Skocz do zawartości

Problerm z podkręcaniem Q6600 G0


Recommended Posts

Witam.

 

Zakupiłem do kompa procesor Core Quada Q6600. Procesor przez jakiś czas pracował na swoich nominalnych ustawieniach, ale jako że kupowałem go z myslą o podkręcaniu tak też chciałem zrobić. Podczas pierwszych prób podniołsem taktowanie do 2600Ghz. Komp sie odpalił przeszedł testy w OCCt. Niestety gdy chciałem podkęcić na 2700Ghz, komputer sie nie uruchamia tj. wywala sie na ekranie ładowania Windowsa, blue screen i restart. Czytałem, że jest to bardzo dobry procesor do podkręcanie zwłaszcza G0. Stąd moje pytanie co może byc nie tak?Dodam jeszcze , że po powrocie na 2600 wszystko śmiga bez problemu. Podnoszenie napięcia na procku nic nie pomogło. Pamięci 4 kości w singlu, 2x2GB + 2x1GB. Ustawione na sztywno na 666. Chłodzenie przy testach max do 50 stopni. Chłodzenie na procku to SilentiumPC Spartan 912. Do tego 12mm AAb z przodu obudowy wdmuchuje powietrze i jeden 80mm wyciąga z tyłu także temparatura raczej jest ok. Wrzucam screeny z OCCT i CPU-Z może coś pomogą. Z góry dzięki za każdą pomoc.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/195/occtl.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/407/cpuzzm.jpg/

 

 

Komp:

Qore Quad Q6600 rewizja G0

płyta evga nForce 650i Ultra

pamięć 2x2GB + 2x1GB GOODRAM 800mhz

Grafika GeForce GTX 285

zasilacz Chieftec 450W

Link to post
Share on other sites

co to za zasilacz,chodzą w obiego w koncu stare chiefteci np 400W z 250W na 12V

 

a jeśli nowy to primo płyta i zasilacz bez p8 do proca, zasilacz bez x8+x6 do grafy

czyli proc siedzi na jednej linii zapewna a grafa na drugiej a mobo i reszta na jednym lub drugim, może tu leżeć problem

 

obstawiam ten zasilacz,

 

btw, chieftec przereklamowany, marna firma, najwiecej zepsutych to właścnie chiefteców widuje

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to "Chieftec GPS-450AA-101A" tak mam na fakturze z komputronika. Zasilacz kupiony w 2007r. więc nie jest nowy a raczej stary.

a jeśli nowy to primo płyta i zasilacz bez p8 do proca, zasilacz bez x8+x6 do grafy

czyli proc siedzi na jednej linii zapewna a grafa na drugiej a mobo i reszta na jednym lub drugim, może tu leżeć problem

 

mówiąc szczerze to niemam pojęcia o czym mówisz. jeśli mogłbyś to wyjaśnić to byłbym wdzięczny. Jak będe miałchwilę to wykręce ten zasilacz i wrzuce fotkę naklejki co jest na nim.

Link to post
Share on other sites

chodzi o to ze ona ma dwie linie i jedna moze byc przeciazona a na drugiej zapas

 

nie posiada on złącza p8 do proca jak i plyta wiec nie moze sie proc rozlozyc na dwie linie i męczy jedną

 

nie posiadajac tez zlacz p8 do grafy korzystasz z przejsciowki ktora ciagnie z molexow a te moga byc na lini z procem i wtedy na tej jednej lini siedzi czesc mocy karty, proc, i napedy

 

niestety bez miernika cęgowego nie da sie tego tak łatwo wykryć

zeby zweryfikowac czy to ten problem najprościej pozyczyc drugi inny zasilacz mocniejszy lub drugi slabszy i na nim np tylko grafe i odpalić go ręcznie, a reszta z twojego

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...