Skocz do zawartości

Słuchawki do filmów DVD i gier / Xonar D2


Recommended Posts

potrzebuje panowie jak w tytule słuchawki które będą działać pod kontrolą xonara d2.

obecnie używam Creative HQ-1300, dokładnie coś takiego:

 

http://img713.imageshack.us/img713/1656/creativeq.jpg

 

służyły wiernie lecz pora na zmiany na coś konkretniejszego.

 

warunki jakie muszą spełnić nowe słuchawy to:

1.posiadać miękkie poduszki z materiału ( skórzane odpadają )

2.kabel co najmniej 2-3m

3.w miarę wygodne i lekkie

4.mile widziany stonowany design

5.cena - chciałbym się zamknąć w kwocie 300pln, jeśli będzie coś wartego uwagi mogę dorzucić pare groszy (ok.30-50pln)

 

urzekły mnie osobiście:

http://allegro.pl/nowosc-sennheiser-hd439-hd-439-warszawa-i2265599481.html

 

warto coś takiego zakupić? czy ich cena jest adekwatna do jakości ich dźwięku?

 

poradźcie panowie co i jak, macie jakieś swoje typy?

Link to post
Share on other sites

urzekły mnie osobiście: http://allegro.pl/no...2265599481.html

oprócz, że cię urzekły ważniejsze dobranie do tego typu źródła słuchawek. Żadne tam basowe, bo będzie dźwięk z mułem pływał, choć nie wiem jak grają te wymienione senki.

Może tak Superluxy HD 681 ? Jeszcze lepiej, to Shure SRH 440 z D2 będą znakomicie się zgrywać, a i stereofonia na dobrym poziomie.

Sennheiser 201/202 ?

ale żeś teraz ostro po bandzie pojechał...

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam Sennheisery 555 a te zaproponowane przez ciebie to ta sama półka cenowa, więc z jakością dźwięku też powinny stać niedaleko jedne od drugich. Moje są wygodne i mają długi kabel, spokojnie można usiąść na kanapie przed kompem i obejrzeć w nich film. Ogólnie Sennheisery cieszą się opinią słuchawek, które dają czysty i neutralny dźwięk, tzn. bez dudniącego basu, który zlewa pozostałe częstotliwości. Zależy co kto lubi, kiedyś też lubiłem dominujący bas, ale teraz doceniam właśnie taki neutralny dźwięk, z wyraźnie słyszalnym pasmem średnim i wysokim. Zresztą jak będziesz chciał, to dodasz sobie basu suwakiem w oprogramowaniu karty muzycznej. Poza tym, 439 to konstrukcja zamknięta, więc basy powinny być nieco mocniejsze niż w 555. Poszukaj recenzji tych słuchawek, a najlepiej sklepu, w którym będziesz mógł je przetestować, natomiast samą firmę polecam z czystym sumieniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może Sennheiser PC 320?

odpadają, za drogie. 400 pln nie jestem w stanie dać tyle hajsu.

a i ważna rzecz ! zapomniałem o niej na wstępie. nie potrzebuje mikrofonu więc muszą to być słuchawki również bez tego gadżetu :)

 

Sennheiser 201/202 ?

odpadają. słyszałem 201 u znajomego i nie powalają jakoś szczególnie

 

Jeszcze lepiej, to Shure SRH 440 z D2 będą znakomicie się zgrywać, a i stereofonia na dobrym poziomie.

słyszałeś je? myślisz że to lepszy wybór niż te proponowane przeze mnie senki hd439, bo cena identyczna ok 350pln za te i za te.

szkoda że nie mają materiałowych poduszek, jakoś nie mogę się przekonać do skórzanych.

 

Mam Sennheisery 555 a te zaproponowane przez ciebie to ta sama półka cenowa, więc z jakością dźwięku też powinny stać niedaleko jedne od drugich.

cena może i była podobna kiedyś lecz dziś już prawie niedostępne są, a następca model 558 o zgrozo bardzo drogi. nie stać mnie.

dużo słysze ze ogólnie senki grają przyzwoicie. dlatego celowałem w tą firmę.

zaproponowane przez adivxv5 shure to dla mnie egzotyka, nie znam sie i może warto posłuchać kolegi?

słyszałeś coś z tej firmy?

 

niezłe ceny, dzięki za podrzucenie tego sklepu.

 

EDIT.

czytając to http://forum.mp3store.pl/topic/59728-shure-srh-440/ obawiam się że to chyba nie dla mnie ten model. studyjne? i tego się obawiam ze i basu braknie. nie mam słuchu kompozytora więc może to błędne koło jak dla mnie.

do oglądania filmów mam zetki więc więcej będe ich używał do grania po nocach i ta studyjność mnie zastanawia czy to sensowne. czasami może film w nich ale to rzadziej.

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

słyszałeś je? myślisz że to lepszy wybór niż te proponowane przeze mnie senki hd439, bo cena identyczna ok 350pln za te i za te.

 

Nie słyszałem, ale to sprzent warty polecenia zwłaszcza do takich kart muzycznych jak Xonar D2 jaką posiadasz i jaką ja posiadałem, więc wiem mniej więcej czego nie podłączać do dziurki. Polecam tobie słuchawki o neutralnym, przestrzennym brzmieniu czyli:

AKG K142 HD

http://www.techfanatyk.net/akg-k142-hd-do-zakochania-jeden-dzwiek/

 

tylko one kosztują 400zł, ale dźwiękowo to zostawiają podane przez ciebie senki daleko w tyle...

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...