Skocz do zawartości

Regnum L50 regulator wentylatorów.


Recommended Posts

Witam,

 

po miesiącu działania regulator obrotów w mojej obudowie odmówił posłuszeństwa i po przeczytaniu kilki forum doszedłem do wniosku, że nie watro wysyłać tego na gwarancje bo i tak nie pomoże to zbyt wiele. Postanowiłem więc sam się zająć tym i tutaj pojawiają się dwie opcje:

 

1. Wymiana zepsutego potencjometru na lepszy (taki z możliwością wyłączenia całkowicie i dający rady 5ciu wentylatorom) - tańsza wersja

2. Kupno regulatora obrotów do zatoki 5,25 cala (tutaj proszę o jakieś propozycje w okolicach 150zł) - droższa wersja

 

Czekam na propozycje potencjometrów i regulatorów obrotów.

Link to post
Share on other sites

@SONY wiem że potencjometr można kupić w elektroniczynym tylko wybierz mi taki który da radę 5 wentylatorom i będzie umiał je wyłączyć do 0.

 

A co do regulatora to z tego co widzę to lamptrony mają większa obciążalność na kanał czyli mógł bym podłączyć np 2 wentylatory na kanał? np w tym

Edytowane przez ninjaboy
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Podepnę się. Czy ktoś miał panel Modecom 5,25? W tej cenie przynajmniej ma czujniki.

A masz podaną obciążalność kanałów albo zakres regulacji wentylatorów? Nie? To podziękować bo to po prostu zbyt tani stuff...

 

A czy w Scythe Kaze Master 5.25 wyłącze wentylatory do 0?

Wyłączenie wentylatorów zwykle sprowadza się do 0 RPM ;) W każdym razie tak, Scythe Kaze Master 5.25 umożliwia wyłączenie wentylatorów :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ten lamptron będzie ok? Bo we wcześniejszych postach ktoś pisał ze lamptrony są lepsze.

Mógł by jeszcze wypowiedzieć się ktoś kto zna się na potencjometrach? Dla mnie lepsza opcją było by naprawienie zepsutego regulatora z obudowy kupno nowego za 150 zł o.O to ostateczność.

 

Edytowane przez ninjaboy
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

No i muszę pochwalić. :D Robię to z przyjemnością.

Jak obiecali tak zrobili.Gdyby nie weekend sprawa zamknęła by się w dwa dni.

Mniej-więcej przebiegło to tak:

1. Rozmowa tel.

2. Mail z opisem usterki i skanem faktury za obudowę.

3. Odpowiedź, że zgłoszenie przyjęto i info o wysłaniu regulatora wraz z obrazkową instrukcją wymiany.

(Pomocne, ale ja to zrobiłem trochę inaczej. Z racji, że nie chciało mi się wybebeszać kompa odkręciłem górę obudowy. :menda: )

Regulator zamontowany i hula. :) Na "oko" faktycznie lepszy od seryjnie montowanego i mam nadzieje, że będzie długoooo służył.

 

PS: Drażnią mnie trochę seryjne wentylatory (trochę łożyska popiskują :/ ), ale niech się jeszcze pokręcą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...