = kodowe określenie na obecne procesory Intela :)

aha i wszystko jasne :)

 

Wszystko fajnie ale do SB lepiej brać jakieś dedykowane pamięci z XMP (vide HyperX Grey) ... unika się tym samym problemów z nimi (jakichkolwiek)... poza tym zestawik gitara :)

a mógłbyś podać jakieś konkretne modele pasujące do tego zestawienia?:)

Link to post
Share on other sites

xfx cichszy i ma stabilniejsze napięcia a kable można w części nieroboczej (prawej patrząc od fronyu obudowy) pochować, bo 430stka ma sporo miejsca tam, a co do grafiki to mam i puki nowa to wiatraki z obudowy zagłuszają (mam 4) więc bardzo cicha.

Edytowane przez Woodier
Link to post
Share on other sites

Procesor: PROCESOR AMD PHENOM II X4 965 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ965FBGMBOX) 424.00

Chłodzenie: BE QUIET! DARK ROCK ADVANCED S775 / 1155 / 1156 / 1366 / 2011 / 754 / 939 / 940 / AM2+ / AM3+ 218.00

Płyta główna: ASROCK 870ICAFE R2.0 AMD 870 SOCKET AM3+ (PCX/DZW/GLAN/SATA3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) 260.00

Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 X 2048 CL9 (GR1333D364L9/4GDC) 81.00

Karta graficzna: ASUS ATI RADEON HD6870 1024MB DDR5/256BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (915/4200) (WENTYLATOR DIRECTCU) (EAH6870 DC/2DI2S/1GD5) 734.00

Dysk twardy HDD (2): SEAGATE 500GB ST500DM002 SATA III 16MB 281.00

Napęd optyczny: DVD-REC ASUS DRW-24B5ST SATA CZARNY BOX (DRW-24B5ST/BLK/G/AS) 85.00

Obudowa: OBUDOWA ZALMAN Z9 PLUS - CZARNA 212.00

Zasilacz: ZASILACZ AEROCOOL STRIKE-X 500W - 80+ BRONZE (AEROPGSSTRIKE-X-500) 223.00[/b]

 

http://www.kombo.krakow.pl

SUMA: 2518.00zł

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Co wy w ogóle robicie? W tytule jak byk "Buda do grania", a ci idioci składają pod buldożera i ogólnie pod AMD. Nie no, pogratulować!!!

Moja propozycja : http://imageshack.us/photo/my-images/853/66112966.jpg/# Warto dołożyć te 500 zł, jakbyś nie mógł, to zmień grafikę na http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-570-1280mb-engtx570dcii-2dis-1280md5-375755/ Jakbyś potrzebował wyjaśnienia, śmiało pisz. Nawet nie ma porównania do procesorów wyżej, jeśli chodzi o gry.

Link to post
Share on other sites

Basshunterek a co Ty masz do AMD? xjaniux chce przeznaczyc 2,5 kafla na bude. Wszyscy skreslaja FX'y a tak naprawde w niczym nie ustępują phenomom. Procesor AMD X4 FX-4170 ktory ma w standardzie 4.2GHz na rdzen w gierkach bedzie spokojnie sie wyrabiał. Testy syntetyczne nie zawsze odzwierciedlaja faktycznych efektów w grach. Intel 2500k niewatpliwie jest bardzo dobrym prockiem, ale w niskobudzetowych zestawach zbyt oplacalny nie jest.

Link to post
Share on other sites

dzięki za zestawiki, jeśli chodzi o procek amd vs intel - to ciężka sprawa :) bo dobry procek to podstawa, komp nie tylko do gier ale i trochu edycja grafiki. Dochodzi tu również kwestia ew. podkręcenia nie wiem jak w tym podejściu oba się sprawują. Nie chciałbym oszczędzać na procku przesadnie co by później nie marudzić:)

Link to post
Share on other sites

<p>Hmmm... Rzeczywiście, jeśli nie chcesz wydawać więcej niż 3k to bierz zestaw Woodier&#39;a :) </p>

<h3 class="row2" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 10px; padding-bottom: 0px; padding-left: 10px; font-size: 16px; font-weight: normal; background-color: rgb(216, 221, 232); background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; height: 36px; line-height: 36px; color: rgb(90, 90, 90); font-family: helvetica, arial, sans-serif; ">

<span class="author vcard">@<a class="url fn ___hover___member _hoversetup" hovercard-id="58348" hovercard-ref="member" href="http://forum.benchmark.pl/user/58348-damianox89/" id="anonymous_element_16" style="color: rgb(249, 123, 0); text-decoration: none; " title="">damianox89</a> Proszę, masz porównanie procesora z tej samej linii, lecz o wiele lepszego od twojego (twojego nie dało się znaleźć, bo to takie g**no, że tego nawet w porządnych benchmarkach nie ma) z i5-2500k : </span><a href="http://www.anandtech.com/bench/Product/434?vs=288">http://www.anandtech.com/bench/Product/434?vs=288</a></h3>

Edytowane przez Basshunterek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...