Skocz do zawartości

Karta graficzna za ~100zł


Recommended Posts

podaj dokładny model zasilacza no za 100 zł to świata nie zawojujesz co do 9600sgo to słabiutko słabiutko , jaką kartę posiadasz aktualnie ? czy da się podkręcić ? zazwyczaj tak , ale to zależy od ograniczeń czasami jest zablokowane (można ominąć zmieniając bios) a czasami nie

Link to post
Share on other sites

Możesz szukać 8800GT, choć to nico ryzykowne, bo większość używanych 8800GT jest już mocno wygrzana. Nie zmienia to jednak faktu, że 8800GT jest tutaj mocnym wyborem...

Swojego czasu miałem 8800GT od GAINWARD'a w wersji GoldenSample i byłbym w stanie ręczyć za tę kartę - fakt, sprzedałem ją za 145 zł + kw, ale obecnie powinno być już nieco taniej ;)

GL

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Zasilacz jak już napisałem seasonic ss-400et 400w, działam na integrze, aczkolwiek czy nie będzie brakowało pamięci np w bc2 temu 9600gso 384mb/192bit ?

 

Ave20 jak już napisałem nie chcę mieć nic wspólnego z piekarnikiem, już smażyłem 8500gt :)

Edytowane przez wasted87
Link to post
Share on other sites

jak już napisałem nie chcę mieć nic wspólnego z piekarnikiem, już smażyłem 8500gt :)

No to jedyne wyjście, to dozbieranie + 30-50 zł i polowanie na sensowną wersję 9800GT - to samo co 8800GT, ale mniej grzane...

Wg mnie, szkoda wydawać kasę na 9600GSO - nie pograsz na tym, a 100 zł pójdzie się kochać...

 

EDIT:

Z sensowniejszych wersji:

http://allegro.pl/gainward-9800gt-1gb-i2226904325.html

http://allegro.pl/palit-geforce-9800gt-512mb-ddr3-256bit-green-i2231341357.html

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

sonic od palita i golden smple od gainwarda to najgorsze chłodzenie. Byłbym bardziej skłonny przy asus/gigabyte choć nie kupię 9800gt gdyż też mają problem wygrzewania. Zostaje 3870 albo 9600gt/gso

Ta, ta...A miałeś choć jedną z tych kart ? 8800 / 9800GT od Palita czy Gainward'a czy sam wysnułeś tę teorię, bo "lubisz" GB i ASUS'a ? :E Akurat w 8800 / 9800GT to od Glaciator'a i suszary od GB trzymałbym się z dala.

Miałem 8800GT od Gainward'a i karta była kompletnie niesłyszalna pod obciążeniem. W stresie 68*C, choć fakt, ściągnąłem chłodzenie i zrobiłem lapping + zmiana pasty, bo znałem bolączkę 8800GT. Kartę sprzedałem 145 zł i śmiem twierdzić, że za wyjątkiem obecnego HD5850, ten 8800GT od Gainward'a był moją najlepszą kartą :]

Link to post
Share on other sites

nie zależy mi jakie będzie chłodziwo, ma być cicho i chłodno aczkolwiek nie o tym teraz mowa. Jaką kartę wybrać w tym budżecie ?

Ostatecznie zostaje 9600GT, ale tylko używana na licytacji. Niestety, do 100 zł nie ma wielkiego wyboru. Osobiście, będąc na Twoim miejscu wstrzymałbym się kompletnie z wymianą karty i polował na GTS250 / HD4850 / HD5770...

Jeśli jednak faktycznie potrzebujesz wymienić kartę, to 9600GT / 8800GT - 9800GT. Ale nie spodziewaj się kokosów.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

100 pln można rozciągać w dwie strony, tak jak sugerują wyżej koledzy dopłacić kilka/naście pln więcej do czegoś wydajniejszego względem wyjściowego 9600gso, bądź można jeszcze zaoszczędzić szukając czegoś poniżej magicznej bariery 100 pln.

osobiście wybrałbym coś takiego:

http://allegro.pl/xfx-geforce-7900-gtx-512mb-gddr3-sli-dual-dvi-i2239021618.html

zaraz dostane opierdziel, bo to stare, prądożerne, i nie opłacalne. lecz za 80-70 pln czemu nie? za kwotę jaka widnieje na aukcji pewnie nie zejdzie, dlatego może warto próbować dorwać taniej u gościa.

poza tym 9600gso/8800gs wcale nie są bardzo zauważalnie szybsze, nowsze technologicznie ale jednak kastraty, może autor grywa w niższych rozdziałkach?

zresztą, ja osobiście mając stówkę, celowałbym niżej, patrząc jak by tu jeszcze na browca oszczędzić %-)

Link to post
Share on other sites

100 pln można rozciągać w dwie strony, tak jak sugerują wyżej koledzy dopłacić kilka/naście pln więcej do czegoś wydajniejszego względem wyjściowego 9600gso, bądź można jeszcze zaoszczędzić szukając czegoś poniżej magicznej bariery 100 pln. osobiście wybrałbym coś takiego: http://allegro.pl/xfx-geforce-7900-gtx-512mb-gddr3-sli-dual-dvi-i2239021618.html zaraz dostane opierdziel, bo to stare, prądożerne, i nie opłacalne. lecz za 80-70 pln czemu nie? za kwotę jaka widnieje na aukcji pewnie nie zejdzie, dlatego może warto próbować dorwać taniej u gościa. poza tym 9600gso/8800gs wcale nie są bardzo zauważalnie szybsze, nowsze technologicznie ale jednak kastraty, może autor grywa w niższych rozdziałkach? zresztą, ja osobiście mając stówkę, celowałbym niżej, patrząc jak by tu jeszcze na browca oszczędzić %-)

FAIL

 

Wydawanie jakiejkolwiek kasy na tak stare karty to kompletna bzdura. Lepiej oszczędzić całą 100'kę i kupić kratę browara, a najlepiej nie wydawać jej wcale i dozbierać do nico wydajniejszego układu (wymieniłem je wyżej). W tak niskim segmencie cenowym, każda zł się liczy, a wydawanie 80 zł na przedpotopową kartę mija się z celem. No chyba, że ktoś kompletnie nie ma GPU i szuka czegoś byle by wyświetlić obraz...:E

Link to post
Share on other sites

No to jedyne wyjście, to dozbieranie + 30-50 zł

spoko, tylko zauważ że między 80pln a 150pln jest kilka dobrych zł różnicy ;)

być może dla autora względy ekonomiczne są też ważne, skoro wyskakuje on ze stówki.

 

zresztą sam wspomniałeś...

każda zł się liczy

...za resztę zakupi wspomnianą kratę, zaprosi kumpli i będą podziwiać możliwości GTX'a :)

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Acha, jest różnica i każda zł się liczy (co już zresztą napisałem). Dlatego szkoda wywalać 80 zł w błoto. "Podziwiać możłiwości GTX'a" ? Nie no...daj spokój. Możliwości ? Możliwości tej karty - we współczesnych grach, kończą się na opcji wyświetlania obrazu. Nie ma mowy o jakiejkolwiek wydajności. Wiem, bo jeszcze ładnych parę lat temu miałem XTX1900. Uwierz, gdyby faktycznie oferowała chociażby przeciętną wydajność, to wcale bym jej nie wymienił na 8800GT...

 

Opcje są dwie:

1. Oszczędzić kasę i kupić lepszą kartę (wymienione powyżej).

2. Kupić 9600GT...

 

Zakup GTX7900 to wywalanie kasy w błoto. Poważnie, możliwe nawet, że autor ma mocniejszą kartę od GTX'a :E Już wolałbym kupić kratę browara jak pisałem powyżej...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie no...daj spokój. Możliwości ?

nie traktuj tego tak dosłownie, możliwości to tylko przenośnia była %-) nie wymagajmy od karty poniżej stówy nie wiadomo czego.

a czuje że autor nie zamierza grać na karcie za bagatela 100 pln we "współczesne gry"

 

niech sam sie wypowie, jeśli faktycznie potrzebuje czegoś stricte wydajnego do gierczenia za tę kwotę niech dołoży trochę więcej hajsu. opłaci mu się to. tu się zgodze.

 

swoje powiedziałem, autor ma wybór.

Link to post
Share on other sites

no mój kuzyn gra w "współczesne" gry na dość leciwym 7300 gt więc już tak nie przesadzajmy że wszyscy potrzebują karty pokroju hi-end , czasami do szczęścia wystarczy medium i 30 fpsów , ale to zależy od tego co aktualnie posiada kolega w komputerze . i od rozdziałki oczywiście . karta jest bardziej ciekawostką niż demonem szybkości ale jeśli nie ma więcej niż 100 zł może warto ? nie wiem ja bym dołożył te 50 zł (naprawdę to nie tak dużo) i kupił 8800 lub 9800 które pozwolą na znośną grę w nowsze tytuły ;]

Link to post
Share on other sites

Ok, nie twierdzę, że każdy ma posiadać kartę za więcej niż 500 zł, żeby móc spokojnie grać w nowsze tytuły...Chodzi dokładnie o to, że mając ograniczony budżet, a takim jest kwota 100 zł, nie należy napalać się na pierwsze co wpadnie nam w ręce, bo przyrost wydajności nie będzie wapółmierny do poniesionych kosztów. GTX7900 jest totalna ostatecznością, w zależności od tego jakie preferencje ma autor wątku. Osobiście wolałbym jednal dozbierać te +50 zł, kupić 9800GT i w relatywny sposob odczuc zmianę karty. Tak czy inaczej, autor sam podejmie decyzję. Myślę, że po takiej dyskusji będzie w stanie zrobić to sam. W końcu tylko on wie czego mu potrzeba :)

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...