Skocz do zawartości

Zasilacz 600W - OCZ vs CHIEFTEC


Recommended Posts

Musze kupic nowy zasilacz, tylko który wybrać...

 

CHIEFTEC 600W CFT-600-14CS

OCZ ModXStream PRO 600W

OCZ GameXStream 600W

 

zasilacz musi być cichy i stabilny,

brał bym ModXStream ale wyczytałem że ma skoki napięcia na linii +12 V

 

pytania:

Jaka jest róznica pomiedzy ModXStream a GameXStream ?

Co powodują skoki napięcia na linii +12 V ?

Który z tych 3 jest najlepszy?

Link to post
Share on other sites

Podziękuje firmie CORSAIR...

miałem okazje przetestować 2 ich zasilacze - 620W i 750W

ani jeden ani drugi nie pozwolił na OC Q9550 do 3,8GHz

 

Mój stary OCZ StealthXStream 600W dawał sobie rade bez problemu.

Postanowiłem założyć poczciwego TAGANa 480W i na nim problemu z OC nie było.

W końcu wybrałem OCZ ModXStream PRO 600W, jest duzo cichszy od StealthXStream i ma modularne okablowanie.

 

Myślałem że CORSAIR to najlepsza firma a tu taki zawód.

Dodam jeszcze że oba Corsairy testowałem na 2komputerach wyposażonych w Q9550 o innych podzespołach i na obu OC 3,8GHz było nie osiagalne, dopiero 3,4GHz przy 1,28v.

 

lipton.. ;)

 

Jako "zwykły" uzytkownik komputera nie potrafie wskazać żadnego plusa dla

CORSIARA HX620W w pojedynku z OCZ ModXStream PRO 600W

 

- dużo gorsze właściwości OC

- temperatury

- cieżar

- głośność (nie jest głośny ale OCZ jest jest jeszcze cichszy)

 

a jednak jest jeden plus

+ dłuższe przewody do karty graficznej w stosunku do OCZ

 

a więc nie wiem na jakiej podstawie uważacie że OCZ to klasa niżej w stosunku do CORSAIRa

Link to post
Share on other sites

a więc nie wiem na jakiej podstawie uważacie że OCZ to klasa niżej w stosunku do CORSAIRa

szczerze mowiac nie wiem co powiedziec. albo miales pecha, albo trefne sztuki, albo cos jest nie halo z Twoim sprzetem.

tu masz screen z nvision:

http://nvision.pl/img/art/zasilacze/45_ ... ssload.gif

ze zmierzona max moca pod obciazeniem na linii 12V. oba hx'y daly na 12V wiecej niz maja calkowitej na tabliczce, w tych samych warunkach http://nvision.pl/img/art/zasilacze/45_ ... towa-3.jpg ocz'y dawaly ~120-150W mniej.

 

byc moze byl walniety i wystarczylo zareklamowac?

Link to post
Share on other sites

Ale co za różnica? Ważne, że teraz tez ma niczego sobie zasilacz i działa ;)

teraz zadna :) ale jak juz stwierdzil problem (podmienil zasilacze) to obeszlo by sie bez allegro a i informacja dla potomnych by byla. inna sprawa jest fakt, ze prawdopodobnie ozenil komus trefna sztuke... na miejscu kupujacego bym sie wku#@$ ;)

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie to jego sprzęt nie lubił Corsarów, skoro na dwóch różnych sprawdzał. Też miałem kiedyś taką historię, że moja płyta główna działa tylko i wyłącznie z jednym zasilaczem ;) Dziwne, a jednak. Żaden inny nie chciał działać. Zaniosłem na gwarancję i naprawili - działała już bez problemu z każdym zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie to jego sprzęt nie lubił Corsarów, skoro na dwóch różnych sprawdzał. Też miałem kiedyś taką historię, że moja płyta główna działa tylko i wyłącznie z jednym zasilaczem ;) Dziwne, a jednak. Żaden inny nie chciał działać. Zaniosłem na gwarancję i naprawili - działała już bez problemu z każdym zasilaczem.

w drugim moim kompie stare p4 2.8 kreci sie wyzej na 4 letnim GPSie 350W niz na bq! 650W :) bq! sprawne, karmi i7 na 4GHz i wyzej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...