Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-mz-7pc256d-eu-432311

lub

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-ct256m4ssd2-398236/

Chociaż nie wiem po co Ci aż tak pojemny ten SSD...

 

Taka płyta zdecydowanie wystarczy - http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-extreme3-gen3-414468/

 

A jak obudowa midi tower to weź 2x tańszą, bo nie ma sensu przepłacać, FD ARC będzie aż nad to - http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-fd-ca-arc-bl-409472

Link to post
Share on other sites

czego dajecie mu taki słaby cooler na procka MOJE PROPOZYCJA Noctua NH-D14 lub Phanteks PH-TC14PE

 

obudowy też słabe OTO MOJA PROPOZYCJA Cooler Master HAF 922 (RC-922M-KKN1-GP)

AeroCool PGS X-PREDATOR black (AEROPGSXPRED-BL)

Cooler Master HAF 932 (RC-932-KKN1-GP)

 

AEROCOOL PGS STRIKE-X

 

z tego będziesz na pewno zadowolony

Link to post
Share on other sites

Pozwól, że i ja coś zaproponuję. Nie podam sklepów, lepiej poszukać po prostu, gdzie jest najtaniej, choć proponowałbym zamówić wszystko na morele.net. Przy tej cenie po prostu napisz do jednego z pracowników sklepu maila i niech przygotuje Ci ofertę z podzespołów, które mu podasz. Ja składałem tam kompa za 5k i całkiem sporo zaoszczędziłem :) 2 opcje - wcześniejsza:

 

i5 2500k

Płyta od MSI (coś w styly GD 65, wyższy model Ci niepotrzebny, chipset według potrzeb, w tym wypadku Z68)

RAM jakikolwiek, nie mniej niż 8 GB, 32 to już overkill, więc pójdźmy na kompromis i weź 16. Corsair, Kingston, whatever.

GPU - GTX 680 - poczekaj na autorskie. Gainward, MSI, ASUS robią dobre karty. Jak masz więcej kasy to poszukaj na rynku EVGA.

SSD - serio potrzebujesz aż 240 GB? myślę, że 120 GB intel z najnowszej serii będzie idealny. Oznaczony bodajże numererm 510 - niezniszczalny sprzęt. (sam mam 120 GB corsaira, z czego 70 GB wolnego miejsca i nie wiem co z nim zrobić :P)

PSU - przy tej sumie patrz na SeaSonic X660/X760

Obudowa do WC - Corsair 800D lub Cooler Master Cosmos II.

Za resztę kasy poproś kolegę t.luk o pomoc w złożeniu dobrego WC. Możesz na niego w tej kwestii liczyć.

 

2 opcja: to, co wyżej, ale z prockiem i5 3770k, które wyjdą pod koniec kwietnia i płytą na chipsecie Z77.

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie SSD typu Revo - szczególnie starszą generacje :

1. Problemy z bootowaniem (nie wszystkie płyty dobrze sobie radzą z dyskami na PCI-E)

2. Brak Trim'a

3. Macierz po dłuższym użytkowaniu zwalnia

4. Zapis / odczyt podany przez producenta to ściema ;)

5. Różnica pomiędzy Crucialem M4 256GB, a Revo jest zbyt mała żeby decydować się na dużo droższy sprzęt od OCZ

 

W tej cenie polecam kupić Cruciala M4 i unikać wszelkich dysków na kontrolerze SandForce (SF).

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie SSD typu Revo - szczególnie starszą generacje : 1. Problemy z bootowaniem (nie wszystkie płyty dobrze sobie radzą z dyskami na PCI-E) 2. Brak Trim'a 3. Macierz po dłuższym użytkowaniu zwalnia 4. Zapis / odczyt podany przez producenta to ściema ;) 5. Różnica pomiędzy Crucialem M4 256GB, a Revo jest zbyt mała żeby decydować się na dużo droższy sprzęt od OCZ W tej cenie polecam kupić Cruciala M4 i unikać wszelkich dysków na kontrolerze SandForce (SF).

również wyszły właśnie ssd ocz vertex 4 czekamy na testy zapowiadają się dość dobrze

Link to post
Share on other sites

SSD - serio potrzebujesz aż 240 GB? myślę, że 120 GB intel z najnowszej serii będzie idealny. Oznaczony bodajże numererm 510 - niezniszczalny sprzęt. (sam mam 120 GB corsaira, z czego 70 GB wolnego miejsca i nie wiem co z nim zrobić )

Intel 510 na kontrolerze Marvell, lub Intel 520 na SFie ze zmodyfikowanym sterownikiem - jeden i drugi wychodzi znaczniej drożej od Cruciala M4 ;)

 

Wszelkie nowinki typu Vertex4 itp daruj sobie, chyba że chcesz robić za królika doświadczalnego - kupuj to co jest juz na rynku od jakiegoś czasu. Jest sprawdzone i względnie tanie - wszelkie SFy odpadają (OCZy, Corsarze etc.) z racji niedopracowanego kontrolera, dużych strat w transferach ... Pozostaje drogi Intel, lub tańszy Crucial - to są dyski nie "do zajechania".

 

Erni daruj sobie proszę ... nie wprowadzaj nie potrzebnego zamętu - obudowy zaproponowane przez Ciebie to generalnie nic ciekawego, a umieszczenie tam strikeX to bez dwóch zdań duży błąd. Podobnie z dyskiem SSD - chcesz opierać zakup na testach z neta, gdzie testowane dyski to nówki sztuki, prawie puste - z takiego testu nic nie wynika jak dla mnie. Od dysku SSD oczekuje przede wszystkim stabilności, później dobrych osiągów, osiągów po 2miechach pracy i sporym zapełnieniu powierzchni, a nie świeżynek wyciągniętych dopiero co z pudełka.

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja.

 

Procesor: PROCESOR CORE I7 2600K 3.4GHZ LGA1155 BOX (BX80623I72600K 910681) 1236.00

 

Chłodzenie: BE QUIET! DARK ROCK PRO S1155/1156/1366/2011/AM3+ (DARK ROCK PRO C1) 326.00

 

Płyta główna: ASUS P8Z68-V/GEN3 INTEL Z68 LGA 1155 (3XPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) 621.00

 

Pamięć RAM: GEIL DDR3 8 GB 1600MHZ EVO CORSA CL10 (GOC38GB1600C10SC) 320.00

 

Karta graficzna: SAPPHIRE AMD RADEON HD7970 3072MB DDR5/384BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (925/5500) (11197-06-40G) 2164.00

 

Dysk twardy HDD: SEAGATE 1TB ST1000DM003 SATA III 64MB 366.00

 

Dysk SSD: ZALMAN DYSK SSD 2,5" 120GB SATA III (SSD0120F1) 711.00

 

Napęd optyczny: DVD-REC BLU-RAY ODCZYT/ LITEON IHES212 LIGHTSCRIBE BOX (iHES212-31) 277.00

 

Obudowa: OBUDOWA FRACTAL DESIGN DEFINE R3 - USB 3.0 - CZARNA (FD-CA-DEF-R3-BL) 391.00

 

Zasilacz: BE QUIET! DARK POWER PRO P9 650W (BN173) 80+ GOLD 626.00

 

 

http://www.kombo.krakow.pl

SUMA: 7038.00zł

 

+ Karta dzwiękowa

 

KARTA DŹWIĘKOWA AUDIOTRAK PRODIGY 7.1E X-FI AUDIO (ATRPROD71EXA)

cena: 436.00 zł

 

+ Do tego AKG K 272 HD i masz świetny zestaw.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czego dałeś mu ram 8GB a nie 2x4 GB i to jeszcze CL10 zdecydowanie odpada

a) A wiesz czym się różni te CL 10 od CL 9 ?

b) Dałem w jednej kości, ponieważ obawiałem się, że radiatory będą stykać z wentylem na coolerze.

Link to post
Share on other sites

bo nie będzie szału ;) ? ale można, czemu nie. Jak ma cierpliwość to poczeka!

A to niby czemu?Skoro mozna to lepiej brac cos nowego tym bardziej ze chyba kazda z tych plyt ma pci 3.0.Wiem chwyt marketingowy ale moze kiedys sie przyda.No i kazda ma bios pod IVY B wiec mie bedzie trzeba aktualizowac.
Link to post
Share on other sites

Bo wśród płyt na Z77 póki co nie ma dosłownie nic ciekawego. EVGA nie wydała jeszcze żadnego modelu, MSI ma tylko niższą i średnią półkę, Gigusi - brak, a ASUS'a kupują tylko samobójcy.

 

Właśnie nigdy w życiu żadnego ASUS'a, ostatnio słyszy się tylko o samych problemach z nimi. To już nie ten ASUS co w czasach P5B.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@gtxxor

Dobrze mówisz, GPU i MOBO to nie zadanie dla ASUS'a. Ostatnio to może tylko te Xonary im wyszły. EVGA do końca miesiąca wyda Z77 FTW, MSI Z68A-GD65 to najlepsze wyjście na razie, a Gigabyte ma już midi/low.

 

Edit:

http://www.purepc.pl/p_yty_g_wne/przegl_d_p_yt_g_wnych_z_chipsetem_z77_pod_intel_ivy_bridge

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Xonary to bardzo ciekawe dźwiękówki i mimo wszystko w dość atrakcyjnych cenach. Dopóki się nie popsuje i nie trzeba mieć do czynienia z "serwisem" ASUS'a wszystko jest w ich przypadku ok.

 

MSI to można nawet pokusić się o GD80 w przypadku takiego budżetu, 3 GPU raczej się nigdy nie podłączy ale 80'tka ma też nieco mocniejszą sekcję zasilania, co może procentować przy ew. OC (polecam z autopsji).

 

Osobiście tomam ochotę na GD80 na Z77 aż chyba wymienię jak się pokaże :P

Link to post
Share on other sites

A co do asusów. Rozmawiałem ostatnio z fanem marki Asusa, to moge tylko z bolem serca powiedziec, ze Z77 Asusa sa wycenione zbyt wysoko. Trzeba rowniez zwrocic uwage, za P8Z77-V Pro w stosunku do P8Z68-V Pro to krok wstecz w sensie wyposazenia/konstrukcji. P8Z68-V Pro zmierzala raczej w kierunku EVO w zakresie konstrukcyjnym. P8Z77-V Pro to raczej powrot w okolice P8P67-V Pro. Jedyne Asusy Z77 wycenione rozsadnie to "kastraty" LE, LX. MSI Z77A-GD65 wyglada interesujaco, moglby jednak byc w zakresie cenowym blizszym 600. ASRock Z77 /Extreme 4 / Extreme6 w zaleznosci od ceny moze stac sie ciekawym wyborem. Sam jestem ciekaw jak będzie z MSI z77 GD-65 z tym offsetem. Płyty dla lga2011 firmy MSI świetnie wypadły w testach. Z premierą IVy wyjdą testy z77 to się pewnie przekonamy.

 

 

http://www.anandtech.com/show/5728/intel-z77-panther-point-chipset-and-motherboard-preview-asrock-asus-gigabyte-msi-ecs-and-biostar

__________________________________________________

 

http://nl.hardware.info/reviews/2652/19/20-intel-z77-moederborden-vergelijkingstest-stroomverbruik-zonder-losse-videokaart

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Za połowę tej kwoty (8000-6000zł) bym złożył nie dużo gorszy PC. Patrz na cena wydajność bo nie warto przepłacać. Nie musisz mieć płyty za 1000zł żeby proca do 5 GHz podkręcić ;) Itp.

 

A jak chcesz 680 koniecznie to poczekaj na nie referencyjne konstrukcje albo najlepiej na 670 660 itp bo ceny spadną A zasilacz Markowy 650W starczy jak Sli nie będziesz robił.

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

kamar59 to zaproponuj jakis tanszy i wydajny zestaw prosze jesli mozesz :) jezeli nie 680 to jaka wydajna karte nizszego modelu bys polecil? przemyslalem troche sprawe czytajac wasze posty, mysle ze nie ma co wydawac az tyle pieniedzy na nowy komp. Ja nie bede sie bawil w OC - najbardziej zalezlaloby mi na jakiejs cichej obudowie oraz ogolnie na cichym chlodzeniu, na procu w zasilaczu jak i na karcie graficznej - pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...