Skocz do zawartości

System nie widzi OC??


Recommended Posts

Mam problem z moim intel e 5200(zainstalowany na płycie Gigabyte GA-EP35-DS3) przez tydzień chodził stabilnie podkrecony na 3,2 gHz lecz po około tygodniu wszedłem w właściwości komputera i okazało się że procesor taktowany jest na 2,4 gHz sprawdziłem programem CPU-Z również było 2,4 gHz sprawdziłem bios było 3,2. Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji i poprawiło się z 2,4 na 2,5 czyli na standard. Próbowałem podkrecic lecz dalej nic to nie dało.Mimo zmienienia taktowania w biosie gdy wchodziłem do systemu to w właściwościach i CPU-Z było napisane 2,5 gHz.Sprawdzałem również w benchmarkach gdy w biosie był podkrecony 3,2 ghz w systemie i różnych programach 2,5 czy jest jakiś skok wydajności lecz nie bylo zadnej różnicy. System windows vista home premium 32 bit. Aktualnie procesor chodzi na standardowych ustawieniach. Próbowałem również zmienić taktowanie przez program easy tune 5 pro zmieniłem taktowanie lecz predkosć procesora nie wzrosła. co zrobić??

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem jak działa DES i faktycznie działa bo procek w zależności od obciążenia oscyluje miedzy 2 a 2,66GH, czyli Windows nie widzi oc, napięcie też pokazuje standardowe chociaż w biosie jest ustawione wyższe zresztą z pamięciami jest tak samo.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Bawiłem się z ustawieniami biosu, clear biosu, przeinstalowanie systemu a pomogło dopiero wyjęcie baterii z płyty głównej na godzinę. Clear biosu wykonywałem poprawnie, kasowały się wszystkie wcześniejsze ustawienia więc dziwna sprawa z tym wyciąganiem baterii, no ale pomogło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...