Skocz do zawartości

Komputery innych w folderze "sieć".


Recommended Posts

Przepraszam za tytuł, mam nadzieję, że to co na dole napisałem wystarczy by zrozumieć to co mam na myśli...

 

Zdziwił mnie fakt, że wchodząc do folderu "sieć" widzę ikonki komputerów innych ludzi. Większość wymaga podania nazwy konta i hasła, ale i trafił się taki, co mogę na niego normalnie wejść jakbym otwierał folder. Nie ma tam jakiś ciekawych rzeczy (m. in. user), ale jest ciekaw to znalazło się w folderze "sieć". Do kompa mam podłączoną drukarkę i tyle. Więc dlaczego widzę komputery innych ludzi (z którymi choćby gadam na skype), dlaczego wchodząc do pewnego komputera widzę pliki (no i mogę je odtworzyć), których nigdy u mnie nie było na kompie? I czy inni mogą zobaczyć co ja mam na kompie takim sposobem?

 

Korzystam z visty home premium. Z udostępnianiem plików nic nie kombinowałem, tylko podłączyłem i zainstalowałem sterowniki do drukarki. Więc jakim cudem komputery innych ludzi pojawiły się w moim folderze "sieć"?

Link to post
Share on other sites

A do jakiej sieci jesteś podłączony? Bo jak mieszkałem w akademiku to spokojnie wiekszość komputerów spiętych w tę samą sieć mogłem "odwiedzić". Jak na swoje konta masz pozakładane hasła to nikt do Ciebie nie wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Tylko najdziwniejsze jest to, że komputer jest w domu, a dostęp do sieci mam tylko ja...

 

Edit: Teraz wszedłem do folderu "sieć" i mam tylko swoją sieć. Nie mam pojęcia, gdzie podziała się reszta...

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

Ale jest to dom z osobnym łączem czy na przykład blok z netem z kablówki? W sensie mogą to być kompy innych osób podpiętych pod ten sam switch.

 

Teraz kompy innych osób mogą być wyłączone :)

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Jak jesteście w jednej sieci (np. wewnętrznie u providera internetu czy to kablowego, czy radiowego) i macie tą samą grupę roboczą to tak właśnie jest. Jak ktoś ma zahasłowany profil to i logowania wymaga połączenie przez sieć. Jak nie ma zahasłowanego profilu to w obrębie grupy roboczej udostępnione foldery są zupełnie dostępne. Sam mam w domu tak udostępnioną partycję i warunkiem jest to, by była dokładnie ta sama grupa robocza. Jak jeden komputer będzie miał WORKGROUP, a drugi MSHOME to już to nie zadziała. Oczywiście komputery są widoczne w obrębie grupy roboczej tylko jak są włączone :)

Edytowane przez Promilus
Link to post
Share on other sites

Masz może zainstalowany jakiś program do tworzenia wirtualnego LAN ? np.Hamachi

Tak, korzystam z hamachi.

 

Jak jesteście w jednej sieci (np. wewnętrznie u providera internetu czy to kablowego, czy radiowego) i macie tą samą grupę roboczą to tak właśnie jest.

Jak pisałem wcześniej, tylko ja korzystam z sieci... Jak byłoby to połączone faktycznie, to bym pół miasta widział...

 

No to może tak, jak to wyłączyć, żeby nikt mojego komputera nie widział/ nie wszedł do niego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...