Skocz do zawartości

Monitor 24" LED do max 800 zł


Recommended Posts

Chciałbym kupić monitor - LED do max 800 zł (cena w granicach 700 jednak byłaby optymalna, ale tą stówkę jestem gotów dołożyć). Do czego? Jakimś wielkim fanatykiem gier nie jestem - jedyne w co gram to Microsoft Flight Simulator. Monitor miałby dodatkowo służyć oglądaniu filmów (fajnie by było jakby kąt widzenia był dość spory) i pracy - AutoCAD, OZC itp. Wielkość to raczej 24". ;)

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Dell U2412M będzie w sam raz do twoich potrzeb, z lepszych HP ZR24W, Dell U2410 lub NEC EA232WMi

 

chyba, że kąty mają być świetne wówczas nowy Samsung S24A850DW na matrycy PLS będzie tym czego szukasz, niestety PLS jak na razie samsung trzyma dla siebie więc nie ma wyboru producenta

Link to post
Share on other sites

tak jak wspomniał drachenfeles powyżej, polecam również u2412m, jestem jego szczęśliwym posiadaczem. kąty swietne jak na ips'a, lekko srebrzy taki urok, podświetlenie w miarę równomierne, w porównaniu przykładowo do 2209wa jest smuklejszy dzięki led oraz jakby bardziej lżejszy ;) w nocy lekko wali po oczach, ale można zjechać dość ostro z jasnością.

filmy ogląda się bardzo dobrze wieczorami, nieraz oglądam wspólnie z kilkoma znajomymi i nikt nie narzeka na przekłamania kolorów , no chyba że ktoś leży i śpi %-)

warto dopłacić kolego.

Link to post
Share on other sites

Oki - kupione. Dołożyłem i wziąłem jednak tego Dell'a U2412M. Dzięki wielkie za pomoc. :)

Mam do ciebie taką prośbę. Zobacz, jak go dostaniesz, czy ten monitor skaluje 1:1 np. rozdzielczością 1680x1050 z czarnymi pasami w pionie i poziomie. Rozchodzi mi się o wyśrodkowany obraz. Musisz zmniejszyć rozdzielczość od natywnej i zaznaczyć coś tam.... zapomniałem jak dokładnie nazywa ta opcja.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Mój DELL U2410 tak umie więc ten też powinien... To jest wyświetlanie bez skalowania czyli inaczej 1:1 :)

 

Skalowanie z zachowaniem proporcji tez jest :) (czarne pasy góra/dół lub lewo/prawo).

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak odpalę na nim 1600x1200 ( 4:3) to zostanie 1:1, bez skalowania z tymi pasami na górze i dole ? . Udało mi się przeczytać takie opinie, że ktoś na XBoxie 360 uzyskał obraz 1440×900 bez tej rozmazanej kaszki. Nie wiem czy, to możne zależy od rewizji monitora.

 

a, macie też + :)

 

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

czy ten monitor skaluje 1:1

nie skaluje, niestety. potwierdzam bo sam go używam.

 

A jak odpalę na nim 1600x1200 ( 4:3) to zostanie 1:1, bez skalowania z tymi pasami na górze i dole ?

potwierdzam ponownie, ale nawet jak puszczam starsze gry (przykładowo doom3) w 16:10 bo zapomnę zmienić na 4:3 to szczerze nawet nie widzę różnicy %-) dziwny jestem heh

 

I jak ten monitor się sprawuje ? Sprawdź czy ma równe w miare podświetlenie i czy nie smuży. To IPSka ?

elegancko. podświetlenie w miarę równomierne, bije tylko po oczach w nocy (można zjechać ostro z jasnością), srebrzenie nie widoczne jak siedzisz na wprost. jak bedziesz leżał to widać ale to kwestia przyzwyczajenia. nie smuży nie zauważyłem, zresztą i tak dzisiejsze gry bardzo mocno wykorzystują motion blur więc i tak ciężko to zauważyć (jak dla mnie).

Tak to jest tańsza IPS'ka.

 

Dołożyłem i wziąłem jednak tego Dell'a U2412M

bedziesz go rejestrował?
Link to post
Share on other sites

w ogóle gwarancję wchodzisz na dell.com, zakładasz konto, wstukujesz kod swojego monitora i voilà

Dzięki koledzy

Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Monitor dzisiaj doszedł - wszystko oki. :) Po tyg. dam znać jak ogólnie użytkowanie - na razie oki.

 

Jak chcecie, żebym Wam coś posprawdzał to nie ma sprawy tylko napiszcie jak - ja jakimś znawcą nie jestem - po prostu zwykłe używanie/praca monitora (jak i kompa o czym pisałem na wstępie). Dolny prawy róg wg mnie jest oki. :)

 

Dam znać po tyg co i jak. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w doborze. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

drachenfeles - dzięki za poradnik. :) Co prawda jeszcze nie ustawiłem monitora wg jego wskazówek (brak czasu póki co), ale jak znajdę wolną chwilę to na pewno to zrobię. ;)

 

A co do samego monitora - po użytkowaniu go przez pewien czas moja opinia: jest oki i nie żałuję zakupu. :) Nie będę nic pisać o migotaniach, podświetlaniach itp bo się na tym nie znam - mi on odpowiada, wg mnie obraz jest czysty, kolory pełne, w nocy również wszystko wygląda oki. Duże kąty patrzenia na monitor co jest dla mnie bardzo ważne. :) Także jeszcze raz dzięki za pomoc w wyborze. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...