Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam na forum, planuję zakup dysku jak w temacie, na allegro znalazłem aukcję

 

http://allegro.pl/promocja-ssd-intel-520-60gb-box-sprawdz-fv-gw-i2239870466.html

 

pomijam tu atrakcyjność ceny, chodzi mi o informacje przedstawione w treści: czy rzeczywiście ten dysk jest oparty na kontrolerze SF2281? Wiele negatywnych opinii krąży o tym kontrolerze, jako alternatywa pozostają jeszcze dyski Samsunga. Jednak gwarancja 5 lat w porównaniu do 3, to spora różnica.

Ma ktoś jakieś negatywne doświadczenia z dyskami tej serii?

 

Czy jest w ogóle jakaś inna alternatywa poza Samsungami (i ewentualnie Intelem) bez tego kontrolera? Maksymalny budżet jaki zamierzam przeznaczyć na ten zakup to jakieś 400-500zł.

 

Zaznaczam, że interesuje mnie dysk do włożenia do budy, postawienie systemu i bezawaryjna praca, a nie zabawa z aktualizacją firmwaru lub odzyskiwaniem danych. Proszę o nie podawanie linków do testów dysków, tych przeczytałem sporo, ale nadal mam wątpliwości.

 

Zależy mi na długiej, bezawaryjnej pracy, %-) .

 

Na stronie intela pod tym linkiem:

http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-specifications/ssd-520-specification.pdf

 

nie ma nic nt. kontrolera w tej serii dysków nie znalazłem.

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak za mało przeczytałeś o sednie problemu SF2281. To nie kontroler jest wadliwy, tylko oprogramowania niektórych producentów nie radziły sobie z jego obsługą. Obecnie nie ma już producenta SSD stosującego SF2281, który nie rozwiązałby efektu znikania dysku. Intel od podstaw napisał swój soft do tego kontrolera i jest to obecnie najbardziej wydajny SSD z kontrolerem 2281 i w ogóle.

 

Jeżeli tak strasznie boisz się SF2281, zawsze zostaje wybór kontrolera Marvell'a (chyba jednak niedużo czytałeś), w takich dyskach jak Corsair Performance Pro czy Crucial m4 (przez niektórych wychwalany ponad wszystko, ale i tak mniej wydajny od Intela 520).

 

Pozdr

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że problem z tym kontrolerem wynika z nie do końca przetestowanego firmwaru, bardziej chodziło mi o to jak ten dysk spisuje się codziennym użytkowaniu. Czytałem jeszcze o tym Crucialu ale "uciekło" przy pisaniu postu :). Nie boję się kontrolera, tylko zależy mi na bezawaryjnej pracy.

 

Dzięki za odpowiedzi, punkty lecą :D , zdecydowałem się na tego intela.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...