Skocz do zawartości

Optymallizacja pracy 4 rdzeni


Recommended Posts

Witam,

za kilka dni będę zmieniał procesor w swoim blaszaku (na Athlona II x4) i w związku z tym mam następujące pytanie: czy jest jakieś oprogramowanie, które powinienem zainstalować w celu zoptymalizowania pracy czterordzeniowca (coś podobnego do Dual Core Optimizer)? Działam na Windzie XP sp3.

PS. Jaki polecacie program do pomiaru wydajności procesora? chciałbym zmierzyć obecny procek przed zmianą a następnie nowy po zmianie, żeby zobaczyć jak "na papierze" wygląda przyrost wydajności.

Link to post
Share on other sites

Witam,

za kilka dni będę zmieniał procesor w swoim blaszaku (na Athlona II x4) i w związku z tym mam następujące pytanie: czy jest jakieś oprogramowanie, które powinienem zainstalować w celu zoptymalizowania pracy czterordzeniowca

Do tego czterordzeniowca raczej nie ma takiego oprogramowania, tylko było dla dwurdzeniowego Athlona.

Link to post
Share on other sites

Dual-Core optymalizer był jedynie do pierwszych wersji athlona x2, późniejsze już tego nie wymagały.

Co do 4 "jajek" to one nie wymagają ,żadnych optymalizacji, ale jeśli chciałbyć dodać kopa procesorowi możesz rozważyć instalację programu AMD Fusion for gaming.

Czyli dopalacza :rotfl:

Link to post
Share on other sites

hej co do AMD Fusion for Gaming Utility mam dość niemile doświadczenia z tym programem uwalił mi cały system zresztą 4 rdzenie naprawdę dają sobie rady i nie trzeba ich za bardzo optymalizować chociaż nie wiem jak w xp w viscie było tak sobie. Teraz siedze na windows 7 i on lepiej sobie radzi z cool and quiet więc co do optymalizacji - najlepiej jak zmienisz system operacyjny

Link to post
Share on other sites

hej co do AMD Fusion for Gaming Utility mam dość niemile doświadczenia z tym programem uwalił mi cały system zresztą 4 rdzenie naprawdę dają sobie rady i nie trzeba ich za bardzo optymalizować chociaż nie wiem jak w xp w viscie było tak sobie. Teraz siedze na windows 7 i on lepiej sobie radzi z cool and quiet więc co do optymalizacji - najlepiej jak zmienisz system operacyjny

Hmm wytłumacz mi jak aplikacja wyłączająca czasowo procesy może uwalić system ?

Jeżeli nawet coś po jej uruchomieniu i zamknięciu nie chce powrócić do normy to uruchom ponownie i wszystko działa.

Ta aplikacja nic nie zmienia w systemie tylko na zca pracy wyłącza niepotrzebne procesy.

 

Ja ją testowałem na Win XP i 7 i wszystko działało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

"Hmm wytłumacz mi jak aplikacja wyłączająca czasowo procesy może uwalić system ?"

 

no właśnie że może mi akurat przydarzyło się to na windows vista

To było już jakiś czas temu z ciekawości wybrałem najbardziej agresywny tryb jaki tam jest dostępny, i po jednorazowym takim zabiegu system stracił całkowicie stabilność- nie pamiętam już jakie dokładnie objawy były

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...