Skocz do zawartości

Battlefield 2142


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym troszkę przedyskutować z wami wszystkimi kwestię owej gry. Nigdy w nią nie grałem, bardzo nie lubię futurystycznych gier, ale zauważyłem, że wiele internautów, w tym także znanych polskich vlogerów uważa ją za bardzo dobrą grę, a niektórzy za najlepszą część Battlefielda (nie zwracajmy tu uwagi na BF 3). Czy możecie mi trochę przedstawić z tej gry, przede wszystkim dlaczego jest taka fajna (podobno)?

Kiedy usłyszałem plotki dot. tego, że następny bf może to być 2143, to lekko się zraziłem, więc postanowiłem 'obczaić' - jak to mówią - ten temat.

Chętnie poczytam wypowiedzi :) zachęcające i te mniej :D

Link to post
Share on other sites

Mój ulubiony BF aż do Battlefield 3.

 

Gdyby nie lekko już starzejąca się grafika to nadal bym w 2142 grał do upadłego.

Masa pojazdów: mechy, transportery, odrzutowce, wozy pancerne, czołgi jepy, tytany, katapulty, działka, tarcze, reaktory, wyrzutnie... W jak do tej pory żaden inny Battlefield nie zaoferował aż tylu pojazdów. W dodatku 2142 ma tryby dla 64 graczy co czyni go niesamowicie intensywnym.

 

Niektóre mapy są większe od np Granicy Kaspijskiej w BF3. Tak, po przesiadce z BF 2142 na BF Bad Company 2 miałem wrażenie że gram na maleńkich mapkach.

 

Zdecydowanie polecam, szczególnie jeżeli chciałbyś grać na starszym sprzęcie albo laptopie. Nie grałem ze 3 lata ale sądzę że nadal jest sporo ludu grającego w ten tytuł.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Nie pograłeś w to długo ;). Jest tam mało pojazdów, a na pewno nie ma reaktorów.
 
Teraz ode mnie. Jest to najlepszy Battlefield ze względu na tryb tytana i możliwość podejścia do gry taktycznie (której nie ma w BF3). Sam grałem w to 4 lata i muszę powiedzieć, że jest to DUŻO lepsze od "trójki". W tym Battlefieldzie zdarzało się, że dwie drużyny rywalizowały między sobą o jeden punkt. Tak o jeden. Na około było ich więcej, ale każdy miał je głęboko w du... gdzieś. Gra wtedy stawała się z jednej strony śmieszna, a z drugiej zaje*****, bo można było robić świetną obronę, jak też zaatakować na 100 różnych sposobów.

//Nie cytuj całych postów bezpośrednio poprzedzających. //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Odkopuje ten temat z uwagi na kolejną... kupę od EA, bo inaczej tego nie można nazwać - BF4

 

Zrobię teraz małe porównanie:

 

BF4:

  1. Niezwykle słaba kampania
  2. Strasznie dużo broni, czyli tzw. "noob weapons" na porządku dziennym
  3. Latające czołgi z niezwykle szybkimi pociskami niszczą grę
  4. Brak fizyki w k. snajperskich (nie wiem, jak teraz, ale był)
  5. Optymalizacja jest... do du*y, w porównaniu do porównywalnego graficznie Crysis 1 wręcz jej nie ma.
  6. Masa dodatków dlc nie dodających nic
  7. Większa frustracja niż satysfakcja z grania.
  8. I najważniejsze - brak jakiejkolwiek taktyki czynie tę grę grą dla debili i typowych "gimbusów".

Battlefield 2142:

  1. Tryb Tytana, który jest wręcz świetny
  2. Zróżnicowane frakcje, tzn. domyślne karabiny są na inne dystanse, czołgi i inne pojazdy też różnie sobie radzą w różnych warunkach
  3. Mapy pozwalają pomyśleć taktycznie...
  4. ... i są świetnie wykonane
  5. Mało broni, którymi trzeba umieć grać, bo są przystosowane do konkretnego dystansu
  6. T39 Bogatyr :P , tarcza ochronna, ogólnie pojazdy z pomysłem
  7. Brak kampanii (jeśli gra jest MP, to jest to tylko i wyłącznie plus)
  8. Dodatek Northern Strike wprowadza kilka bardzo ciekawych rzeczy, z których najbardziej charakterystyczną jest Goliat

I teraz odpowiedź dla tych, którzy mi zarzucą brak fizyki pocisku w k. snajperskich w BF2142 - fizyka jest, ale w niewielkim stopniu, poza tym snajper musiał się tam bardzo strzec, bo było wiele okazji do okrążenia go.

Chciałbym w nią dalej grać, niestety maszyna wirtualna XP jest tylko możliwa w Win7 Pro i Extreme :(

Edytowane przez Gornik Steve
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...