Skocz do zawartości

maszyna na lata do gier, autoCAD do 10 000 tysięcy


Recommended Posts

Zamierzam w najbliższym czasie (za miesiąc lub dwa) kupić komputer (jednostka, monitor). Ograniczenia finansowe to do 10 tysięcy. Myslalam cos o takim zestawie tylko czy to będzie ze soba bez problemu współgrać? Komputer ma być zarówno do gier jak i programów typu autocad itp. Ma być to komputer na przyszłe dobre 5 lat. Proszę o pomoc, co opłaca się kupić, a co zamienić, na co wydać kase warto, a na co nie. Komputer w przyszłości będzie tez podkręcany. Jego parapetry mają być takie, że najnowsze tytuły za rok czy za 2 mają śmigać na najwyższych detalach. Czekam na wasze propozycje i opinie.

 

Płyta główna:

ASUS ROG MAXIMUS IV EXTREME, P67, DualDDR3-1600, SATA3, 2xGBLAN, ATX

 

Procesor:

Intel Core i7-2700K, 3.50GHz, 8MB, LGA1155, 32nm, 95W, BOX

 

lub INTEL CORE i7-3820K - 3.60 GHz BOX, s-2011

 

Karta graficzna:

ASUS ENGTX580 GeForce GTX 580 DCII, 1536 MB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, DP, BOX

 

czy moze ASUS GTX680-2GD5, GeForce GTX 680, 2GB DDR5, HDMI, DP, 2xDVI, BOX

 

 

Karta dźwiękowa:

??? (żeby dźwięk był dobry, czysty)

 

Karta sieciowa:

??? (dobra, bezproblemowa, służąca przez kilka lat)

 

Pamięć RAM:

Corsair DOMINATOR GT 4x4GB, 2133MHz DDR3, CL(9-11-10-27) 1.5V, XMP czy moze Corsair Vengeance 4x4GB, DIMM, 1866MHz, DDR3, CL9, XMP, Non-ECC, with Heatsink (Red) ??

 

Dysk Twardy:

Dysk WD Caviar Black, 3.5'', 2TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

 

Dysk Twardy SSD:

OCZ SSD Vertex3 120GB SATA3 2.5'' MLC ( 550/500MB/s read/write), 3.5'' bracket

 

Zasilacz:

Corsair zasilacz CMPSU-1200AXEU ATX 1200W PFC, EU version lub cos innego?

 

Chłodzenie:

Scythe Mugen 3 CPU Cooler Rev.B, socket Intel LGA2011 albo cos innego?

 

Obudowa:

??? (Zależy mi tez, żeby obudowa i chłodzenie lub dodatkowe wiatraczki były tak dobrane, że komputer będzie funkcjonował w miare cicho)

 

Monitor:

Acer Monitor LCD-3D GD245HQAbid 23.6'' 16:9,FHD, 2ms, 8000:1 DVI HDMI okulary

 

Napęd optyczny:

??? (ma być dobry, służyć przez najbliższe kilka lat)

 

Cały sprzęt ma być porządny. Obsługa USB 3.0 na przednim panelu

Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Płyta główna: ASUS ROG MAXIMUS IV EXTREME, P67, DualDDR3-1600, SATA3, 2xGBLAN, ATX

 

Tą płytę od razu wybij sobie z głowy. Mam tą kupę gówna za 1400zł i najgorszemu wrogowi bym jej nie polecił.

Link to post
Share on other sites

Procesor:

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1175 zł

 

Płyta główna:

AsRock Z68 Extreme4 Gen3 /intel Z68/

669 zł

 

Pamięć RAM:

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance blue

189 zł

 

Wentylator:

Thermalright HR-02 Macho Rev.2

165 zł

 

Druga pamięć RAM:

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance blue

189 zł

 

Dysk twardy:

OCZ Vertex3 120GB (550MB/500MB/s)

620 zł

 

Drugi dysk twardy:

Western Digital Black 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

489 zł

 

Karta graficzna:

Gigabyte Radeon HD7970 OC 3GB DDR5 /384bit/ DVI/HDMI/2xDP

2240 zł

 

Nagrywarka DVD:

Plextor PX-L890SA SATA Black

139 zł

 

Obudowa:

Corsair Carbide Series 400R (black)

399 zł

 

Zasilacz:

Seasonic X-660 660W 80 Plus Gold

539 zł

 

Może coś takiego? Razem 6813 zł można poszukać lepszych cen gdzie indziej niż na esc.pl :)

Edytowane przez Arved
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zależy mi na jak najlepszym procesorze, pamięci minimum 16GB, karta graficzna też ma być dobra, nie chce schodzić na niższe parametry

Zaproponowany przeze mnie procesor jest o 100MHz słabszy, które sobie z łatwością w OC dodasz :) Karty które podałeś (od Asusa) mają straszne chłodzenie, a HD 7970 przecież jest lepszy od 580 GTX. Jeśli PC nie jest na już to możesz poczekać na niereferencyjne 680 GTX. Edytowane przez Arved
Link to post
Share on other sites

Zaproponowany przeze mnie procesor jest o 100MHz słabszy, które sobie z łatwością w OC dodasz :) Karty które podałeś (od Asusa) mają straszne chłodzenie, a HD 7970 przecież jest lepszy od 580 GTX. Jeśli PC nie jest na już to możesz poczekać na niereferencyjne 680 GTX.

Źle wyraziłam się, chodzi mi po prostu o to, że bez żadnego podkręcania chce mieć parametry komputera jak najlepsze. A na kartę graficzną zaczekam, będzie to z pewnością 680 GTX :) Co do płyty głównej nie mam zielonego pojęcia jak będzie najlepsza także proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak nie kupujesz jutro to i tak temat jest teraz bez sensu. Pod koniec kwietnia premiera IVY i płyt pod niego, wtedy też zaczną się pewnie już pojawiać nie referencyjne GTX 680 i wtedy będziemy myśleć.

Link to post
Share on other sites

Jak nie kupujesz jutro to i tak temat jest teraz bez sensu. Pod koniec kwietnia premiera IVY i płyt pod niego, wtedy też zaczną się pewnie już pojawiać nie referencyjne GTX 680 i wtedy będziemy myśleć.

Komputer prawdopodobnie kupie za miesiac, pisze teraz, poniewaz chce zorientowac sie, a nie potem na szybko wybierac podzespoly i kupic nieprzemyslany sprzet. Na dzien dzisiejszy jaką płyte głowną zaproponowałbys?
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Proponowałem Ci już. EVGA P67 FTW - dla mnie nie ma lepszej płyty w tej klasie cenowej.

Jak piszę - za miesiąc będą na rynku nowe podzespoły których po prostu teraz nie ma. To bezsens pchać się w starą generację jak nowa jest tuż za rogiem.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Ale koszty nie moga przerastac budżet 10 000, poza tym ciagle cos nowego bedzie wychodzic i tak mozna by czekac w nieskonczość, Na karcie graficznej gtx680 zalezy mi to czekam. Miales okazje pracowac na sprzecie z ta plyta czy opierasz sie wylacznie na testach? Bedzie problem z dostaniem takiej plyty glownej? bo wpisujac w googlach nie wiele mozna o niej dowiedziec sie na polskich forach.

Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites

Płyta główna: AsRock Z68 Extreme4 Gen3 /intel Z68/ 669 zł

ŚMIECH NA SALI! Komputer za 10000 zł, a Ty z Ashitem wyjeżdżasz. Jak kupisz Rolls-Royce'a to nie zapomnij zamontować gazu. Zawsze jakaś oszczędność. I jakość. :*

 

Up.

 

EVGA to najlepsza płyta główna. Szczególnie przy takim budżecie. Ivy Bridge dosłownie w tym miesiącu, będzie Z77 FTW (EVGA ofc.). Zamówisz mobasa na Amazonie i będzie OK, warto zamówić z zagranicy, poza tym tam o wiele, wiele lepiej traktują klienta. To nie Polska, gdzie wszystkich i wszystko mają w du**e i próbują dymać na trzy strony. Karta najlepiej EVGA GTX 680 FTW, Classified. Tajwański MSi, Asus i inni producenci są daleko za tymi (przynajmniej FTW, bo Classified wychodzi niedługo). Ja miałem okazję pracować na P67 FTW (brat kupił, bo mu doradziłem). W sumie tylko obczaiłem jak wygląda, ale mi podziękował za radę i flaszkę postawił. Jest naj-le-psza.

Edytowane przez Ethreivis
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Miales okazje pracowac na sprzecie z ta plyta czy opierasz sie wylacznie na testach? Bedzie problem z dostaniem takiej plyty glownej? bo wpisujac w googlach nie wiele mozna o niej dowiedziec sie na polskich forach.

 

Miałem okazję pracować na poprzedniej edycji z tej serii P55 FTW i to była najlepsza płyta jaką miałem. Gdy kupowałem podstawkę 1155 właśnie P67 FTW było moim marzeniem ale nigdzie nie mogłem jej dorwać. Nie wiedziałem wtedy o tym niemieckim sklepie do którego podałem link bo jakbym wiedział to na pewno nie kupiłbym tego gównianego maximusa tylko zamówił z reichu tamtą EVGA.

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję pracować na poprzedniej edycji z tej serii P55 FTW i to była najlepsza płyta jaką miałem. Gdy kupowałem podstawkę 1155 właśnie P67 FTW było moim marzeniem ale nigdzie nie mogłem jej dorwać. Nie wiedziałem wtedy o tym niemieckim sklepie do którego podałem link bo jakbym wiedział to na pewno nie kupiłbym tego gównianego maximusa tylko zamówił z reichu tamtą EVGA.

Zobaczyłem Twój post na 5 minut przed zamówieniem Maximusa (szczęście? :) ). Czytałem wiele pozytywnych opinii na temat Asus Maximus IV Rev. 3. Czy mógłbyś przybliżyć skąd Twoje złe zdanie na temat tej płyty?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...