Skocz do zawartości

Karta graficzna pod Diablo3


Recommended Posts

Zamierzam zmienić kartę graficzną. Chciałbym móc grać w Diablo 3 w wysokiej rozdzielczosci (1680:1050 /1920:1050). Na kartę chciałbym wydać 250-300zl. Mysłalem o Vertex HD 4850 1024MB DDR5 nowy kosztuje ok 250 zl a podobno nie ustępuje wiele wydajnością Radeonowi 4870 1 GB, który w tej cenie byłby używany. Moja obecna konfiuracja:

 

płyta: GIGABYTE GA-EP35DS3

proc: Pentium Dual CPU E2180 2.9GHz

karta: NVIDIA GeForce 8600 GT 256

zasilacz: ModeCom FEEL III 350ATX

pamiec: 3 GB (2GB good ram 800MHz, CL6 + 1 GB Kingston KVR667D2N5/1G)

 

Czy Vertex HD 4850 1024MB DDR5 to dobry wybór?

Link to post
Share on other sites

Mam dostep do bety diablo3 i na prawdę chciałbym pomóć, ale patrząc na Twoją konfigurację czarno to widzę. Dlaczego? Procesor.. gra nie ma mega wymagań co do grafiki, ale fizyka jest tak przepakowana masakrycznie, że mój i5 760 oc3,8 chodzi mocno obciążony i ma z 55stopni jak bym grał w BF3, a nie Diablo..Do gry jest zalecany gtx260/radeon 4870 i pewno wystarczy. Dla przykładu podam,że gtx580 w Diablo3 na full detalach generuje nawet 140fps w 1920x1080. Mozna wywnioskować, że 4850 wystarczy by cieszyć się płynna rozgrywką. Tak jak kolega wyżej zasilacz by się lepszy przydał.

Link to post
Share on other sites

Z tymi zasiłkami to zawsze cud że nadal chodzą. Ale nie znasz dnia ani godziny. Z Twoim konfigiem może być ciężko... Zasilacz do wymiany na starcie a potem szukać używanej 5770 lub nowego 4850. O FullHD możesz z tym kompem zapomnieć. Na moim kompie w max ustawieniach gra trzyma 100 FPS, ale już u kumpla na Quadzie i 8800GT łapie spore zaciachy.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Te pomiary to niezły żart. Spadki do 35 klatek na 480 ??????? To Pan Słomski grał chyba nie w tą betę co ja mam bo nigdy nie widziałem żeby animacja zjechała poniżej 60 klatek, poza normalnymi zaciachami, które nie są przyczyną słabej wydajności sprzętu tylko tego że d3 beta stoi na jednym serwerze, który bywa mocno przeciążony.

Link to post
Share on other sites

Dokładanie, w dodatku serwery są w USA, u mnie dropy nagłe fps wynikjają z lagów i wysokiegopingu, a nie karty, gtx580 do Diablo3 ma ogromny zapas mocy, widać to po temperaturze, z włączonym vsynch ma ze 62 stopnie max.. Procesor za to się ostro poci bo ma nawet 55 stopni podczas gry, przez ta fizykę głownie. Jak ktoś nie gra w fullhd to do diablo taki gtx460 czy radek 6870 np spokojnie styknie. Zalecają gtx260, ale to stara karta i wysokich rozdzielczościach się dusi, u mnie jak chwilowo miałem serwisowego gtx260 to przy rozdzielczości 1920x1080 karta nawet Dungeon siege3 nie ogarniała i były mega dropy fps.

Link to post
Share on other sites

Czyli radeon 4850 1GB DDR5 powinien wystarczyc przynajmniej na średnie detale, ale problemem moze być Pentium Dual CPU E2180 2.9GHz...

Szkoda mi inwestować w lepszy procek pod starą płytę główną a nie mogę teraz wydać za dużo kasy na modernizację sprzętu, ehh...

Link to post
Share on other sites

Też uważam, że powyższa propozycja byłaby ciekawsza. Zasilacz to taki komponent który nie może być byle jaki. Nikt nie chcę narażać swojego zestawu komputerowego na poważne uszkodzenia zatem oszczędność kosztów związana z zasilaczem może niestety dać zupełnie odwrotny efekt. Nie tylko finansowy z resztą :)

Mój przyjaciel też posiada feela 350 bodajże bądź 400 - jedna płyta już mu strzeliła :P

A nie posiadał dużego obciążenia ponieważ działa na athlonie jakimś 2 rdzeniowym (5200 chyba) +GF 9500 a mimo tego płyta strzeliła (jakiś gigabyte)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Zależy w jakiej rozdzielczości, Blizzard zaleca gtx260/4870 radka, z własnej obeserwacji mi wychodzi, że do gry w fullhd by gtx460 się jednak przydał, albo 5850. Próbowałem grać w DungeonSiege3 w 1920x1080 na gtx260 i nie było mowy o płynności a te gry wygladaja podobnie, dropy fps były straszne i to przy i5 760 kręconym wtedy chyba na 3,6ghz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...