Skocz do zawartości

Grafika do 2500zł2


Recommended Posts

Witam, zamierzam wymienić niedługo kartę graficzną, więc mam do was kilka pytań.

Ogólnie z tego co się orientowałem w rachubę wchodzą:

Gtx680 oraz HD7970

Tak więc, karta będzie używana głównie do gier w full HD łącznie z nagrywaniem ich w full HD.

Zależy mi na stabilnych 60+ FPS

Czasem do programów graficznych.

 

 

I pytanko, czy taki zestaw da rade z tymi kartami:

 

I5 2500k +Scythe mugen 3 @4,3Ghz

Asus p8p67 rev3.1

8Gb RAM Kingstone

BeQuiet 700W

Edytowane przez destros
Link to post
Share on other sites

Taki zestaw sobie powinien poradzić, ale napisz jaką jeszcze masz płytę. Może potrzebujesz jakieś chłodnie na CPU? Warto poczekać parę tygodnie, wtedy ukażą się niereferencyjne modele GTX 680 i wtedy szukaj :)

Link to post
Share on other sites

To może tak, co polecacie mi kupić dobrego, żeby jeszcze przynajmniej przez 1,5 roku nie musieć wymieniać grafy ( pamiętając o nagrywaniu)

 

Ogólnie chciałbym wymienić mojego gtx560Ti bo są z nim same problemy, a mam okazję go sprzedać, także chciałbym wymienić w ciągu miesiąca

Edytowane przez destros
Link to post
Share on other sites

Tutaj moim zdaniem nic nie jest wiadomo. Nie wiadomo jakie wyjdą gry, jakie będą wymagania, może być tak ze GTX680 nie da rade a może być tak ze GTX570 nadal będzie wszystko ciągnął na FHD. Ja osobiście nic więcej niż HD7870 + OC po którym przebija bez problemu GTX580 bym nie brał, masz super procesor który kartę wykorzysta w 100%

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kasa nie gra roli to bierz najszybszą jednordzeniówkę do gier czyli GTX680. Jednak podejrzewam, że zadowoliłbyś się również podkręconą wersją 7870 jak pisał ktoś wcześniej. Chyba, że świadomość braku kilku efektów (PhysX) w małej ilości gier była by dla Ciebie znacząca to poczekaj na coś z tańszych Keplerów.

Link to post
Share on other sites

Nalovp , mówisz nam tutaj że i5 2500K po OC , nie pozwala grać i nagrywać w full HD w większość gier ?

Czytaj uważniej.. chodziło mu że nagrywanie ich w FullHD + sama gra będzie tak bardzo obciążać cepa..

Link to post
Share on other sites

....

 

Czytaj uważniej.. chodziło mu że nagrywanie ich w FullHD + sama gra będzie tak bardzo obciążać cepa..

To kolega @Nalovp nie czytał ze zrozumieniem :)

 

karta będzie używana głównie do gier w full HD łącznie z nagrywaniem ich w full HD.

 

gdzie tu mowa, ze będzie grał podczas wypalania ?

 

A szczerze mówią to @destros też napisał masło maślanie. Co ma gpu do nagrywania ;] Do tego to wystarcza integra.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Ponieważ będzie obciążać CPU, ale jak odpowiednio podkręci (tak do 4.5/5GhZ) to powinno być dobrze.

 

"asrock p67 extreme 4"

Nie przeklinam, ale nie wytrzymam. Chyba Cię pojebało człowieku. On ma P8P67 Rev 3.1. Płyta tej samej klasy co ten AsRock, tylko lepsze wykonanie. Owszem, są problemy z Asus'ami, ale akurat ten model jest udany i nie pada jak inne. Do tego straciłby na tym parę stów. Głupotą jest doradzanie mu tak bezsensownych, nieprzemyślanych, nierozważnych i nawet infantylnych działań. Bo to dzieci jak zobaczą nową zabawkę z lepszą naklejką to na nią lecą. Tylko, że AsRock ma gorszą naklejkę. I jakość. Więc przemyśl to co napisałeś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W FHD mogą być ewentualnie ścinki. Jednak większość let's player'ów nagrywa w HD i styka. Taki Rock na przykład. Pamiętaj, żeby zrobić porządne OC. Najlepiej jakbyś się zaopatrzył w Venomous X z jakimś fajnym wentylkiem, bo ten radiator jest na proline.pl za pół-darmo. Tak 4.5/5GhZ da Ci płynność. Remember my words, padawan.

Link to post
Share on other sites

bierz gtx 680 powinno wystarczyć na 2 lata

teraz 7870 radzi sobie z wszystkimi grami, ale nie wiadomo jak będzie w przyszłości

tylko zaczekaj aż wyjdą autorskie karty gtx 680

 

teraz hd 7970 nie jest opłacalny droższy od 680 gtx i mniej wydajny

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EVGA + blok wodny, albo jakieś powietrzne, które zaoferuje jakiś producent. Ewentualnie TwinFrozr IV, od Asus'a się trzymaj z daleka. Koledze forumowemu, Bigpunowi, się grzała do 100 stopni (GTX 580) i głośne to jest. Poza tym dla Ciebie najlepszy 680, bo jak nagrywasz to dla komfortu widza trzeba mieć sporo klatek i radzić sobie z najnowszymi grami, a to coraz większy wysiłek dla GPU.

Link to post
Share on other sites

Co do karty to już Ci przedmówcy wszystko wytłumaczyli.

 

Ja tylko dodam że warto zainwestować w dysk SSD. Jeżeli zamierzasz nagrywać FRAPSem w Full HD z np 60FPS to zwykły dysk może nie wyrobić. Będziesz musiał albo ograniczyć rozdzielczość albo PS do 25. Na SSD nie będzie tego problemu ale i tak pojemność 100GB starczy "tylko" np na jakieś 30 min nagrania...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...