Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Szukam monitora o przekątnej 21,5" z:

  • Ful HD
  • podświetlenie LED
  • wyjście DVI
  • może być tuner telewizyjny
  • ew. matryca IPS
  • czas reakcji matrycy 5ms lub mniej
  • możliwość zawieszenia na ścianie, odczepiana podstawka, ew. monitor max wysokość 39cm!
Czytałem, że najlepsze to: iiyama, LG i BenQ.

 

Czy do gier odpowiedni jest czas reakcji 5ms?

 

Znalazłem modele LG:

  • IPS226V (ma matrycę IPS)
  • E2241V-BN (zwykły, ma 38,8mm wysokości, czyli ok.)
  • M2250D-PZ (ten ma tuner TV i mi się podoba)
  • E2251VR-BN (ma podświetlenie Super LED i bardzo smukły)
  • D2242P-PN (drogi, ale ma 3D, od którego nie boli głowa, konwersja 2D->3D)
BenQ:
  • RL2240H (niby gamingowy, 2ms, biały, niestety chyba nie da się zawiesić na ścianie, a za wysoki..., chociaż się chyba da!)
  • V2220 (piękny, ale za wysoki i nie zamontuję go naścianie...)
  • G2222HDL (najpopularniejszy, montaż na ścianie, brak HDMI ;[)
iiyama:
  • B2274HDS-2 (ten najlepszy, 2ms, regulacja wysokości, PIVOT, HDMI)
  • E2274HDS-2 (podobny, ale bez PIVOT i innych dupereli....)
  • E2273HDS-1 (To co wyżej, tylko różni się wyglądem)
Pomocy! Ile ms? Jaki kontrast? Czy jakość kabla HDMI/DVI ma znaczenie? Jaki kupić tuner telewizji cyfrowej pod HDMI, jeżeli nie będzie wbudowanego? Jakiej firmy?

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Czytałem, że najlepsze to: iiyama, LG i BenQ.

źle czytałeś, najlepsze monitory są od NEC i Eizo

 

Czy do gier odpowiedni jest czas reakcji 5ms?

czas reakcji to bzdura

 

Czy jakość kabla HDMI/DVI ma znaczenie?

nie ma

 

Pomocy!

poczytaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedziec-kupujac-monitor/

Link to post
Share on other sites

A nie lepszy IPS226 ?

 

Znalazłem jeszcze ten ciekawy model: Asus VS229H. Co o nim myślisz? Warty uwagi?

 

<p> </p>

<ul class="bbc" style="margin-top: 12px; margin-right: 0px; margin-bottom: 12px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; list-style-position: outside; list-style-image: initial; font-family: helvetica, arial, sans-serif; line-height: 22px; ">

<li style="color: rgb(40, 40, 40); margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; "><span style="color: rgb(0, 100, 0); "><strong class="bbc" style="font-weight: bold !important; ">E2274HDS-2 (podobny, ale bez PIVOT i innych dupereli....)</strong></span></li>

<li style="color: rgb(40, 40, 40); margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; "><span style="color:#000000;"><span style="font-size:14px;"><strong class="bbc" style="color: rgb(0, 100, 0); font-weight: bold !important; ">Myślę, myślę że to najlepszy wybór. Wybrałem go.</strong></span></span></li>

</ul>

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze ten ciekawy model: Asus VS229H. Co o nim myślisz? Warty uwagi?

tak, udało mi się dotrzeć do rzeczowej recenzji i wszystko wskazuje na to, że w grupie budżetowych IPS'ek pojawił się nowy zawodnik, dostaniesz za to plusa ;)

Link to post
Share on other sites

A widziałem jeszcze Asus MS228H. Co o nim myślisz? Nie ma tylko DVI. A jaki z podanych przeze mnie poleciłbyś? Myślę o IPS226V i o M2250D-PZ.

Z jednego i drugiego monitora będziesz zadowolony. Ja osobiście na Twoim miejscu zakupiłbym M2250D-PZ płacąć nieco ponad 100 zł masz dostajesz monitor 3D, który znakomicie będzie się sprawdzał podczas gier.

Link to post
Share on other sites

pokaż mi recenzję, która dowiedzie, że jest taki świetny, niestety samo wykorzystanie 120Hz panelu nie gwarantuje, że monitor będzie wolny od dyskwalifikujących go pod kątem gier wad, jak choćby wysoki input lag, który jest plagą większości modeli

Link to post
Share on other sites

a co myślicie o iiyama e2274hds-2? Ten asus z ips ma 14ms reakcji, więc to go dyskwalifikuje. A co z ips226 od lg? Ja przekonany jestem do tej iiyamy, ma hdmi (do ew zewnętrznego tunera tv), 2ms, led, głośniki i nie jest aż taki drogi. A co z tym monitorem od lg z 3d? Jakaś recka? Proszę również o podanie własnych modeli.

Link to post
Share on other sites

No i co z tego że tn'ka? większość LCD to tn. A poza tym twój fajny dell po sprawdzeniu ma 8ms reakcji więc w grach lepiej sprawdzi się iiyama z 2ms. A może w takim razie warto dać to 1000zł za 3d w LG? A polecisz mi jakiś monitor z matrycą TN lub IPS, aktóra ma 5 lub 2ms reakcji? Dlaczego tak trzymasz tego della? Już są lepsze modele IPS, jak np. LG IPS236V-PN (również ma 23", tak jak ten dell, ale ma 5ms). Proszę, podaj jeszcze jakieś inne modele warte uwagi. A może to - Samsung S22A300, lub (nie wiem czym się różni) Samsung S22A350. A może z tunerem TV- Samsung T22A350?

Link to post
Share on other sites

tak, udało mi się dotrzeć do rzeczowej recenzji i wszystko wskazuje na to, że w grupie budżetowych IPS'ek pojawił się nowy zawodnik, dostaniesz za to plusa ;)

a mógłbyś dać linka do tej recenzji? ponieważ zastanawiam się pomiędzy tym asusem (skoro się pojawił) a dellem u2312hm cena podobna, prawie identyczna a jak z osiągami?

Link to post
Share on other sites

No i co z tego że tn'ka? większość LCD to tn.

jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy obrazem wyświetlanym na TN a IPS czy VA to sugeruję wizytę u okulisty i to nie jest złośliwość

 

A poza tym twój fajny dell po sprawdzeniu ma 8ms reakcji więc w grach lepiej sprawdzi się iiyama z 2ms

czas reakcji to bzdura

 

Dlaczego tak trzymasz tego della?

bo z budżetowych produktów ten wypada bardzo dobrze

 

Już są lepsze modele IPS, jak np. LG IPS236V-

złóżmy

 

a mógłbyś dać linka do tej recenzji?

http://www.prad.de/en/monitore/review/2012/review-asus-vs229h.html

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, acha i nie chodziło mi o to, że tn nie różnią się od ips, tylko o to, że matryce ips są przeznaczone dla grafików i zazwyczaj mają dłuższy czas reakcji i to nie jest żadna bzdura. Co myślisz o tej iiyamie - e2274hds-2?

Link to post
Share on other sites

że matryce ips są przeznaczone dla grafików i zazwyczaj mają dłuższy czas reakcji i to nie jest żadna bzdura

to est bzdura, bo nie ma żadnych standardów mówiących o tym jak ten pomiar ma być robiony, ergo każda firma robi inaczej, część tak, żeby był miarodajny, niestety większa część tak, żeby wyszedł jak najniższy, dlatego porównywać czas reakcji można tylko pomiędzy np szasjsungiem, a szajsungiem, bo powiedzmy Viewsonic ma inny standard

 

druga rzecz, pomiar ten dotyczy tylko przejść gtg, co samo w sobie jest nieco uszczuplające jeśli chodzi o rzeczywistą responsywność matrycy, radzę poczytać sensowne recenzje i zobaczyć jak dane matryce się zachowują w testach o takiej samej metodologii

 

i trzecia rzecz: IPS nie jest tylko dla grafików

 

Co myślisz o tej iiyamie - e2274hds-2?

imo za droga, by zawracać sobie nią głowę, za tą kasę można kupić lepszy monitor i to pod każdym względem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...