Skocz do zawartości

THERMALTAKE CONTAC 29 BP - OPINIE


Recommended Posts

Witam!

 

Jak w temacie,co sadzicie o tym chlodzeniu?? THERMALTAKE CONTAC 29 BP

 

I jeszcze jaka jest obecnie najlepsza pasta termo przewodząca na rynku?? Czy nadal ARCTIC SILVER 5?? Czy jest już coś lepszego??

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Mam i sobie chwale. Do 130 zł lepszego chłodzonka nie znajdziesz, nawet do 150 ; d.

 

Na maksymalnych obrotach to jest w miare słyszalny szum powietrz. Mam to chłodzenie i zazwyczaj zapominam go zmniejszyć w speedfan'ie - po prostu mi nie przeszkadza. ma 800-2000 obr.tak do 1300-1400 jest niesłyszalny.

 

Temperatury są dobre, jest test na pclabie -wielka dogrywka dantejskiego testu i tam jest testowany na procku z TPD 125 W, po podkręceniu temepratury ma ~60 stopni.

 

Montaż jest prosty przez backplate.

Link to post
Share on other sites

Polecam. Test z pclabu i będziesz wiedział czemu. Na moim 2500k sprawuje się przyzwoicie. W swoim przedziale cenowym to najlepszy wybór. Ja go jednak zmienię bo ten pomarańczowy wentyl pasuje mi do kompa jak... :x

Link to post
Share on other sites

świetne chłodzenie aczkolwiek szerokie

Eeee, jak na chłodzenie ze 120mm wentylatorem to jest w sumie zgrabne. Miałem go jakieś 2 miesiące w sunie nie było na co narzekać, zamontowanie było proste, wydajność przyzwoita, głośność przy wysokich temperaturach... no nie powiem, że była cisza, ale jak za tę cenę to bardzo dobry wybór.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Ile kasy?? ja już kopiłem to chłodzenie,ale nie jestem do niego przekonany,Na nowe budżet plasuje się w granicach 300zł ale to by miało być naprawdę MEGA wydajne i ciche chłodzenie,z najwyższej półki. Więc jakie chłodzenie polecacie do tej kwoty,i jaka pastę??

 

ma być mega wydajnie i cicho,proc jaki posiadam to AMD FX 6x33MHz

Link to post
Share on other sites

Yhy,obudowa to COOLER MASTER ELITE 430 BLACK,ale idzie do zmiany,bo GTX580 ma tam ciasno,i strasznie nagrzewa resztę podzespołów.

 

Czyli polecacie Arctica MX2,jeśli chodzi o paste,a chłodzenie?? Jak wspominałem granica do 300zł, myślę ze coś naprawdę kozackiego za to kupie.

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Czyli pastę już wiem jaką :D a co do colera to ten MACHO mi raczej nie pości,bo mam ram z radiatorami wysokimi (OCZ REAPER) i nie

wszedł by tam,a ten Spirit 140 ciekawy jest.Spodziewałem się ze posypia się propozycje od NOCTUY czy COOLER MASTER'a :)

Link to post
Share on other sites

Nie zaczaiłem tego przeskoku myślowego. Pytałeś o contaca który jest rozwiązaniem typu "tani a dobry". A z budżetem wyjechałeś na high-endowe chłodziwo. Za tą kasę to bym albo brał "legendarną" noctue nh-d14 albo thermalright silver arrow SB-E. Wtedy będzie wiało jak w kieleckiem.

Link to post
Share on other sites

No tak,taki skok z CONTAC 29 BP bo to chlodzenie bylo kupione za dobra kase i z założeniem ze zabawi u mnie tylko na chwile,ale przy obecnej sytuacji,pytam o opinie o nim bo zawsze siedziałem w COOLER MASTER a widzę ze ten model THERMALTAKE'a jest całkiem udany,ale plany poszły jeszcze dalej,i obecnie przy karcie graf.GTX 580 i małej obudowie CM ELITE 430 BLACK jestem zmuszony kupić chłodzenie z wyższej półki by proc miał niskie temperatury,które niweczy grzanie się 580ki,a zmiana obudowy na większą nie wchodzi w grę bo zależy mi na jak najmniejszej ilości zajmowanego miejsca przez PC wiec obudowa Midi czy big ATX niestety odpada,z tąd ta nagła zmiana chłodzenia i pasty...

 

Więc podsumowując pasta MX2 a cooler TRUE SPIRIT 140 lub "legendarną" noctue nh-d14 bądź Thermalright Silver Arrow SB-E??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...