Skocz do zawartości

Zalman ZM-MFC1


Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiałem się gdzie dać ten topic. Jestem posiadaczem panelu Zalmana

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... a-649.html

 

Zastanawia mnie bardzo jego miernik poboru prądu, czy ktoś z was mierzył jego precyzyjność??

 

Mam C2D E6350, Radeona HD4870, 4x512 DDR2 GeiL Ultra, 3 dyski, sb X-fi Gammer, a to wszystko zasilane zasilaczem Chieftec 450W. Ów miernik w stanie spoczynku komputera wskazuje pobór rzędu 206W a w stresie ok 250W. Jest to możliwe czy to jakaś kiła z tymi pomiarami? :)

 

Za błędne umieszczenie tematu przepraszam, a z odpowiedzi z góry dziękuję. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja mam ZM-MFC2 Jak komp się nudzi to pobiera 180w jednostka a jak pracuje może dochodzić do ~395w (benchmark Batman) Sama jednostka! Do tego monitor ~40w wieża na starcie 20w-^ Rachunek gotowy.

 

Ogólnie patrząc na twoją maszynkę wnioskuje ze mam oszczędną wydajność. Największy minus tego Panelu to taki ze hm.. wiesz co i ile bierze a niegdyś na to zlewałeś.

 

Ktoś chce zobaczyć jak to wygląda w działaniu to tu link do Filmiku

http://odsiebie.com/pokaz/6282752---c7a0.html

Faza pierwsza idle, Faza druga uruchomienie batmana menu, Faza trzecia test benchmark i faza 4 powrót do idle.

 

Ogólnie fajna zabawka.

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie sugerował się takimi miernikami. I nie sądzę aby była aż taka rozbieżność w poborze prądu w przypadku waszych maszyn. Lepiej zainwestować w wyspecjalizowany do tego celu miernik, a nie podziwiać wskazania kontrolera obrotów. ;)

Link to post
Share on other sites

EE Sorry mam płytę wspierającą DES procesor q9300@3,5ghz 45nm, 6gb ram 933mhz, gtx275 z low profile 55nm, 9800gtx+ 55nm, karta tv, Pompka wodna, dysk c-b, zasilacz tagana. Różnica jest taka ze ja robiąc zakupy szedłem w stronę oszczędzania energii widać sie opłacało. Dodatkowo Zauważyłem ze pomyliłem wersje Mam ZM-MFC2 a ZM-MFC1 nie ma czujnika Poboru mocy.

 

Kiedy wy szliście w stronę taniej wydajności ja poszedłem w stronę drogiej oszczędności. Często nie zmieniam podzespołów więc z reguły kupuje te ekologiczne/wydajne. A że komp często chodzi w idle, częściej niż bywa obciążony to dla mnie lepiej.

 

osram

Żarówka energooszczędna 20w (Udaje 100watową) = 20w na Panelu <-test na 3 czyli zbieżność jednakowa.

Żarówka energooszczędna 17w (Udaje 85watową) = 17w na Panelu

Pila

Żarówka energooszczędna 18w (odpowiednik jakiejś tam większej na tablicy) = 20w na Panelu dziwna firma.

Philips

Żarówka energooszczędna 18w/800 ilumen (odpowiednik jakiejś tam większej na tablicy) = 18-20w na Panelu rozjaśnia sie. Czyli pomiar nijaki.

 

Żarówka 25w pobiera 28w ale to też może być wina żarnika kto ich tam wie.

Żarówka 40w pobiera 44w ale to też może być wina żarnika kto ich tam wie.

Żarówka 60w pobiera 62w ale to też może być wina żarnika kto ich tam wie.

 

Myślę że śmieszna firma Osram robi najbliższe Prawdy żarówki energooszczędne.

 

W zasadzie nie mam nic takiego co by dało pewność pomiaru:/

 

Znalazłem coś ciekawego:/

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=43 ... pert&pid=7

 

Jest margines błędu. Ale jak już kupione to niech będzie hehe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...