Skocz do zawartości

ASRock 870 Extreme 2.0 czy pójdzie FX-4100 ?


Recommended Posts

Witam serdecznie, mam mały problem, posiadam płytę ASRock 870 Extreme 2.0, najnowszą aktualizację BIOS-u i pytanie, czy FX-4100 odpali na tej płycie, może ktoś z was uruchamiał ogólnie jakiegoś FX-a na tej płycie, na stronie producenta widnieje info, że z najnowszym BIOS-em powinno działać (FX oczywiście AM3+), proszę o pomoc, bo jeżeli się nie uruchomi nie będę mógł zwrócić CPU.

Link to post
Share on other sites

Kup lepiej Phenom II pod AM3,

 

ten cały FX-4100 z tym całym AM3+ to jedno wielkie dno marketingowe

 

jak chcesz dobrego FX'a polecam serie 81xx

 

Edit:

a pro-po szufladkowania, większość komputerów na świecie służy do multimediów, więc w większości przypadków nie ma sensu inwestować w ten typ procesora.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Mam obecnie Phenoma II 550 i chciałbym coś lepszego, używam pc wyłącznie do multimediów, internetu, nagrywania i edytowania muzyki i tworzenia filmów.

 

nie miałem na myśli cpu jak do gier , tylko ogólnikowo FX nie jest dobrym wyborem , Phenomy II są lepszym wyborem . chłopaki czegoś nie kminę , dlaczego Phenom II 955 jest droższy od Phenoma II 965 ??

Może dla tego, że 955 = 125W, a 965 = 140W
Link to post
Share on other sites

coś lepszego ? hm , no za tę sumkę możesz tak jak by podwoić sobie aktualny procesor kupując jakiegoś quada , lub nazbierać więcej funduszy i kupić 6cio rdzeniowca lub 960T (i liczyć na odblokowanie rdzeni) albo FX81xx

 

dziwne , ale za http://allegro.pl/amd-phenom-ii-quad-core-965-box-black-24h-fvat-i2254063332.html 425 zł masz 4 jajowego procka , nie różniącego się wiele od Twojego obecnego , tylko ilością rdzeni i wyższym taktowaniem (waty też wzrastają :( ) lub tak jak napisałem nazbierać więcej pieniędzy

Link to post
Share on other sites

Kup lepiej Phenom II pod AM3, ten cały FX-4100 z tym całym AM3+ to jedno wielkie dno marketingowe jak chcesz dobrego FX'a polecam serie 81xx Edit: a pro-po szufladkowania, większość komputerów na świecie służy do multimediów, więc w większości przypadków nie ma sensu inwestować w ten typ procesora.

A to wszystko po opini wyciagnietej z internetu. Nie miał w rękach, nie wie jak to sie sprawuje w codziennych zastosowaniach a narzeka.

 

Ludzie mi np nie robi roznicy czy mam 50 czy 60 fpsów na lepszym procu w grach. I to i to mi by stykało.

Link to post
Share on other sites

No nic wyrwałem Phenoma II X4 960T za 439 zł, zobaczymy, może da się dwa rdzenie odblokować ^^

 

Mam jeszcze pytanko, jakby teoretycznie udało się odblokować te dwa rdzenie to jakimi programami najlepiej pomęczyć wtedy procka ?

Link to post
Share on other sites

No zobaczymy, ok 20 zabieram się za montaż, chłodzenie mam Scythe Katana 3, nie powinien się grzać, Phenom 550 ma w stresie 35 stopni, nie wiem czy będę robił jakieś OC, moje pamiątki nie za bardzo się do tego nadają, mam 4 x 2 GB Geil 1333 cl9

 

Hmm po odblokowaniu rdzeni miałem AMD Processor Model Unknown, czyli chyba cosik nie tak, ale za to na standardowych czterech rdzeniach poszedł bez problemu na 4.0, męczyłem go OCCT i nic się nie działo

Link to post
Share on other sites

ale różnica między 20 a 30 jest , ale mniejsza z tym bo kolega procesora nie chce do gier tylko multimediów , i to za 450 zł ;]

w mało której grze mam takie spadki poniżej 30. Druga sprawa że nie musze mieć super hiper maksymalnych detali np. w Metro 2033 w 1920x1080. Zejdę trochę z nimi i mam w 100% płynność grania.

Link to post
Share on other sites

Hmm po odblokowaniu rdzeni miałem AMD Processor Model Unknown, czyli chyba cosik nie tak, ale za to na standardowych czterech rdzeniach poszedł bez problemu na 4.0, męczyłem go OCCT i nic się nie działo

A jak odblokowałeś 2 rdzenie to działał normalnie ? Po odblokowaniu różne dziwne rzeczy się dzieją, zmienia się model, temperatur nie można odczytać itp.

Link to post
Share on other sites

Boje się czegoś nie spier*olić xD Przywrócę fabryczne, odblokuje te rdzenie i pomęczę OCCT, zobaczymy czy się wysypie, czy nie.

 

Hmm, nie wiem, jaki program pokaże mi fizyczne wszystkie rdzenie ? AMD Overdrive pokazuje mi dwa, Windows w menadżerze pokazuje mi 6X AMD Model Unknown, OCCT pokazuje mi dwa, CPU Z pokazuje mi dwa rdzenie.

 

Link:

http://img7.imageshack.us/img7/3892/cpurx.png

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

1605T dokładnie, po tym "odblokowaniu" procek nie wysypał się po 20 min "katowania" OCCT, tak samo przy czterech rdzeniach na 4.2 Ghz, też chodził 20 min i nic się nie stało. Tylko dlaczego pokazuje mi tylko 2 rdzenie w programach ?

 

Temp. stres max = 47 stopni

Temp. normalna = 38 stopni

Temp. chodzi i nic nie robi = 33 stopnie

 

Czym najlepiej przetestować konfiguracje CPU, żeby porównać wyniki ?

 

Wyniki w 3D Mark Vantage Performance - CPU Score:

Phenom 960T OC 3.6 Ghz - 6237

Phenom 1605T 3.0 Ghz - 5186

Phenom 1605T OC 3.6 Ghz - 5925

 

Wychodzi na to, że odblokowanie rdzeni nic nie dało xD

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

W BIOSie specjalnie nie martwiłoby mnie Model Unknown, dopóki dobrze by chodziło. ;) Mi po odblokowaniu stwierdza AMD Six-Core Processor. CPU-Z z kolei może rozpoznawać jako Phenom II X6 1600T lub 1605T. Programy, w których natychmiast widać znaczną różnicę w wydajności pomiędzy X4 a X6, to np. WinRAR (wbudowany test wydajności) i Cinebench 11.5.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...