Skocz do zawartości

Wycinanie otworów na kable w Brutusie


Recommended Posts

W jaki sposób mogę dokładnie wyciąć otwory na kabelki w w/w obudowie SPC? Na pierwszym miejscu stoi jakość wykonania, ale z tym może być krucho bo nie mam dremla itp

 

Na początek myślałem aby zrobić 2 równoległe okrągłe dziury wiertłem stopniowym o takim:

http://p.alejka.pl/i2/p_new/32/49/wiertlo-stopniowe-4-22-mm_0_b.jpg

 

I potem dociąć krawędzie i w teorii powinien wyjść ładny prostokąt z zaokrąglonymi rogami.

 

Druga sprawa to jakaś ochrona dla kabelków, aby się nie poprzecierały myślałem nad jakąś uszczelką, ale to jeszcze pojade do Obi, Nomi i poszukam

 

Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

no to tak, po pierwsze co to za SPC? Jak gladius to jeszcze opłacalne, ale w brutusie i tak masz za mało miejsca za panelem bocznym na kable jakieś grubsze. Ogólnie dremel to nie taki duży wydatek, już za około 120zł można dostać coś co się nie rozleci, ja za swój dałem 180, dokładnie taki http://allegro.pl/dremel-300-series-30szt-osprzetu-promocja-fv-i2191471510.html . Wiertarką bym nie ryzykował, co prawda wiertło wygląda porządnie, ale blacha nie jest jakaś super gruba i może się łatwo wygiąć.

Link to post
Share on other sites

:roll:

 

Masz napisane w tytule tematu - Brutus. Ogólnie to zamykałem po prawej stronie tej obudowy masę kabli i się zamykało - czasem z trudem, czasem łatwo. Ale o to się nie martwię.

 

A na tego Dremla nie chcę mi się wydawać kasy dla jednego SPC, który kosztuje mniej

 

Fotka wiertła była poglądowa, z sieci, ale mam podobne ;)

 

Myślę, że będzie ok jak zrobie otwory tym wiertłem, potem szlifierką kątową dociąć, wyrównać, poprawić gdzie trzeba i uszczelnić.

Link to post
Share on other sites

A rzeczywiście nie zauważyłem w tytule %-). Ogólnie dremel przydatna rzecz ja swój już kilka lat używam i czasem nawet znajomym coś tam wycinałem, no ale jak zamierzasz raz używać to rzeczywiście szkoda kasy. Możesz próbować wiercić, ale już sam miałem w mojej aktualnej budzie małe wiercenie, żeby dorobić otwory pod wentylatory 120mm z przodu i nie wygląda to zbyt pięknie, ale na szczęście przedni to przykrywa. Możesz ewentualnie spróbować wiertłem koronowym albo frezem jeszcze,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...