Skocz do zawartości

Zestaw przyszłościowy - wydajny. ~1500zł


Recommended Posts

Witam.

 

Planuję zakupić zestaw komputerowy, który posłużyłby mi wiele lat - oczywiście z ewentualnymi modyfikacjami,tj procesor czy karta graficzna.

 

Oto co złożyłem:

 

http://img221.imageshack.us/img221/2587/11149255i.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Resztę elementów mam, tj obudowa, monitor i napęd.

 

W niedalekiej przyszłości oczywiście dokupię grafikę, lecz aktualnie będę pracował na integrze w i3.

 

Czy podzespoły które wybrałem są dobre?

 

Generalnie największy problem jest z płytą główną. Myślałem, by wybrać coś taniego na H61 i kupić do tego i5-2300/2400, bo akurat różnica w cenie płyt i procesorów to 200zł, lecz nie wiem, czy wtedy nie ograniczę możliwości rozbudowy zestawu w przyszłości. Odnośnie OC, to planuję kręcić, lecz w przyszłości, gdy i3 okaże się zbyt wolny i zakupię jakiś procek serii K. Choć może się okazać, że w ofercie będą wydajne modele i OC nie będzie miało sensu. Ogólnie nie jestem overclockerem, więc podkręcam, gdy muszę ;)

 

Inny pomysł:

Kupić za 700zł konsolę - Xboxa 250 - a za 800zł złożyć coś taniego na APU AMD.

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie zestaw ok ale pomyśl nad zmianą zasilacza na:

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

lub

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-550w-135-80-plus-bronze-ocz-zs550w-eu-413359/

 

I może dysk twardy na coś od Samsunga (np.F3 - są droższe od tego co podałeś, ale cichsze)

Edytowane przez Mawi997
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomysł fajny, lecz za proca i płytę dam jakieś 1100, więc nie zmieszczę się w budżecie. Dodatkowo jeszcze musiałbym kupić grafę. Stąd wybór Z68.

 

Chyba, że wezmę tą płytę co podałeś i i5 2300?

Edytowane przez zapsu
Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko, czy potrzebuję taki komputer.

 

Gram nieczęsto, przyznaje. Wymagań odnośnie grafiki nie mam dużych, bo aktualnie tłukę w ME3 na mobilnym i5-430 i HD5650m, na 17".

 

Może naprawdę lepiej kupić sobie konsolę, bo sądzę że jeszcze sporo mi posłuży. Następcy mają wyjść chyba dopiero w 2014, więc byłaby to inwestycja na ponad rok. Do tego złożyć komputer na AMD Liano, które jest dość wydajne i do codziennego użytku starczy. A nawet i zagram na minimalnych detalach.

 

Ciekawi mnie jedynie, czy gry na PC oferują graficznie dużo więcej niż na konsolach? Nie jestem w temacie.

 

Co w ogóle sądzicie i tym pomyśle?

Link to post
Share on other sites

Osobiście bym wybrał PC. Gry na konsole są nieraz 2x droższe niż na PC do tego komputer ma większą funkcjonalność. Ale jak nie jestes zapalonym maniakiem gier i nie kupujesz co tydzień nowej to może i konsola by była lepszym rozwiązaniem.

 

Decyzja należy do Cb.

Edytowane przez Mawi997
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na Xboxa jest parę fajnych gier które nie wyszły na PC np.Forza ,kolejne części Gears of war, Tekken 6. co do różnicy w grafice to na PC grafika jest o wiele lepsza i nie trzeba mieć jakiegoś mega wypasionego PC żeby zobaczyć te różnicę ,sam Xbox też nie jest doskonały i zdarzają się przycinki czasem

jak Xbox to tylko z hdmi i tv Full HD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...