Skocz do zawartości

Thermalright HR-02 Macho v Scythe Mugen 2 czy krowa Noctua NH-D14


Recommended Posts

Hej

 

Poszukuje dobrego chłodzenia procka i7-2600k albo ew. pod przyszły procek ivy bridge i7-3770k

 

Na oku mam te 3 > Thermalright HR-02 Macho, Scythe Mugen 2 czy kobyła Noctua NH-D14 ?

 

Ktoś mi wytłumaczył, że do SB czy do przyszłych IB nie potrzeba aż tak wielkich coolerów jak Noctua. Te dwa pierwsze kosztują ok 200zł, krówka ok 320 zł. Więc jak to jest? Na kobyle będę miał o 2-3 st. niższe ale patrząc na różnice w cenie 120 zł to wiadomo, ze wybiore cos do ok 210 zł. Mógłbym wydać więcej ale rozum i to co widze, podpowiada mi coś innego ;)

 

Więc tak:

 

Czytałem:

 

http://chlodzenie.ne...man-cnps20lq/8/

 

i powiem, że wysokie są temp. w stresie, miazga ;)

 

Porównanie z SM II na jakimś starym procku C2D E7200 2.5GHz @ 3.8GHz i są niższe.

 

Przypomnę że nie mam na fotkach regulatora obrotów dla tego w IDLE wentylator na Mugenie pracuje z bardzo małą częstotliwością - widać na obrazkach. Pasta nie wygrzana:

 

 

IDLE

http://a.imagehost.org/t/0091/MUGEN_3_17Ghz_IDLE_2.jpg

Stres

http://a.imagehost.org/t/0617/MUGEN_3_17Ghz_STRES_2.jpg

 

Inny przykład. Koleś ma SM 2 i grał kilka godzin w B3 - więc sporo czasu- to na procku (i5-2500k @ 4.7 GHz) ) miał temp. rzędu 53 / 56 / 60 / 52 /. Więc Scythe Mugen 2 rev. B świetnie się sprawdza czego nie można powiedzieć o Thermalright HR-02 Macho a miałem go kupić i teraz mam problem :)

 

A i przy okazji spytam.

Link to post
Share on other sites

Lepiej wydać większą sumę niż "poprawiać" ;)

 

Bez wachania obstawiam NH-D14, miałem przez dwa bodaj miechy TR HR-02 i odsprzedałem. Wielki i nieporęczny kloc może i dobry dla wielbicieli ciszy (stock / brak wentyla) ale ogólnie średni.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Lepiej wydać większą sumę niż "poprawiać" ;) Bez wachania obstawiam NH-D14, miałem przez dwa bodaj miechy TR HR-02 i odsprzedałem. Wielki i nieporęczny kloc może i dobry dla wielbicieli ciszy (stock / brak wentyla) ale ogólnie średni.

a co kupiłeś :) ?

Link to post
Share on other sites

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=779&Itemid=62

Przed wyrokowaniem, zapoznałbym się jednak z wiarygodnymi testami. NH-D14 jest klasą samą w sobie. Nie lekceważyłbym jednak Macho, który w nowej rewizji dostarczany jest ze świetnym wentylatorem i plasuje się nieco lepiej od Scythe Mugen2.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę się sprzeczać ale jeżeli chodzi o wydajność to Noctua będzie górą po przezbrojeniu w lepsze wentyle, jednak rozumiem że autor tematu nie ma zamiaru się bawić w extreme z dodatkowymi kosztami.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Jeśli wejdzie do obudowy, to zdecydowanie Thermalright HR-02 Macho + jakaś dobra pasta (np. Arctic MX-2 lub Zalman STG2) :)

Nie chcę się sprzeczać ale jeżeli chodzi o wydajność to Noctua będzie górą po przezbrojeniu w lepsze wentyle, jednak rozumiem że autor tematu nie ma zamiaru się bawić w extreme z dodatkowymi kosztami.

Dzięki panowie za odpowiedzi.

 

@t.luk. Którą polecasz obudowe. Czytałem/oglądałem twoje recki. Którą polecasz obudowe?

 

Zastanawiam się nad tymi obudowami:

 

- REGNUM L50

 

- Define R3 USB3.0

 

- Corsair 500R

 

- CM 690 II Advanced

 

Pewnie dokupie 2 szt. wentylów

Link to post
Share on other sites

Ps.jeżeli chodzi o porównania tego Thermalrigt HR 02 z Noctua D14 to wypadają podobnie,ale do tego HR 02 też można dołożyć drugi wentyl.

 

Hej serafin1 obadaj mój typ obudowy,a może ci podejdzie pod gust.

http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1321&ID=1963

Ps.zwróć uwagę na umiejscowienie wentyla bocznego-w przypadku niereferencyjnych kart graficznych jest akurat na przeciw by wyciągać gorące powietrze.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Dzięki panowie za odpowiedzi. @t.luk. Którą polecasz obudowe. Czytałem/oglądałem twoje recki. Którą polecasz obudowe? Zastanawiam się nad tymi obudowami: - REGNUM L50 - Define R3 USB3.0 - Corsair 500R - CM 690 II Advanced

Ja tam na co dzień używam Fractal Design Arc Midi Tower ;) Musisz jednak sam zdecydować, czy wolisz obudowę do wentylacji (wtedy świetnym wyborem będzie właśnie Arc Midi Tower, Regnum L50, Carbide 500R i 690 II Advanced) czy też chcesz coś maksymalnie wyciszonego (wtedy w grę wchodzi już tylko Define R3 / XL).
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp.

 

Fractal Design Arc Midi Tower również brałem pod uwagę. Z recki wygląda na solidną, porządną. Jest prosta w wyglądzie, dla osób nie szukających dyskotek. Właśnie czegos takiego szukam. Fajnie jakby obudowa nie byłą wielka. Fractal AMT ma ok 460 mm wysokości, nieźle, szerokość 230mm, 515 głębokości. Mam pytanie odnośnie. CZy jest tam w miare sporo miejsca ? Patrząc na fotki to jest tam mniej miejsca jakw CM 330 elite. I czy nie ma problemu ma problemu z "wibrującymi" dyskami jak w Regnum L50 !?

 

a propo Factali Define R3 (mi sie obudowa podoba, myślałem nad kupnem, fajna ale po co te 2 wentyle z przodu pytanie ?

 

skoro koszyki dyskow które sa bokiem przyslaniaja 70% swiatła/prześwitu ?!

 

http://www.techpowerup.com/gallery/2989/__1.jpg

 

Idiotyczny pomysł :)

 

Ogólnie na placu boją zostają:

 

Factali Define R3, Fractal Design Arc Midi Tower, chyba najlepsza obudowa Corsair 500R (choć nie wiem czy nie jest za wielka)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

W Arc Midi Tower jest tyle miejsca, że nawet swobodnie można ją zwodować (na górę bez problemu miejści się tak gruba chłodnica jak Phobya G-Changer 240). Co do Define R3 to uwierz mi, dwa wentylatory na przodzie przydają się dopiero jak masz więcej dysków :) A co do wibracji dysków, to nie ma nigdy 100% gwarancji bo jeśli dysk naprawdę mocno wibruje, to wtedy bez Scythe Quiet Drive się nie obędzie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...