Skocz do zawartości

Dziwne "piknięcia" z głośniczka systemowego


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Ostatnio od jakiegoś czasu dochodzą mnie odgłosy z głośniczka systemowego. Są to pojedyncze "piknięcia", które nie są związane z jakimkolwiek działaniem z mojej strony, czy występujące w jakimś określonym interwale czasowym. Czasami jesto to np. co 5 min. czasami dłużej, czasami po uruchomieniu systemu, a czasami po np. zamknięciu okna, a ostatnio nawet nawet przy przeinstalowywaniu systemu. Wygląda to jakby te dźwięki żyły własnym życiem.

O czy może mnie to informować? Dodam, że było tak samo na poprzedniej wersji BIOS, a po aktualizacji do najnowszej jest tak samo.

MoBo Gigabyte GA55UD3R REV1.0, zainstalowany i5, 8GB RAM, Asus Radeon HD 5850.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz markowy, z zapasem, 80+. Poza tym, to dzwięki słychać w idlu, a wcześniej tego nie było. Co do kondensatorów, to nie za bardzo prawdopodobne, bo płyta nie ma je3szcze 3 lat, a kondensatory zastosowane to już "polimery", więc nie jest tak jak kiedyś, że elektrolity wysychały ;)

Link to post
Share on other sites

3 lata... To żaden argument. Nowe MB również bywają uszkodzone, czego nie jednokroć doświadczyłem. Nie chodzi również o uszkodzenie kondensatora, lecz przebicie prądów błądzących, które przechodzą do obwodu głośniczka. Zamiast martwić się samą płytą wyłącz po prostu głośniczek. Albo sprawdź czy na pewno nie ma w obudowie gniazda... Myszy ;)

Link to post
Share on other sites

zasilacz markowy to znaczy codegen czy take me czy mustang?Podaj dokładną markę i moc zasilacza

Nie jestem z wykształcenia informatykie, ale elektronikiem i jakieś tam pojęcie o prądzie mam ;) . Nie widziałem zasilaczy "no name" 80+.

Zasilacz CoolerMaster 620 W.

 

przy okazji zobacz czy kondensatory nie są napuchnięte

Nie, kondensatory nie są napuchnięte.

 

3 lata... To żaden argument. Nowe MB również bywają uszkodzone, czego nie jednokroć doświadczyłem. Nie chodzi również o uszkodzenie kondensatora, lecz przebicie prądów błądzących, które przechodzą do obwodu głośniczka. Zamiast martwić się samą płytą wyłącz po prostu głośniczek. Albo sprawdź czy na pewno nie ma w obudowie gniazda... Myszy ;)

Najprościej jest go odłączyć, ale jednak ten dźwięk o czymś informuje i nie chciałbym, aby usterka MoBo zabrała mi np. CPU :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...