Skocz do zawartości

i5-2500k a jaka płyta główna ?


Recommended Posts

Siema, w najbliższej przyszłości mam zamiar wymienić mobo+cpu+ram na i5-2500k, tylko nie wiem jaką pod to płytę główną wybrać.

Ważne, żebym mógł na niej procka podkręcić, co najmniej 2 porty pci-e x16, i tak ażebym to na ocz revo x2 mógł osiągnąć maksymalne transfery. Podobno to jest uzależnione od kontrolera (sata?) ?

 

Moglibyście coś polecić ?

 

Oczywiście wszystko pod kątem gier.

Link to post
Share on other sites

Ceny morele.net

i5 2500k - 819zł

 

 

Pamięć Elixir 4GB 1600 MHz - 81zł

 

 

Płyta główna ASRock P67 EXTREME4 GEN3 - 553zł

 

=1453zł

 

Lub jeśli chcesz doturlać trochę kasy możesz wziąć jakieś droższe mobo/więcej ramu, ale to już niech ktoś inny ci poda mobo.

(Nie do końca jestem pewny czy to najlepszy zestaw w tej cenie, wciąż się uczę :).)

Link to post
Share on other sites

jeżeli to pod PCI to każde mobo ma takie same transfery (aktualnie żaden ssd nie osiąga tego progu maksymalnego )

 

a jeżeli chodzi o kontroler to masz go w dysku (jeżeli nie to mnie nie bijcie)

nie jestem pewien może być jakiś dodatkowy w mobo

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@tarrok111

 

Na tym forum nie polecamy płyt asusa.

 

Pytanie do autora tematu: czy to revo kupujesz w jakimś konkretnym celu poza grami ? Bo jeśli do przeciętnego użytkowania to się KOMPLETNIE nie opłaca taki wydatek.

Link to post
Share on other sites

@tarrok111 Na tym forum nie polecamy płyt asusa. Pytanie do autora tematu: czy to revo kupujesz w jakimś konkretnym celu poza grami ? Bo jeśli do przeciętnego użytkowania to się KOMPLETNIE nie opłaca taki wydatek.

Dlaczego, przeciez to dobre plyty z tego co mi wiadomo? Jak to z nimi jest..........
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dlaczego, przeciez to dobre plyty z tego co mi wiadomo? Jak to z nimi jest..........

To posiedź na forum z miesiąc to poczytasz co z nimi jest.

 

To Revo kupiłem do normalnych zadań (odpalanie windowsa, gier etc) i się sprawdza fantastycznie.

Jak masz kasę to czemu nie, ale mi by szkoda marnować było siana i portu pcie.

Link to post
Share on other sites

bierz asrock z77 pro3 albo extreme 4 nowe plyty, nowe funkcje, obsluga taktowania ram 2800+ jezeli lubisz oc, ciekawe jak sie to bedzie mialo do ivy bridge ? mysle ze warto w to zainwestowac, a asrock jak wiadomo z poprzednich modeli jest godny polecenia, szkoda ze 2 dni temu kupilem p67 pro3 ;( zawsze jestem glodny nowosci rynkowych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...