Skocz do zawartości

problem z gigabyte gtx 560 ti


Recommended Posts

Witam

Mam gruby problem z karta gigabyte gtx 560 ti

Nie wiem czy wiecie ale seria tych kart jest uszkodzona,bardzo latwo to wywnioskowac googlujac.Gdy kupowalem ta karte a raczej calego pc wiedzialem na co sie pisze lecz wtedy myslalem ze bedzie latwo to obejsc i uzywac tej karty bezproblemowo-ludzie pisza ze wystarczy zwiekszyc napiecie rdzenia i cieszyc sie dobra karciocha lecz u mnie to nie pomoglo.

Problem wyglada tak-komputer mam od czwartku juz 3 raz karta wysypala mi artefakty takie jak te http://i.imgur.com/yK2dM.jpg - nie jest to moje zdjecie tylko innego uzytkownika innego forum co swiadczy o tym co juz napisalem czyli ze problem jesr masowy

Mi rowniez 3/3 razy artefakty wysypaly sie w filmie,tylko ze z dysku-zwiekszanie napiec,reinstal sterownikow -nie pomoglo.

Karta wysypuje sie w roznych odstepach czasu nawet kilkudziesiecio godzinnych,nie ma reguly

Ten problem wymaga specjalistycznego podejscia tzn kogos kto mial juz ten problem

Spytam jeszcze czy warto taka karte oddawac na serwis?jakos mi sie zdaje ze nic sie nie da zrobi z karta ktora jest zepsuta od urodzenia

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Szkoda że wiedząc że większość kart jest "uwalonych" zdecydowałeś się na zakup. Ja tak miałem z GTX580 Lightning Extreme edition. Sypała błędami do tego stopnia że system odpalał jedynie w trybie awaryjnym. Podnoszenie napięć, przestawianie wersji BIOSU etc nie pomogły.

 

Kartę wysłałem na serwis. Po tygodniu dowiedziałem się że nie są w stanie stwierdzić co powoduje problemy i że dostanę nową. Nowa działa ok. Cóż CI pozostaje? Jak coś jest walnięte w strukturze karty to nic nie poradzisz. A nawet jeżeli zadziałałoby potężne doVoltowanie GPU to chciałbyś katować układ z winy producenta? Wyślij ją na gwarancję. Do tego czasu zamontuj sobie jakie stare GPU na PCI-E

Link to post
Share on other sites

Jeśli karta faktycznie wali takimi artefaktami, a kompa jest nowy - jak piszesz, masz go od czwartku, to zbierz wszelkie dane które uda Ci się znaleźć na necie, na potwierdzenie tego, że problem jest masowy - printscreen'y z for internetowych, zdjęcia, kopie rozmów z innymi użytkownikami - także z Szymon331. Przejdź się ładnie do sklepu, przedstaw sytuację i powiedz, że nie chcesz naprawy ani zamiennika, tylko zwrot pieniędzy, jako że problem występuje losowo i wymiana karty na nową może, ale nie musi rozwiązać problem.

 

Wtedy albo kupujesz odpowiednik w postaci HD6950, ale bierzesz coś zupełnie innego.

 

Szczerze powiedziawszy, pierwszy raz zapoznaję się z tym problemem, ale wiedząc o nim, nie będę już nigdzie polecał GTX560Ti, a HD6950.

 

No nic, powodzenia, ale myślę, że będzie ok ;)

 

Bywaj

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Kiedyś miałem taki problem ze swoją 9800gt i gtx260 -- sporo spędziłem aby poprawić bios (bios karty), ale się naprawiło -- niestety na odległość bez karty i testów -- praktycznie nie do zrobienia. Zwiększenie napięcia wcale nie musi pomóc.

 

Możesz podesłać bios -- ale nie będzie mi się chciało przeprowadzać znowu kolejnej osoby przez wszystko od początku.

Podeślij też spodnią stronę karty (fotę) -- tak, abym mógł przeczytać info na regulatorze napięcia (tym programowalnym)

 

// może coś się zaradzi, podeślij tu lub na pw ze strony o mnie

Link to post
Share on other sites

Danny_97 nie bardzo jak mam to zrobic bo pisze ze smartfona

mam bios wersje 70.24.21.0.2 z 2011 albo z 2010 ( everest podaje niezrozumiala date)

 

na stronie gigabyte jest bios o takiej samej wersji lecz z 2012 z marca ale z ciekawym dopiskiem 'RELEASE FOR SAMSUNG AND HYNIX MEMORY' a jak sie naczytalem to podobno to pamieci szwankuja w tej serii kart gigabyte.

Lecz nie moge flaszowac sam.

Co zrobic?wyslac karte na gwarancje i czekac miesiac z niepewnoscia czy ja wogole naprawia?Jesli wymienia ja na nowa to tym bardziej to nic nie da bo cala seria jest lipna...

 

Dodam ze robilem juz testy - Video Stress Memory,Occt i przy kazdym zero bledow

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...