Skocz do zawartości

Na czym jeździcie w samochodówkach?


Recommended Posts

Witam,

od paru dni pykam rekreacyjnie w nowego NFS i jako zatwardziały pctowiec od zawsze gram na klawiaturze (kiedyś miałem kierownicę, ale przepadła w zawirowaniach życiowych). Natomiast dziś zainstalowałem pada z analogowymi gałkami, którego jakiś czas temu kupiłem w zupełnie innym celu, i jestem zajarany jak mały kazio. Analog daje zupełnie inne czucie samochodu. Wiem, że Shift, choć model jazdy ma całkiem niezły i regulowany w dużym zakresie, nie może pretendować do miana symulacji i że to nadal zwykły arcade ino z paroma opcjami, które sprawiają, że rozgrywka jest nieco bardziej wymagająca, ale po jakiejś godzinie z padem, kiedy dobrze poznałem zakręty i wymęczyłem 1. miejsce byłem bardzo zadowolony z wrażeń z jazdy.

Znam opinię ortodoksów, którzy powiedzą, że kierownica jest jedynym słusznym kontrolerem, ale już przeciętny analogowy pad daje dużo więcej frajdy z jazdy. Szczerze polecam wszystkim, którzy kurczowo trzymają się tandemu klawiatura + mysz, owszem w FPSach ten zestaw rządzi, ale do samochodówek się nie nadaje.

Piszcie na czym jeździcie, o poradach dotyczących kalibracji kontrolerów czy ustawień sterowania w nowym NFS.

Link to post
Share on other sites

Saitek R660 GT bardzo dobra kiera w swoim przedziale cenowym. Zbudowana jest w oparciu o sensory optyczne. Gram na niej od ponad roku i sprawuje się wyśmienicie. Dużym minusem jest mała ilość przycisków programowalnych ponieważ oprócz manetek i gałki zmiany biegów jest ich tylko cztery.

Link to post
Share on other sites

Klawiatura... Ale kiedyś miałem kierownicę Logitecha jakąś. Kolega pożyczył. Miałem starego kompa i nie za bardzo miałem w co pograć, więc grałem w jakąś starą padakę. Moim małym marzeniem jest zagrać w GRID na kierownicy ;)

Link to post
Share on other sites

Ja tam gram na DFGT, w swojej cenie jest świetna :P

Zgadza się mICh@eL również posiadam tą kierownice oczywiście chodzi tutaj o firmę Logitech :P bardzo dobra kierownica w dobrej cenie jak na razie tak mi wystarczy dobrze się gra w samochodówki min. Grid'a oraz Shift'a ;)
Link to post
Share on other sites

Ja gram na klawiaturze, może kiedyś jeszcze kupie jakiegoś bezp. pada bo lepiej sie na nim gra w auta. Kierownice dostałem od Mikołaja, no G25 to to nie jest..Ukryłem ją głęboko w piwnicy.

;) ja też kiedyś miałem taką kierownicę z dolnej półki, tracer ale z pedałami i lewarkiem, ale nawet na tej taniej i siłą rzeczy marnej kierownicy grało mi się nieźle. Natomiast szczerze zachęcam do kupna pada, Shift i nadchodzący Dirt2 powinny być wystarczająca motywacją. Nie musi to być żaden wypas, ja gram na polskim padzie Apollo i jest gites, najważniejsze, że analog.
Link to post
Share on other sites

Logitech Momo Racing Force - kupiona tydzień temu - uznałem, że na klawiaturze(Logitech G15) nie da się grać w Shifta. Niestety na kierownicy nie jest dużo lepiej ;).

 

Za to Dirt, GRID, TDU i ProStreet to poprostu bajka, polecam tą kierownicę każdemu :P

Link to post
Share on other sites

na klawiaturze(Logitech G15) nie da się grać w Shifta. Niestety na kierownicy nie jest dużo lepiej :P.

Grałem na padzie na PS3 w Shifta i IMO lepiej było na nim niż na kierze :P

 

Ale na kierownicy w GRIDa, TDU, gra się o wiele lepiej niż w Shifta ;)

Link to post
Share on other sites

Grałem na padzie na PS3 w Shifta i IMO lepiej było na nim niż na kierze ;)

Zgadza się mICh@eL na kierownicy ciężko się gra w Shifta zresztą sam wiesz bo mamy taki sam sprzęt tzn. chodzi mi o kierke :P lepiej mi się gra na padzie ale np. w NFS Undercover i Midnight Club Los Angeles czy GRID lepiej mi się gra na kierownicy jeszcze jestem ciekaw jak będzie się grało na kierce w Colin McRae DiRT 2 pewnie ciężko chodź kto wie dopóki nie sprawdzę to się nie przekonam 8-)
Link to post
Share on other sites

jestem ciekaw jak będzie się grało na kierce w Colin McRae DiRT 2 pewnie ciężko chodź kto wie dopóki nie sprawdzę to się nie przekonam 8-)

Mi np. DiRT 1 nie podszedł za bardzo, za to GRID mi się strasznie podobał w sensie jeżdżenia na kierze :P

 

Niby to samo studio ;) Ale z tego co widziałem, to w DiRT'cie 2 będzie lepiej :P

Link to post
Share on other sites

Co do starszych gier to pamiętam że w Colina 3 na kierownicy nie umiałem sobie poradzić (była za czuła i auto momentalnie stawiało bokiem), natomiast w Underground ta sama kierownica spisywała się elegancko.

Dlaczego kierownica nie spisuje się w NFS Shift? Jest tam sporo opcji regulacji martwej strefy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...