Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam sie nad kupnem monitora, ktory podlaczony bedzie do laptopa 13" po HDMI, z poczatku myslalem o 27", ale przeczytalem, ze moze byc za duzy i niekomfortowy w uzytkowaniu, wiec zmniejszylem wymagania do 24".

 

Jesli chodzi o uzytkowanie, to w 80% bedzie to internet i pakiety biurowe, a w 20% AutoCAD. Jesli chodzi o granie czy filmy to to odpada, bo zawsze ogladam i gram na TV. Ewentualnie jakis film moglbym na nim obejrzec, ale to raczej sporadycznie.

 

Pytan mam kilka:

 

Czy 24" to dobry wybor?

 

Jaka matryca do takiego zastosowania (oczywiscie bez TN)?

 

Jakie modele polecacie?

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten monitor od 3 tygodnii w 4 rewizji i jestem zadowolony :D

Chciałem mieć monitor typowo do zadań ogólnych z założeniami:

- Kasa do 1500 zł

- Soft: Photoshop, Eclipse PDT

- Gry: Starcraft 2, w przyszłości Diablo 3, Crysis 2

- Regulacja wysokości

- Koniecznie 16:10 a nie komercyjne 16:9 :P

- Minimalistyczny design (precz ze świecącaymi jak psu jajca obramówkami)

- Brak smużenia (przynajmniej tyle ile się da dla matryc innych niż TN)

 

Wszystkie moje założenia spełnił tylko ten monitor. Z dodatkowych plusów mogę wymienić brak martwych pikseli/subpikseli.

 

- Z minusów to wysoki punkt czerni matrycy eIPS i występuje efekt srebrzenia przy patrzeniu pod kątem na ciemne/czarne obrazy. Lekko mi to przeszkadzało, ale efekt zniwelowałem do min. odpowiednio oddalając monitor od siebie i kalibrując jasność i kontrast. Ten efekt będziesz miał na każdej matrycy IPS z wyjątek sIPS, ale jej cena zaczyna się od 2k.

- Ludzie mogą się czepiać palety kolorów 6 bit + A-FRC - czyli sztuczne podbicie do 8 bit, ale w tej cenie (kupiłem ten monitor za 1099 zł) nie ma co narzekać.

- Prawy dolny róg min. bardziej podświetlony

Link to post
Share on other sites

HP jest świetną konstrukcją. Choć sam używam modelu z wyższej "półki" śmiało mogę zarekomendować model ZR 2440w. Kilkanaście takich stoi u mnie w biurze.

Dell jest równie dobry. Nie bardzo rozumiem do czego Tobie złącze HDMI? Wszak przez DVI jakość ta sama.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, ze mam juz przejsciowke DisplayPort/HDMI, a tak bym musial dokupic kolejna. A czy ten HPek jest lepszy od HP LP2475w lub Dell'a U2410?

 

Nie jestem zadna ofiara marketingu, zdaje sobie sprawe ze nie ma roznicy, a nawet wydaje mi sie ze DVI obsluzy nawet wieksza rozdzialke niz HDMI.

Edytowane przez Szymex
Link to post
Share on other sites

Trzyletnia ograniczona gwarancja na części, robociznę i serwis u klienta, obejmująca podświetlenie. Dostępność zależna od regionu. Obowiązują pewne ograniczenia i wyłączenia. Więcej informacji można uzyskać w dziale pomocy technicznej lub obsługi klienta HP</span></dd>

http://www8.hp.com/pl/pl/products/monitors/product-detail.html?oid=5164373

Edytowane przez voxcordi
Link to post
Share on other sites

Matryca E-IPS (Enhanced AS-IPS), następca LCD z matrycami TN, niestanowicy konkurencji dla lepszego H-IPS i z różnicami S-PVA.

Zwana także Economiczną wersją IPS, bo poprzez okrojenie z pewnych fukcji przyspieszono czas reakcji;

Nowszy odpowiednik AS-IPS moża rzec następca TN, gdyż jest ekonomiczny, czas reakcji 5ms, niższy koloryt gamma daje nie przesycone kolory, wady to niższa apertura, świecenie po kątach w ciemnym pomieszczeniu przy wyswietlaniu czerni, niższy kontrast, jednak i tak obecnie to najkorzystniejszy zakup w stosunku jakość/cena. Lepszy od wszystkich TN.

Link to post
Share on other sites

dell udziela 3 letnia gwarancje producenta, sklep nie udziela gwarancji. może co najwyżej "załatwić" ją za nas tzn. oddajemy monitor tam gdzie został zakupiony, oni resztę za nas zrobią. wiąże się to jednak z dłuższym oczekiwaniem, realizacją gwarancji. zresztą dell ma bardzo dobrze funkcjonującą obsługę klienta i realizacje gwary. rejestrujesz monitor na ich stronie, podajesz tam service tag (każdy monitor ma swój indywidualny) i w razie awarii tylko dzwonisz, podajesz problem a oni wysyłają kuriera na drugi dzień z nową sztuką (bądź jakiś inny po regeneracji) a zepsuty zabierają. tak to działa.

poczytaj sobie na necie, ludzie bardzo chwalą serwis della.

miałem kiedyś della 2209wa, wyskoczyły pixy, bawiłem się z tym przez sklep, k^%^@ już nigdy tak nie zrobie :)

po 2 miechach odzyskałem hajs i kupiłem u2412m.

jestem bardzo zadowolony z niego.

 

zresztą tu masz wszystko wyjaśnione: http://support.euro.dell.com/support/topics/topic.aspx/emea/shared/support/root/pl/warranty_information?c=pl&cs=pldhs1&l=pl&s=dhs&~ck=anavml

Edytowane przez ChiCkenQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...