Skocz do zawartości

Czy warto jeszcze podkrecac?


Recommended Posts

Witam posiadam taka garte N 570GTX MSi mam ja podkrecona tak: core clock 842, Shader clock 1684, memory clock 2200. Temperatura karty podczas wysilku to ok 60 stopni. Czy warto ja jeszcze podkrecac bede widzial jakas roznice. Jak tak to co jeszcze zwiekszyc i o ile.

Link to post
Share on other sites

Jak podkręcisz więcej będzie wydajność widoczna (większe W ciepło i hałas ) ale nie tak mocno już bez zmiany napięcia dojechałeś już do max powyżej 860mhz trzeba napięcie podnieść ale czy warto nie sądzę ją męczyć na tej karce pograsz we wszystko komfortowo nie ma na razie gier jakiś ambitnych może Far Cry 3 ale to wrzesień a tak to nie będzie jakiś Hitów z super wymaganiami

Link to post
Share on other sites

Jak poprawią optymalizacje to będzie ;) a te 'uberprobkowanie" aż tak potrzebne? nie raz nie warto ustawiać gry na MAX bo znikoma jest różnica w obrazie a wydajność znacząco spada. Chyba że jesteś maniakiem że wszystko na max musisz mieć :) Tak jak stosowanie AA w FULL HD :D

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Prędzej spalisz kartę niż będziesz mieć płynny fps z uberpróbkowaniem skoro gtx580 ma 17fps w poczatkowym filmiku jak Geralt biegnie przez las w 1920x1080 hehe. Ja gram na full detalach, ale uber mam wyłączone. Lepiej mieć stałe 55-60fps z vsynch niż ledwo 40 z uber i spadki, mulenie. Ja też mogę na upartego podkrecić swojego gtx580 na 850mhz np, ale szkoda mi ryzykować dla paru fps.

Link to post
Share on other sites

Co tu ma patch? mam oryginał aktualny i gtx580 to mało by odpalić to na domyślnym ultra, to całe uberpóbkowanie nic nie daje, a podobno renderuje 1 scene 3 krotnie nakładając na 1 by lepiej wygladała i takie srata tata. Dla mnie to jest poroniony pomysł od samego początku i nikomu niepotrzebny.Goście chcieli się wykazać i dodali efekt co zarżnie karty niczym metro..

Link to post
Share on other sites

Jak poprawią optymalizacje to będzie ;) a te 'uberprobkowanie" aż tak potrzebne? nie raz nie warto ustawiać gry na MAX bo znikoma jest różnica w obrazie a wydajność znacząco spada. Chyba że jesteś maniakiem że wszystko na max musisz mieć :) Tak jak stosowanie AA w FULL HD :D

Nie widzisz różnicy między 1080p z AA i bez AA ?:P

Link to post
Share on other sites

To wchodzisz w settings, ogólne, i masz odblokuj kontrolowane napięcie i odblokuj monitorowane napięcie zaznaczasz ptaszkami i masz odblokowane napięcie w grafice.http://img214.imageshack.us/img214/7294/xxxxds.jpg I tak dasz w tym programie 1.1 MAX V i zobacz na temperatury w czasie gry żeby nie przekroczyła 80st grafika podczas grania. A żeby zobaczyć jakie masz parametry grafy podczas grania to w chodzisz zakładkę monitoring i zaznaczasz to jak ja mam na tym obrazku

 

http://img710.imageshack.us/img710/3544/xxxux.jpg

 

i będziesz miał w czasie gry w lewym górnym rogu takie fioletowe dane temperatura itp program musi być oczywiście włączony ;) taki samolot ikonka.

Edytowane przez kamar59
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przyszedłem z pracy zmęczony i na dzień dobry mam ochotę puścić pawia jek czytam posty niektórych. Patch 2.0 daje 60 fps z ubersamplingiem ???? To proszę bardzo mi włączyć początek gry, jak wiesiu jest w obozie rycerzy i się po nim przebiec z włączonym benchmarkiem fps w frapsie i wkleić tu wykresik. Ja mam oryginał i jakoś na DWóCH 570 nie miałem 60klatek a wy macie na jednej ? :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Ja czytalem jeszcze takie wypowiedzi ludzi ze na gtx560 na ultra chodzilo im plynne z uberprobkowaniem. A jakie inne rozsadne ustawienia dac w tym programie przy napieciu 1,1, zeby mial pewnosc ze karta mi sie nie spali.

Edytowane przez Man164
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...