Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam dziś zacząłem przygodę z OC moja konfiguracja to

Intel Core i5-2500K

ASRock P67 Pro3 (B3)

SilentiumPC Fortis

zasilacz OCZ ZS 550W

poustawiałem w biosie tak

 

Cpu ratio setting Manual

Max ratio teraz 43 (na 45 nie odpalił komp,na 44 najpierw miałem bluescreena przy odpalaniu occt a później w czasie testów Stopped error detected on core # 2 )

 

Internal PLL Overvoltage Disabled

Intel Speedstep Technology Enabled

Turbo Boost Power Limit Auto

Additional Turbo Voltage Auto

Core Current Limit 150

Host Clock Override (BLCK0 100.0 MHZ

Spread Spectrum Auto

 

Dram Configuration nie ruszałem

 

Cpu Core Voltage 1.200v

Dram Voltage Auto

Pch Voltage Auto

Cpu Pll Voltage Auto

Vtt Voltage Auto

Vccsa Voltage Auto

 

oto screem z ACCT z 4,3

http://postimage.org/image/97d7ohkop/

docelowo myślę nad 4,5

a i czy temperatury ma dobre ?

doradźcie proszę co zmienić i czego nie ruszać

Edytowane przez rafiii
Link to post
Share on other sites

Zmieniasz tylko CPU core voltage na 1.25 i puszczasz na mnożniku 45. Jak dalej będzie niestabilny to tak z 1.28. Cały czas sprawdzaj temperatury. Jak po długim OCCT nie dobijają do 68-70 stopni to jest ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zrobiłem tak i testuje na razie temperatura max to 59 na 3cim rdzeniu a fakt faktem w pokoju gdzie mam kompa jest bardzo gorąco bo jest przy samym dachu więc chyba chłodzi dobrze, cała reszta jest ok ustawiona ????

 

 

update po 15 min OCCT dostałem bluescreena mam nadzieje że przeglądanie neta w czasie OCCT nic nie szkodzi ??? tak czy siak ustawie troche wyżej napięcie, dać 1,28 ??

 

Update po 20 min testu OCCT

http://s16.postimage.org/nc8d7f2m9/4_5_128.jpg

co o tym sądzicie temperatura doszła do 67 może lepiej dać go na 4,4 i zasilanie na 1,25

Edytowane przez rafiii
Link to post
Share on other sites

67 stopni w OCCT to nie tragedia. Nawet długie granie mi tak kompa nie rozgrzewa. Dozwolona temp. podawana przez intela jest temp. pokrywy procka a nie na rdzeniu która zawsze jest trochę wyższa. Jeśli teraz jest stabilnie to możesz tak zostawić ale przepuść tego OCCT dłużej. Temp sięgnęła 67 i zwiększyły się obroty chłodzenia co dało spadek. Nie jest źle. Jak się martwisz że na dłuższą metę i w upalne dni może być gorzej to daj to 4,4 jak piszesz.

 

Dziwny masz wykres użycia procka w OCCT- powinien być cały czas na 100%. Nie wiem czego to może być wina. Miał ktoś podobnie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie u mnie nie da się nic robić jak leci OCCT. Nawet programu innego nie wywołam. Właściwie tylko OCCT wtedy odpowiada bo komp jest obciążony na 100%. Dlatego wydało mi się to dziwne. No ale możliwe że jest jak mówisz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sam próbuj -.- Każdy proc jest inny tak więc nie wiadomo na jakim napieciu będzie działał na 4,7 spróbuj 1.32 stałe. Jeśli nie pójdzie to zwiększ. Oczywiście jak masz dobrze ustawione wszystko w biosie/uefi . A dopiero potem sie baw cpu line oraz offset.

Link to post
Share on other sites

Cześć, przeczytałem wszystkie strony tego tematu i może przeoczyłem, ale dla czego zmienia mi się co chwila mnożnik? W ASRock utility CPR Ratio co chwila się zmienia, a to na 16 a jak coś robię to do 45 (na razie chcę ustawić 4,5 GHz, nie wiem jak ustawić na stałe to 4,5 (jeśli się da), w biosie ustawiłem tylko mnożnik i CPU Core Voltage na 1.350 i to wszystko co zmieniłem. Pytam się o to, bo w OCCT maksymalnie osiąga 3.5 zamiast 4.5 :S

 

ASRock używam tylko dla tego, bo SpeedFan nie potrafi przyspieszyć wentylatorów na 100% powyżej temperatury krytycznej (ale jak manualnie sobie na %ciki klikam to reaguje, a mi zależy na pełnej automatyce) :) Jak by ktoś miał pomysł jak zmusić SF to prawidłowej pracy lub polecić jakiś inny program to byłbym wdzięczny :)

 

Już sobie poradziłem, zmienilem TBPL na 255,255,1 i ATV na +0.004V oraz CCL 300.

Edytowane przez NewNickPL
Link to post
Share on other sites

Witam, dopiero zaczynam z OC i mam dwa pytania. Interesuje mnie tylko 4ghz na i5 2500k bo mam średni cooler i płyta asrock p67 pro3.

 

1. Czy ustawienie fixed 1.18 będzie degradować procka jeśli ciągle w idle będzie dostawał takie napięcie? Ustawiłem tak bo na offset nie mogę zejść do napięcia w stresie jakie by mnie interesowało, max co mi sie udalo to chyba 0.9 idle i 1,28 stress, a to za duzo na 4ghz.

 

2. W biosie nigdzie nie moge znalezc LLC, raz coś zmieniałem i się pojawiło ale teraz nie mogę tego znowu znalezc. Help

Link to post
Share on other sites

Bezpieczne napięcie (brak degradacji) jest niby do 1,35V przy ciągłej pracy więc o 1,18 spokojna głowa. Wiele osób na forum działa z wyższymi napięciami i też jest ok. Jaki masz cooler?

Link to post
Share on other sites

Hehe. Dopiero na SB wrzucił majormajewski swojego screenshota na spartanie- tempy w okolicy 63 stopnie przy 4,5GHza i napięciu 1,36. Ale chłodzenie ma chyba dwa wentyle założone jakieś lepsze. Możesz dopytać tego użytkownika to Ci powinno pomóc tanio ulepszyć chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

4.5Ghz spróbuj na moich ust. ewent. ci nie stanie %-) to zwiększ offset.

 

http://fotoo.pl//out.php/i218139_120429123033.jpg

 

http://fotoo.pl//out.php/i218140_120429123045.jpg

 

4.7Ghz jak by ci przyszła ochota :)

 

http://fotoo.pl//out.php/i218144_120429123115.jpg

 

http://fotoo.pl//out.php/i218146_120429123136.jpg

 

Witam,

 

Zrobiłem wszystkie ustawienia na 4.5 tak samo jak kolega powyzej. Testowalem przez 1h w OCCT - moja maxymalna temperatura na rdzeniach ok 70C. System wydaje sie być stabilny, lecz nie wiem czemu przy maxymalnym obciazeniu kiedy to mam ustawiony offset na +0.035V mam CPU vcore ok. 1.44V. Czy nie powinno wynosić 1.35V ? Może to wina biosa bo mam 2.00 ? Skąd moge sciagnać tego 2.02 o którym ciągle piszecie bo na oficjalnej stronie jest już wersja 3.20 ? - nie wiem czy bedzie dobry do robienia OC

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam problem przy o/c. Wersja UEFI 2.11H. Ustawiając te same wartości podane przez kolegów wyżej odnośnie 4,5 GHZ mój procek osiąga już po paru sekundach w intelburntest temp powyżej 90 stopni. Przy taktowaniu 4,5 i fixed 1.3v pc rusza, ale dostaje po chwili zwis. Czy to możliwe osiągać takie temp przy tym chlodzeniu? Dodam, że przy starym biosie tj 1.8 procek w ogóle nie chciał ruszyć na 4,5. Pozdrawiam i z góry dzięk za pomoc.

Edytowane przez feral777
Link to post
Share on other sites

Są 3 opcje:

- procesor albo podstawa chłodzenia ma krzywy IHS, tzw. czapeczkę i nic nie poradzisz

- źle założyłeś pastę (za mało/za dużo), ewentualnie wyschła już

- są problemy z napięciem i jest za wysokie na dany model procesora

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...