Skocz do zawartości

Gigabyte HD 6850 windforce


Recommended Posts

Witam. Mam problem z kartą graficzą Gigabyte HD6850 Windforce. Otóż gdy po rozebraniu karty złożyłem ją i wsadziłem do komputera po czym go włączyłem i karta działała normalnie lecz wiatraki się nie kręciły. Może ktoś doradzi mi o co chodzi i jak sobie z tym poradzić. Wiatraki próbowałem podłączać do innej karty i działały czyli wina jest po stronie karty.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

Obciąż kartę Furmarkiem wiatraki powinny się uruchomić po chwili,

jeżeli wiatraki się nie włączą, a temperatura rośnie to:

a)sprawdź czy nic ci nie blokuje wiatraków

b) wtyczka od wiatraków jest podpięta prawidłowo.

 

Innych możliwości brak, jeżeli sprawdzałeś te wiatraki na innej karcie.

Edytowane przez Karol12
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłeś temperatury?

 

Sprawdziłem podłączając jeden z wiatraków do innej karty i działał a na moim Windforce nie działa

W jaki sposób sprawdziłeś jeden wiatrak, one nie są zmostkowane ?

Jeżeli już tak sprawnie rozmostkowałeś to teraz sprawdź jeszcze napięcie na zasilaniu od wentyla na karcie,

najpewniejsza metoda.

Edytowane przez Karol12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy wiatrak jest łączony do takiego głównego kabla który jest podpięty do karty. Sprawdziłem jeden z wiatraczków podłączając go bezpośrednio do innej karty. Drugiego niestety nie mam możliwości. Spróbuję załatwić od kumpla kartę i sprawdzić oba wiatraczki. A temperatury sprawdzałem nawet gdy rdzeń ma 80°C wiatraczki nie ruszają.

Edytowane przez XxTusiekxX
Link to post
Share on other sites

Jeżeli wiatraki nie ruszają przy takiej temperaturze to albo masz uszkodzone wentyle (sprawdzaj je tylko w zestawie) albo zasilanie o fana na karcie ( tu zostaje miernik lub inny system chłodzenia).

W pierwszym wypadku będziesz mógł wymienić chłodzenie w drugi serwis.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj podłączałem stary dysk. Zauważyłem, że gdy go podłącze komputer się nie włącza. I przypomniałem sobie, że kiedy wiatraki padły włączałem komputer, było pipnięcie i nagle się wyłączył. Od tego czasu wiatraczki się nie kręcą, może to dlatego że dysk zrobił zwarcie i uszkodził coś na karcie ?

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Cześć, też mam Gigabyte 6850 Windforce x2 wer. OC podkręconą do 930/1100. Pewnego razu wymieniłem pastę na rdzeniu itp, miałem podobny problem. W moim przypadku wystarczyło pobawić się w MSI Afterburnerze prędkością wentylatorów zależnie od temperatury. Na 10*c dałem 100%, więc zrestartowałem komputer, i działało :)

Lecz możliwe że uszkodziłeś pin'y od podłączenia wentyli.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam

 

Mam identyczny problem jak koledzy jak płacze chłodzenie pod płytę główną to wszystkie wiatraki na grafice chodzą podpięte pod kartę graficzną nawet nie drgną. kumpel ma identyczną kartę i jego chłodzenie na mojej karcie działa a moje chłodzenie u niego nie działa jak jest podpięte pod kartę w jego komputerze.

 

Pisz po polsku // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...