Skocz do zawartości

Recommended Posts

W końcu nadszedł ten moment i trzeba będzie porzucić leciwego CRT i przesiąść się na LCD :D Choć będzie ciężko aczkolwiek 17" to zdecydowanie za mało. W niektórych grach napisy są tak mały że prawie nie widoczne, do tego dochodzą jeszcze nieraz czarne pasy co jeszcze pomniejsza obraz :/ W związku z tym jaki polecacie monitor najlepiej na IPS lub VA. TN nie wchodzi w gre. Nie wiem czy się opłaca czekać na PLS, a Samsungi które obecnie są na rynku na tej matrycy nie grzeszą ceną :/ Monitor ma być głównie do gier i filmów, zależy mi na dobrej jakości obrazu tak żeby aż tak bardzo nie rzucała się w oczy ta różnica względem CRT. Cena ~1.5k ale jak będzie warto jeszcze coś dorzucić to nie ma sprawy :)

Edytowane przez rafal12322

Czyli te które głównie biore pod uwagę, szczególnie Dell U2412M. Jeszcze po głowie chodził mi BenQ BL2400PT ale podobno smuży. Choć ostatnio w FPS wogóle nie gram. Jak uważasz warto czekać na większe rozpowszechnienie się PLS? Bo moge jeszcze się trochę wstrzymać z zakupem :)

Edytowane przez rafal12322

http://allegro.pl/dell-u2410-24-matryca-ips-panoram-16-10-nowy-i2236553307.html ale mało komentarzy ma gościu aczkolwiek sprzedał już 2 sztuki u2711 za 2200zł.

Na tego gościa uważaj bo sztucznie podbija cenę http://allegro.pl/okazja-monitor-dell-u2410-ips-usb-pivot-3yr-nbd-i2225774553.html ale taniej można kupić monitory.

A natomiast u tego Pana można w fajnej cenie wyrwać różne monitory Dell'a http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24282077 kiedyś były aukcje a teraz tylko kup teraz.

Edytowane przez Pasjonat

Jeszcze po głowie chodził mi BenQ BL2400PT ale podobno smuży.

nie jest tak źle, też opcja

Jak uważasz warto czekać większe rozpowszechnienie się PLS?

z jednej strony tak, bo matryca jest świetna, a z drugiej cholera wie kiedy to nastąpi

Jakby to nastąpiło gdzieś w II, IIIQ tego roku to jeszcze bym poczekał. Ale jak przyjdzie czekać gdzieś do przyszłego roku to raczej nie wytrzymam :/ Tutaj ten Samsung na PLS jest w dość dobrej cenie http://www.redcoon.pl/B312846-Samsung-SyncMaster-S24A850DW_Monitory-TFT?refId=skapiec Tylko boje się kupować, bo to nowość i nikt jeszcze niema. Nawet testów za dużo nie ma :/ A tak w ogóle jak się ma to PLS do IPS i VA? To jest jakby kompromis pomiędzy nimi obiema?

Właśnie skończyłem czytać test ale tutaj http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/48298-samsung-syncmaster-27a850d-27-pls-monitor-review.html. Ten co podałeś też przeczytam. Wygląda na to że to świetny monitor, matryca PLS jest rewelacyjna, lepsza niż IPS. Kąty widzenia prawie tak dobre jak w CRT :o Monitor po odpowiedniej kalibracji świetnie spisuje się w grach, filmach i w profesjonalnym zastosowaniu. Najchętniej wziąłbym 27" ale ~3.5k za monitor do domowego użytku to trochę za dużo :/ Najprawdopodobniej skuszę się na 24" PLS ale jeszcze się chwile wstrzymam :D

Właście szkoda że póki co tylko od Samsunga można dostać coś na PLS, chętnie zobaczyłbym taki monitor w wykonaniu Della. Bo o NECu czy Eizo to raczej można zapomnieć, tak jak piszesz cena do małych należeć nie będzie :/ Chyba że wypuszczą jakąś tańszą serię jak to było z IPS ale pewnie szybko to nie nastąpi.

Gość Kotecek

W końcu nadszedł ten moment i trzeba będzie porzucić leciwego CRT i przesiąść się na LCD :D

Rafciu... co Ty za herezje wymyśliłeś :)

Do 1.500 PLN... Hm... ja mam DELL'a U2410 ale trochę przekracza budżet. Solidna konstrukcja. Obraz przyzwoity. Pobór prądu jak w CRT. U mnie 45W w grach vs 47W w grach na CRT. Ale to nie jest monitor typowo pod gry raczej.

Może znacznie tańszy Dell U2412M. Masz 1920x1200 co się zawsze może przydać matryce IPS. Cena w okolic 1.000 PLN.

Monitor ma być głównie do gier i filmów, zależy mi na dobrej jakości obrazu tak żeby aż tak bardzo nie rzucała się w oczy ta różnica względem CRT.

Niestety ciemne sceny słabiej wypadają od CRT. Bardziej się mi to w filmach rzuca. W grach jestem bardziej tolerancyjny. Jasne są w porządku. Bardzo ładne kolory. Prawie jak na CRT. Ale mimo, że ładne to nadal obok stoi CRT a ten DELL do pracy służy.

Ten Samsung SyncMaster S24A850DW wydaje się byc ciekawy. Z chęcią sam bym zobaczył jakie to ma kolory czerń. Na zdjęciach katy widzenia sa przyzwoite. Szkoda że wprowadzają 1920x1080 ale to zmora wszystkich nowych monitorów. Ale pewnie Tobie jak to do gier i filmów to pewnie nie będzie przeszkadzało :)

Edytowane przez krolik_beny

Ja póki co mam tylko samego CRT, więc siedzieć przy nim po kilka h dziennie robi swoje. Wiadomo piękne kolorki, kapitalna czerń i kąty ale prędzej niż monitor to mi się oczy wypalą :D Jakbym tak miał tylko samego LCD i nie patrzył na CRT to pewnie i by mi się tak nie rzucała ta różnica w obrazie i prędzej czy później bym przywykł.

Otóż to, ale porzucić CRT na zawsze to tego raczej nie zrobie :) Choć nie bardzo mam miejsce żeby trzymać 2 monitory. A poza tym tak jak pisałem w pierwszym poście CRT jest zdecydowanie za mały, jakby to było ~22" to byłoby nieźle ale pewnie na biurku by się nie zmieścił :D W tym to w niektórych grach ledwo napisy widać :/ Jeszcze jak obraz jest w 4:3 to pół biedy ale jak dojdą dwa paski góra-dół to jest masakra, przykładowo w AC2.