Skocz do zawartości

7870 - podkręcanie.


Recommended Posts

Istotne jest jaki masz model chłodzenia, no i od samej sztuki też sporo zależy :) Myślę że rdzeń powinien osiągnąć 1100 MHz, a z podbiciem napięcia z 1200 MHz :)http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-7870-overclock-guide/2

Edytowane przez Arved
Link to post
Share on other sites

Istotne jest jaki masz model chłodzenia, no i od samej sztuki też sporo zależy :) Myślę że rdzeń powinien osiągnąć 1100 MHz, a z podbiciem napięcia z 1200 MHz :)http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-7870-overclock-guide/2

Ja mam zablokowaną zmianę napięcia. Tak samo miałem z 6850 Sapphire. Niestety Trixx nie działa mi na tej karcie :/.

Pamięci bez zmiany V chyba na 1300 pójdą.

Jak zwykle przy Sapphire pamięci się kiepsko kręcą. Przy 1300 szybko się 3DMark 11 wyłączył.

1100/1250 dało radę. Pewnie rdzeń da się mocno kręcić. Przy 6850 dojechałem do 950 bez zmiany napięć i mogłem grać w BF3.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Każda 7870 dostępna na rynku posiada regulator napięcia zdolny do konfiguracji od strony software - poprawcie jeśli się mylę. Tak więc, prawdopodobnie wystarczy tylko ruszyć odpowiednie funkcje w Afterburnerze (Trixx'owi nie ufam). Masz w internecie poradniki do tego - wystarczy edycja odpowiednich plików *ini.

 

Co do maks granicy OC, to zależy od egzemplarza - ale ta karta kręci się bdb, więc jakby nie było wzrost wydajności będzie spory i gra warta jest świeczki.

Link to post
Share on other sites

Przeniesiony, następnym razem pytania o OC pisz w tym dziale :)

 

Co do tematu, nie ma opcji i tego nikt dokładnie ci nie powie, zależy od sztuki, możesz mieć taka która przebije większość co maja ludzi lub taka co po prostu będzie sie słabo kręcić :)

Link to post
Share on other sites

Przeniesiony, następnym razem pytania o OC pisz w tym dziale :) Co do tematu, nie ma opcji i tego nikt dokładnie ci nie powie, zależy od sztuki, możesz mieć taka która przebije większość co maja ludzi lub taka co po prostu będzie sie słabo kręcić :)

obecna 7870 kreci sie slicznie, natomiast w przeszlosci trafilem na 8800 ktory krecil sie max o 7% a potem juz go wywalalo:/

 

Każda 7870 dostępna na rynku posiada regulator napięcia zdolny do konfiguracji od strony software - poprawcie jeśli się mylę. Tak więc, prawdopodobnie wystarczy tylko ruszyć odpowiednie funkcje w Afterburnerze (Trixx'owi nie ufam). Masz w internecie poradniki do tego - wystarczy edycja odpowiednich plików *ini. Co do maks granicy OC, to zależy od egzemplarza - ale ta karta kręci się bdb, więc jakby nie było wzrost wydajności będzie spory i gra warta jest świeczki.

afterburner settings i zaznaczamy odblokuj kontrolowane napiecia i monitorowanie napiecia, mozna rowniez wymusic stale napiecie

http://img692.imageshack.us/img692/332/afterii.jpg

Link to post
Share on other sites

1200/1400 nie poszło. Od razu musiałem walić reset po jakiś 3 sekundach 3DMark 11...

Na razie zostawie na 1150/1350 dopóki nie mam porządnego zasilacza.

Ta moja podobno kręci się bez zmiany napięć na 1250/1450, więc albo mam pecha, albo zasilacz mówi NIE.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Moze sprobuj sciagnac OCCT i tam sa poszczegulne testy obciazenia cpu,gpu i zasilacza na koncu, tak zeby sie watpliwosci pozbyc.

Szczerze, to nie wiem czemu, ale boje się tego programu. Mam go, ale mu nie ufam ;).

 

W Crysis lipa... 1150/1300 i pograłem sobie 5 minut...

Link to post
Share on other sites

ja dawalem zawsze infinite, all logical cores, max resolution itp, zasymuluj warunki jakbys gral, da sie ustawic w opcjach zeby przerwal test jak dane parametry zostana osiagniete, np standardowo jak proc dojdzie do 85 stopni to przerywa test.

Gdzies czytalem ze jak po 15minutach sie nic niedzieje to juz niepowinno, czasem zostawialem go nawet na godzine zalezy czy musialem cos robic na kompie czy nie.

Edytowane przez dexiji
Link to post
Share on other sites

Testowanie zasilacza programem do głupota , to nawet nie jest miarodajne. Co to masz za zasilacz ?

Fortron Epsilon 500 80Plus (jak co ma 18A na 12V, bo ktoś już kiedyś pytał, a podobno 7870 potrzebuje 20A) Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

No przydało by się wymienić ale na szczęście to modecom carbon a nie feel więc nie jest aż tak bardzo źle na razie bym sobie odpuścił wysokie oc na tym zasilaczu

oc tylko do testow robilem, narazie niemam potrzeby krecenia tego:) moze jakby zmienic monitor i cooler na cpu ale to daleeekie plany:(
Link to post
Share on other sites

W OCCT karta daje radę na pewno do 1400Mhz MEMORY... i max. 1160 na rdzeniu. Jak zmieniłem na 1170 od razu zawiecha.

W Crysisie pograłem na 1150/1300 5 minut... a niby OCCT w 100% wykorzystuje grafikę :).

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Na 1,28V zrobiłem na razie 1200/1400. Wieczorem pojadę ostrzej, bo będę schlany. Teraz spadam na flaszkę. Wracam około północy, więc napiszę ile udało się z niej wycisnąć.

 

Kiła mi się trafiła... :/.

1150/1450 to max. na napięciu 1.3 :/.

Chyba, że zasilacz daje ciała.

 

Bo na x6 3.0GHz daje radę przy 1.3 na 1200/1450

a przy x6 3.6 tylko na 1150/1450.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...