Skocz do zawartości

Upgrade zabytku pod BF3


Recommended Posts

Witam,

 

Kilka dni temu dostałem od znajomego BF3 na 18-naste urodziny. Rozpakowałem pudełko i zacząłem instalacje. Po kilkunastu minutach gra zainstalowała się i wystartowała aktualizacja, więc po kilku godzinach gra była gotowa do gry. Nie było problemów dopóty, dopóki komputer nie zaczął się wieszać, lub postacie znikały i zabijali mnie niewidzialni wrogowie, a moi współtowarzysze w drużyny biegali jak opętani będąc przy tym niewidzialni :). Poczytałem więc po internecie i doszukałem się. Problem leży w konfiguracji mojego komputera.

 

AMD Athlon64 X2 Dual Core 6000+ (gra potrzebuje przynajmniej 3 rdzeni)

4GB DDR 800Mhz

Mobo - Asrock M3A-GLAN

Radeon HD4850 512mb (z epoki kamienia łupanego :( )

CoolerMaster eXtreme Power 500W

 

Na dzień dzisiejszy mam 600zł i wiem że muszę wymienić GPU oraz CPU. Nie chce wymieniać całej paki gdyż nia mam na to funduszy, a niedawno byłem zmuszony na szybką wymianę Mobo więc też się nie "opyla". Liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czyli pierwszy wymienie procesor, myślę że na Phenoma II 960T, w drugiej kolejności lepiej GPU czy ramy? I jeśli ramy to lepiej kupić nowe 2x4096 czy do tego co mam 2x1024? a moze nastepne 2 kosci 2048?

 

Edit:

Od pewnego czasu zaczęły mi się zwiechy, głównie podczas grania, czy to BF3, MW3, MW2, C.S, WoW.

Czasem pogram dłużej, czasem krócej. Dodam że gdy podczas gry w BF'a włączyłem graf GPU oraz CPU to GPU utrzymywało się na stałym poziomie, a CPU wychodziło czasem 3x ponad skale...

 

problem może powodować 4 GB ramu mi torchę bardziej lagowało jak miałem 4GB teraz mam 6GB i jest trochę lepiej czeka Cię również oc karty ja po oc mam np. na metro często mniej niż 30 fps na low

Mniej czy więcej FPS? :P

Edytowane przez rashef
Link to post
Share on other sites

Jedyną różnicę jaką zaobserwowałem po zmianie z 4GB na 8GB to to że szybciej wczytują się mapy ale tylko wtedy gdy po zakończonej rundzie wczytywana jest ta sama mapa. Zmiana trwa 1-3sek ale wczytywanie gry od zera dalej ciągnie się wiekami. Nie zauważyłem za to specjalnego wzrostu w fps. Także najpierw procek a potem oc karty i myślę że jeśli nie grasz w FHD to na medium powinno dać się grać.

Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj sterowniki.

do CPU?

 

Na stronie producenta są stery jedynie do WiXp i Wi2003 obie w wersjach x64 i x86, posiadam Windows 7 BOX, czyli posiadam płytkę x86 oraz x64 póki co pracuje na x86

____________________________________________________________________________________________

 

Na dzień dzisiejszy mam 800zł na upgrade powyższego sprzętu. Kupno tego Phonoma II to około 400-450zł, w kieszeni zostaje połowa z tego i nasuwa się pytanie: Czy warto dołożyć te 200zł do Radka HD6850 czy kupic coś w granicach 400 zł?

Edytowane przez rashef
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...