Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwiększasz offset tak jak inny gwiazdor? Dając go na bardziej ujemny? Musisz dać offset na dodatni żeby proca dovoltować bo przy wyższych częstotliwościach potrzeba wyższych napięć. Wreszcie, zrozumcie proszę że jak podajesz swój offset to równie dobrze możesz podać kolor oczu pani ze swojego warzywniaka. Nie wiem jakie masz napięcie do którego ten offset aplikujesz więc mówi to innym tyle co kolor waszej bielizny. Na 4,7 możliwe że będziesz potrzebował już napięcia w okolicach 1,35V (zależy od sztuki- może nawet więcej).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gwiazdorze... Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Chcesz być taki fajny i myślisz, że wszystkie rozumy świata pozjadałeś? Chyba nie bardzo bo ja się Ciebie nie pytałem o radę! Widzisz gdzieś tam znak zapytania? Napisałem wyraźnie, że 4,5 mam offset -0.015 a jak chce dać mnożnik 46 / 47 to ZWIĘKSZAM napięcie przez offset!!! Rozumiesz słowo zwiększam?

Edytowane przez WujoKrzycho
Link to post
Share on other sites

A ja nie mogę przekroczyć 4.5 :D 4.5 chodzi na offset -0.015 a jak ustawię 4,6 / 4,7 i zwiększam offset to system już się sypie na starcie, bluescreen, lub resetuje kompa :/

Widocznie ustawiasz za niskie napięcie, zwiększaj do uzyskania stabilności. Poza tym nie powinno się podkręcać offsetem, tylko ustawić mixed, a po ustaleniu stabilnego napięcia dopiero przełączyć się w offset. Druga sprawa napisz jaki masz bios, bo jeżeli 2.00 to można go o kant d**** rozbić, bo na nim offset to kpina.

Link to post
Share on other sites

Jakoś sobie jeszcze daję radę z czytaniem ze zrozumieniem, jednak piszesz tutaj że nie możesz przekroszyć 4,5 GHza. Prawdopodobnie możesz. Nie czepiam się konkretnie Ciebie tylko tego biadolenia z offsetami kiedy ktoś ma problem z OC. Jest to słabo informatywne. Jeśli chcesz podkręcić mocniej to na bank ktoś Ci tu pomoże. Gwiazdorem też nie nazwałem Ciebie więc odpuść sobie te wycieczki. Jeśli jednak szukasz mocniejszego OC prawdopodobnie przyda Ci się coś więcej niż fortis.

Link to post
Share on other sites

To czekaj jak przyjdą upały :)

Racja, ja u siebie w IDLE odnotowałem 2*C na +. Zmierzyłem dzisiaj temperaturę powietrza zasysanego przez wentylator, a dzień nie był wcale taki upalny i było 27.8*C. Strach pomyśleć co będzie jak przez tydzień przygrzeje po 35*C w cieniu :/ .

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Zależy też czym obciążasz procka żeby sprawdzić temperaturę w stresie. Pół godziny w OCCT powinno dać jednak więcej niż 58 stopni, mimo że napięcie masz dość niskie. Nie zmienia to faktu że do najlepszych coolerów fortisowi trochę brakuje (jest to raczej podobna półka jak mój contac na stockowym wentylu), więc i ekstremalne OC lepiej sobie odpuścić bo wzrost wydajności już dość zbędny do codziennych zastosowań i szkoda katować proca temperaturami.

Link to post
Share on other sites

Ja mam offset w BIOSie 0.035V przy 4,5GHz. CPU-Z core voltage pokazuje pod pełnym obciążeniem procka 1.392

ja na tym napieciu mam 4,8 wiec nie lepiej manualnie ustawic i niech hula na szybszym zegarze?? Edytowane przez gruby123
Link to post
Share on other sites

Nie będę już tych biosów mieszał. Potem znowu od nowa wszystko ustawiać. Przecież ten proc wytrzymuje do 1.52V a ja mam teraz 1.36.

I przytoczę swoją wcześniejszą wypowiedź

 

Druga sprawa napisz jaki masz bios, bo jeżeli 2.00 to można go o kant d**** rozbić, bo na nim offset to kpina.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...