Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ave forumowicze.

 

 

Będę za jakiś czas zmieniał kartę graficzną w piecyku. Obecnie siedzi tam 7600GT GigaByte'a (podkręcona na 620/720), wersja z SilentPipe II i dokręconym wentylatorem, co zaowocowało maksymalną temperaturą 53C w stresie. Karta sprawuje się dobrze, ale jak wiadomo do obecnych, a nawet 2-3 letnich gier jest za słaba.

 

I tu pada moje pytanie. Będę miał do wydania <250zł. Moje dwie propozycje to:

- Gigabyte HD6570

- Gigabyte GT440

Obydwie wersje posiadają 1GB RAM'u GDDR3 i szynę 128bit.

 

 

Biorąc pod uwagę, iż korzystam z Samsunga SyncMaster 783df, gdzie rozdzielczość z której korzystam to 1024x768@85Hz, która z tych kart waszym zdaniem lepiej będzie się sprawować? Od razu zaznaczam, iż wolę wydać te 250 na kartę nową, słabszą i z gwarancją, aniżeli zaoszczędzić nawet 50-70zł i kupić używkę, która nie wiadomo ile pochodzi ;) Dlaczego Gigabyte? Jakoś mam zaufanie do tej firmy, a chociażby 7600GT, która też swoje latka ma, chodzi jak marzenie.

 

Reszta konfiguracji to:

Procek: E3400@3,25GHz

MoBo: MSI G41M-P28

RAM: 3GB DDR3 1333

System: Win7 x64 Pro

Zasilacz: Chieftec GPS-350EB-101A

 

I teraz bardziej chylę czoło ku Radeon'owi, chociażby spogladając na filmy z YT, gdzie to niektórzy uruchamiają nawet Battlefield'a 3 na 1024x768 i to z całkiem dobrymi ustawieniami grafiki.

Ponadto, z tego co się orientuję to HD6570 i HD6670 różnią się jedynie częstotliwością pracy zegara rdzenia, czyli można powiedzieć, iż po podkręceniu otrzymam droższą o jakieś 30-40zł HD6670.

 

Liczę na waszą pomoc i opinie.

 

Pzdr,

LuziQ

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Większość z teorii które poruszyłeś, to fail, ale nie będę się wypowiadał.

 

HD6570 i HD6670 mają kopa niczym musze pierdnięcie :)

 

HD4850. Jeśli faktycznie musi być nowa: http://www.agito.pl/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd-4850-471250502-9191-1gb-ddr5-pci-e-box-84-531214.html?attr=248-372748

 

Ave ! %-)

Link to post
Share on other sites

Ddr3 i 128bit to epoka kamienia łupanego, do gier takie połączenie zupełnie się nie nadaje. 6570 i 6670 rożnią się dość znacznie jeśli chodzi o jakość 6570 pogonisz na 675MHz gdzie 6670 ma na starcie 800 a idzie na ponad 900. 6670 stockowy bierze 9800GT wiec nie jest to jakaś popierdułka. Ale ten HD4850 jest chyba najlepszym wyborem ~250zł

Link to post
Share on other sites

Widzę iż koledzy troszkę niezbyt zapoznali się z kwotą, którą podałem.

254zł za kartę + minimum 20zł za przesyłkę to już 274zł. Niestety fundusz mam ograniczony i wyliczony tak, aby starczyło na wszystko. Nie posiadam ~800zł na kartę graficzną, ani kolejnych tylu na procesor. Za taką kwotę nie wliczając opłat za mieszkanie, można przeżyć miesiąc i nie patrzeć na to że pod koniec miesiąca nie będzie co do gara włożyć.

 

Nie potrzebuję wodotrysków, potrzebuję nowej, ze średniej półki karty graficznej, ale jak widzę niektórzy tego nie rozumieją, albo od początku nie zamierzali w ogóle pomóc, gdyż to co koledzy napisali, nie jest dla mnie pomocne. Nie wiem czy koledzy nie zauważyli co podałem w poście powyżej, ale dalej pracuję na CRT o rozdzielczości 1024x768 i nawet moja 7600GT daje radę przy NFS Undercover przy średnich detalach, czy Bad Company 2 na niskich. Dla mnie nie ważne są Anti-aliasing, filtrowanie anizotropowe czy inne wodotryski.

Wiem, że macie swoje teorie, ale wybór padł u mnie na te dwie karty. Wydaje mi się, iż nigdzie nie napisałem, "podajcie propozycję", lub "co polecicie?"

 

Pozdrawiam i liczę na bardziej rozsądne podejście do treści pierwszego posta mojego autorstwa.

Link to post
Share on other sites

Człowieku...Świat nie dostosuje swoich cen tylko i wyłącznie dlatego, że Ty masz 250 zł. Boże, tak ciężko dozbierać Ci te 25 zł ? To nie majątek :->

Podałem Ci najrozsądniejszą kartę z możliwych - w dodatku nową, a Ty robisz problem przez 25 zł ? Jak chcesz, kup coś słabszego, ale z własnego wyboru.

 

BTW: panikujesz jak baba. Różnica w cenie to niecałe 25 zł, a Ty wyskakujesz, że nie masz 800 zł na sprzęt, lol...

 

Na razie

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Widać, że albo masz dobrą pracę albo dobre kieszonkowe skoro takie jest Twoje podejście do pieniędzy :)

Podałem dwie karty, zapytałem się czerń czy biel, a Ty odpowiadasz szary. Kolega ma chyba problem z czytaniem, ale na szczęście da się to naprawić niewielkim nakładem sił :)

 

Widzę jednak, że powiedzenie "Umiesz liczyć, licz na siebie" jest tutaj jedynym rozsądnym.

Pozdrawiam i dziękuję za "pomoc" i wysiłek z Twojej strony.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

1. Pracę. Z kieszonkowym pożegnałem się ładnych kilka lat temu - Tobie także w miarę możliwości polecam odsunięcie się od garnuszka rodziców...Wtedy na 25 zł nie będziesz musiał czekać do kolejnego miesiąca.

2. Poleciłeś szary i bardziej szary. Ja powiedziałem Ci co jest bielą w cenie 250 zł %-) BTW: kocham metafory...

3. Nie ma problemu. To żaden wysiłek. Wysiłkiem jest wbijanie ludziom do głowy, że rzucając kwotę muszą liczyć się z faktem, że NIE ZAWSZE trafią na coś godnego uwagi w sugerowanej cenie ! I albo faktycznie będą musieli kupić coś słabszego i gównianego, albo nieco poczekać, dołożyć i kupić coś sensownego.

 

Spróbuj pójść do sklepu i kupić kawał dobrego mięcha mając 10 zł. Babka powie Ci, albo płaci Pan 12 zł (tyle ile faktycznie kosztuje), albo idź Pan i kup "szynkę z biedronki", bo z bidulki nawet szynkę zrobią %-)

Jak widać, nie masz pojęcia o świecie.

 

Bywaj

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Szkoda ze wczesniej nie pisales mialem na sprzedaz GTS-a 250 1 Gb od Gainwarda za 170 zl a co to Twojej kwoty to polecam http://allegro.pl/jak-nowy-xfx-ati-radeon-4870-512-mb-gddr-5-gwaran-i2244472370.html

Sensownie. HD4850 który poleciłem to odpowiednik GTS250 i vice versa. Tyle że Ty chyba też nie doczytałeś - jak to czepiał się mnie autor, bo w tym wypadku, autor chce nówkę ! :D

 

Idę na pierogi, są bardziej pasjonujące...

Link to post
Share on other sites

Pomijając już OT, które właśnie zaprezentowaliśmy obywdaj, cieszę się Twoim szczęściem że pracujesz od kilku lat i nie mieszkasz z rodzicami :) Widzisz, ja tak fajnego dzieciństwa nie miałem i jeśli na coś potrzebowałem to zbierałem wszelkimi możliwymi sposobami. Nie podoba mi się sposób w jaki oceniasz ludzi, bo za przeproszeniem (...) o mnie wiesz :)

 

Lukaszbass, karta fajna, ale dalej chyba nie doczytałeś pkt'u zasilacz :)

Widzę natomiast, że są tu jeszcze ludzie o normalnym podejściu do rzeczy, którzy nie odpowiadają jakby musieli i cieszy to mnie niezmiernie :)

Link to post
Share on other sites

jeśli jesteś w stanie dołożyć to najlepszym wyborem będzie http://www.morele.net/karta-graficzna-vartex-471250502-9191-436170/ bądź to http://allegro.pl/promocja-gigabyte-hd6670-1gb-128bit-big-fan-10cm-i2234305060.html jednak proszę poczekać na opinię doświadczonych forumowiczów

lol, Ty nie szanujesz autora ! Pisał wyraźnie, że ma 250 zł ! Przekraczasz budżet i z przez to z niego drwisz...Znaczy, wg jego toku myślenia :->

 

Zasilacz wysłużony, ale uciągnie kart HD4850 czy GTS250. Nieco gówniana linia +12V, ale bez OC nie powinno być problemów.

 

Co do zarzutów autora wobec mojej osoby - sam sobie je mawiasz. Twój problem leży w sposobie odbioru świata %-) Przestań się użalać i zgrywać uciemiężonego.

 

Pozwól, że ostatni jednak raz przedstawię Ci fakty: W CENIE 250 ZŁ Z WLICZONĄ PRZESYŁĄ NIE KUPISZ NIC GODNEGO UWAGI. Dołóż + 25 zł i kup to co poleciłem Ci na początku !

Link to post
Share on other sites

Też liczyłem Watty i wychodziło coś koło tego.

 

piotrek8x, czy mógłbyś uzasadnić? Bardzo nie lubię wypowiedzi "To, bo tak" ;)

 

Ave20, dziękuję za Twoją poruszającą wypowiedź, ale czy gdziekolwiek napisałem, iż chcę kupić coś "GODNEGO UWAGI"? Czy 7600GT na tamte czasy była "GODNA UWAGI?", czy zintegrowana na chipsecie GMA X4500 jest "GODNA UWAGI"? Nie. I nie zależy mi na karcie godnej uwagi, tylko na cichej małej karcie, która spełni moje wymagania, np. oglądanie filmów w h264 1080p przy wysokim bitrate'cie jak i sporadyczne pogranie w jakąś gierkę. A Ty od razu wyskakujesz z propozycjami "GODNYMI UWAGI".

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

@Ave20 - dobrze pisze , za 250 zł (były takie tematy nie dawno) to tylko 4850 (trzeba parę groszy dołożyć) i tyle , nie ma alternatyw za bardzo.

 

EDIT: jeśli szukasz czegoś małego cichego i nowego , sporadycznie do grania to 6670

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...