Skocz do zawartości

Jak nieco ostudzić te "grzałki" %-)


Recommended Posts

Zastanawiam się jak i czy w ogóle próbować schłodzić 2xGTX 480. Są to dwa referenty jeden Zotac, drugi EVGA, problemu bym w sumie nie miał, gdyby nie moja płyta, bo ma jedynie 2 miejsca wolne między slotami PCI-Express. W tym momencie wszystko wygląda mniej więcej tak jak na tym zdjęciu . Moja płyta co prawda inna, ale takie zdjęcie bardziej poglądowe. Początkowo planowałem dać 2xAccelero Xtreme Plus II, ale jak wiadomo zajmuje ono 3 sloty i nie wiem czy się na 100% zmieści, a nawet jeśli już się zmieści to karty będą na styk. Myślałem nad LC, ale trochę dużo z tym roboty i też wychodzi to ogólnie drożej, oraz nie mam jakiejś wielkiej budy :P. Ogólnie wolałbym jednak zostać przy AC, i LC uznaję jedynie jako alternatywę ostateczną :P. Więc co możecie tutaj poradzić? Może jakieś inne chłodzenie niż Accelero? Podobno Gelid Icy Vision jest dobrą alternatywą bo zajmuje minimalnie mniej miejsca. Co możecie mi doradzić w tej sytuacji, od razu mówię, że na razie kart nie chce sprzedawać, więc taka opcja odpada :D.

Link to post
Share on other sites

W SLI najlepiej mieć referenty. Gdyż rozwiązania takie jak Gelid Icy Vision, czy Accelero Xtreme gorące powietrze pozostawiają wewnątrz obudowy (referent je wyrzuca przez śledź). W przypadku rozwiązań autorskich temperatura samych GPU może i będzie ciut niższa (dla 2 GPU), ale znacznie podgrzeje to procesor, jego sekcję zasilania, etc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeciąg za bardzo tutaj nic nie da, bo temperatury nawet poza obudową to różnica 1-2 stopni przy mojej aktualnej cyrkulacji. Myślałem nad wymianą obudowy na coś pokroju HAF X, ale trochę mnie wygląd odstręcza, a moja buda póki co najbardziej mi przypasowała pod względem wyglądu. Mówicie, że wewnątrz ogólnie będzie gorzej, nie muszę jakoś ekstremalnie kręcić procka, więc może jednak nie będzie to takie złe, no ostateczność to ta woda, ale czy jedna chłodnica 2x120 da radę schłodzić te karty :P?

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Myślałem o wodzie, ale nie chce mi się bawić w zalewanie procka bo moje chłodzenie w sumie i tak jest dość wydajne, a i tak na ogół nie kręcę więcej niż 4.4-4.7, do benchów może do 5.0 staram się dobić, ale to raz na ruski rok :P. Więc co myślicie o zalaniu samych kart? wtedy jedna chłodnica 240 albo 280 wystarczy na nie dwie? Ich samych kręcić ostro też nie zamierzam :P.

Link to post
Share on other sites

Obojętne w sumie, zależy co lepsze. Słyszałem, że czasami zwykłe wypadają lepiej niż full cover, jeśli zapewni się kartom dobór świeżego powietrza. W 480, wszystko się smaży, więc cholera wie :D.

Link to post
Share on other sites

480 ma dość gorącą sekcję... zwykły na pewno chłodzi lepiej samo GPU, lepszy jest też przepływ w układzie... natomiast przez pryzmat całej karty lepiej brać FC... bo raczej pasywne chłodzenie komponentów w 480 odpada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja się nie znam na LC, więc jakikolwiek los jaki Woda może zgotować moim kartom, podlega waszym decyzjom. LC składałem jedno, było to dawno i było dość dziwne bo stare ;). http://www.cluboc.net/reviews/super_cooling/gigabyte/galaxy/Retail.jpg tak to wyglądało a montowałem to na Athlonie 64 bit.

 

http://www.angela.pl/p6233,ek-water-blocks-ek-fc480-gtx-acetal-en-nickel.html takie znalazłem bloczki, ale trochę drożej wychodzi jak patrzę na inne karty, bo do 570/580 już za 300zł ;). Może dlatego, że stara generacja.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

@up Jemu chodziło o to, że nie ma lepszej opcji niż wodowanie, żeby to jakoś ochłodzić t.luk :P. Co do obudowy to sam wiem, że są lepsze opcje :D

 

P.S. póki co porozdawałem plusy, każdemu kto się wypowiedział, ale nadal oczywiście, może się ktoś znajdzie, żeby podzielić swoją opinię na ten temat i nieco mnie dopomóc :P.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

480 ma dość gorącą sekcję... zwykły na pewno chłodzi lepiej samo GPU, lepszy jest też przepływ w układzie... natomiast przez pryzmat całej karty lepiej brać FC... bo raczej pasywne chłodzenie komponentów w 480 odpada.

dość gorącą ? a jesteś tego pewny ?

 

72st. - furmark (ust.max) dla 900Mhz

61st. - w grach

52st. w idle

 

dla RAM 50st.

 

Przy czym zapomnij o takich temp. dla gtx470/570

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...