Skocz do zawartości

Kultura wypowiedzi


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Scrolls: Mojang i Bethesda rozstrzygnęły wielomiesięczny spór

StylNowyDill

 

-28 + - 2012-03-12 13:37

co to k^%^@ jest ?

Skomentuj

 

JordanVX

 

13 + - 2012-03-12 13:43

Do mamy też tak mówisz? Trochę kultury.

Skomentuj

 

StylNowyDill

 

-21 + - 2012-03-12 17:03

morda psie !

Skomentuj

 

toshi123

 

5 + - 2012-03-12 17:49

Żałosne...

Skomentuj

 

 

edekzkrainykredek

 

0 + - 2012-03-12 18:36

Ogolnie to lubie czytac komentarze szczegolnie jak sie zjaram jak swinia (za przeproszeniem oczywiscie), wtedy to mi sie micha jarzy.

Skomentuj

 

StylNowyDill

 

-11 + - 2012-03-12 19:48

jest to że podglądasz siostrę pod prysznicem

 

Nie wiem czy tak powinny wyglądać komentarze w tym serwisie ale coraz częściej mam wrażenie że nikt nie sprawdza co się dzieje pod newsami.... StylNowyDill ma wszystkie komentarze zablokowane przez użytkowników.... nie tylko te dzisiejsze... na dodatek zazwyczaj są patetyczne i nic nie wnoszą do tematu.

Link to post
Share on other sites

Widziałem już przypadki że tym o większej kulturze był tu na benchmarku 16 letni chłopak, także wiek nie zawsze musi tu mieć wielkie znaczenie. Ten koleś to jakiś troll. Ja go ignoruję. Żeby jeszcze był taki pocieszny jak gtx460... A tak to klops. Myślę że możemy go jedynie zakopywać aż mu się nie znudzi.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

"Nie wiem czy tak powinny wyglądać komentarze w tym serwisie ale coraz częściej mam wrażenie że nikt nie sprawdza co się dzieje pod newsami.... "

 

Nie powinny, ale ...

 

ba ... zamiast zatrudnić kogoś do moderacji, najlepiej zrobić ukrywanie komentarzy przy jakiejś zadeklarowanej liczbie ujemnych punktów i uznać, że jest cacy.

 

E:

Sam będąc tu modem wielokrotnie pomagałem wyłapywać tego typu "smaczki" w serwisie - niestety nawet THX, zatem zaprzestałem.

Edytowane przez DANNY__79
Link to post
Share on other sites

Od kilku miesięcy ja zajmuję się działem newsów. Każdy kto przegina dostaje ostrzeżenie. Jeśli uprawia recydywę dostaje bana permanentnego. Nie ma czasowych. W przypadku powielania się ludzi - kolejne bany sypią się bez ostrzeżenia. Wystarczy zgłaszać takie przypadki na mail maciej.lewczuk(at)benchmark.pl

Zweryfikuję i zadziałam - gdy mam czas wnikliwie przeglądam komenty, jednak mam na głowie cały dział i inne sprawy, przez co nie mogę tego robić co dzień.

Uprzedzam jedynie, że złośliwe lub zgłaszane dla kawału przypadki będą również karane.

Danny_79 - nie przypominam sobie byś mi zgłaszał problem - dla pewności przeglądałem historię poczty benchmarkowej - mojej.

Na razie zgłaszają mi takie przypadki piszący danego newsa lub sam je wyłapuję.

Dodatkowym narzędziem do tego typu akcji są minusy, które sami przyznajecie. Dzięki nim też mogę szybciej namierzyć trolla lub osobę niedojrzałą i niedouczoną z niezwykle ubogim słownikiem.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Witaj Macieju,

Bo to dawno już było (miałem inne konta na bmk - oba są usunięte, a tylko echo kilku tysięcy postów jeszcze gdzieś straszy w tematach ;) - to już historia, ale dobrze wspominam, mimo wszystko)... bardzo dawno, jeszcze sporo przed wprowadzeniem systemu punktowania (oceniania) komentarzy. Pisałem na mail redakcyjny, a i zdarzało mi się czasem i do Wojtka.

 

Cieszę się jednak, że ktoś coś w tym względzie robi.

 

//pozdrawiam i życzę wytrwałości przy komentarzach userów.

danny

Link to post
Share on other sites

Skoro brak kultury w komentarzach jest karany banem, to dlaczego typy pokroju StylNowyDill, Rakieta1, czy Morgi jeszcze tych banów nie dostali? Albo sony_75 (aka kulig) jak non-stop ubliża komuś kto śmie twierdzić że PS3 jest przestarzałe technologicznie?

Link to post
Share on other sites

Dalej mszczą się ambicje BMK na uniwersalny serwis z dużą ilością userów. Ważniejszy jest "rozwój" niż jakość, na bardziej ukierunkowanych serwisach aż tak się nie pieszczą. Co wiecej jeden admin to kropla w morzu, moim zdaniem istnieje potrzeba wybrania kilku "wyważonych" userów do sprzatania tego syfu. Mam na myśli tylko i wyłącznie komenty bo mody wszystkiego nie uciągną. Głównie chodziłoby o czasowe zawieszanie denata do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez administracje.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Skoro brak kultury w komentarzach jest karany banem, to dlaczego typy pokroju StylNowyDill, Rakieta1, czy Morgi jeszcze tych banów nie dostali? Albo sony_75 (aka kulig) jak non-stop ubliża komuś kto śmie twierdzić że PS3 jest przestarzałe technologicznie?

Styla nie ma już od czasu jakiegoś. Reszta nie przegina tak jak on, wypowiada się często na temat, choć nieco kontrowersyjnie. Jeśli nie klną, nie cytują nagminnie konkurencji, nie linkują do niej to nie mamy z tym problemu. Gdy zaczną obrażać ludzi, tworzyć niepotrzebne konflikty to dostaną bana. Jeśli nie zgadzasz się jedynie z ich poglądami czy "fanbojstwem" jeśli takie występuje to niestety za mało aby dostali bana.

Link to post
Share on other sites

Droga redakcjo, a nie można było by dodać małego guziczka "ZGŁOŚ" pod każdym komentarzem? Tak jak na forum? Ułatwiło by to życie użytkownikom ale zwłaszcza redakcji

Pod każdym newsem jest link do zgłaszania naruszenia netykiety czy innych spraw. Wystarczy kliknąć...

Link to post
Share on other sites

Moglibyście zrobić, żeby zwijał się nie tylko zminusowany komentarz, ale też całe drzewo pod nim? Nie ma sensu czytać wyrwanych z kontekstu komentarzy pod nim. Ludzie się też przestaną nakręcać i karmić trolle jak nie będą widzieć prowokujących tekstów.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Igoruss, problem nie leży gdzie kliknąć, aby zwrócić czyjąś tam uwagę, a w czasie reakcji. Po zgłoszeniu niejednokrotnie "zły" wpis leży trzy dni, aż ktoś coś z tym zrobi.

 

rozwiązanie:

człowiek (lub ludzie) tylko do tego w serwisie + szybkość działania = czysty serwis

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

"no chyba, że ktoś robiłby takie coś za przysłowiowego czteropaka"

 

przychodzi mi na myśl przysłowie, a te jak mówią mądrością narodu: "głupich nie sieją, sami się rodzą"

Link to post
Share on other sites

Wnioskuje po tym:

człowiek (lub ludzie) tylko do tego w serwisie + szybkość działania = czysty serwis

że sugerujesz "powołanie" odpowiednich ludzi do moderowania komentarzy. Problem w tym, że raczej nikt tego nie chciałby robić za darmo, a serwis (przynajmniej według mnie - na podstawie informacji własnych) nie ma kasy na takich ludzi. Uważam więc, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zgłaszanie "niemiłych typów" Maćkowi.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Wnioskuje po tym: że sugerujesz "powołanie" odpowiednich ludzi do moderowania komentarzy.

Problem w tym, że raczej nikt tego nie chciałby robić za darmo, a serwis (przynajmniej według mnie - na podstawie informacji własnych) nie ma kasy na takich ludzi.

Od sugestii, po wprowadzenie w życie dluuuga droga.

Ba ...

 

Uważam więc, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zgłaszanie "niemiłych typów" Maćkowi.

Za darmo? Z potrzeby serca?

 

---------------------------------

 

E:16.03

 

 

Dziś przestudiowałem toooonę komentarzy pod różnymi newsami i artami na bmk. Otóż dochodzę do wniosku, że

 

>> po pierwsze:

 

- szkoda w ogóle czytać komentarze

- trolling praktycznie nie występuje. Jest trochę przekomarzania się typu karta, czy firma A jest lepsza niż B >> ale przecież to normalne i z góry nastawione przez piszącego na wywołanie określonej reakcji

-- problemem zaczyna być tylko umieszczanie treści obraźliwych wobec innych userów, lub niezgodnych z szeroko pojętym dobrym smakiem (bo i takie pewnie się zdarzają) - wtedy powinna być reakcja i odpowiednie środki zapobiegawcze.

 

>> podsumowując:

tak po prawdzie nie ma problemu w komentarzach, a smaczki typu "nV najlepszą firmą i z najlepszymi GPU" (lub odwrotnie) napędza tylko następne komentarze i ilość wejść na dany tekst ;)

Edytowane przez DANNY__79
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w komentarzach, a smaczki typu "nV najlepszą firmą i z najlepszymi GPU" (lub odwrotnie) napędza tylko następne komentarze i ilość wejść na dany tekst ;)

Dokładnie tak chociaż z czasem mocno to męczy. Ogólnie dużego problemu nie ma.. Patrząc np na inne strony z katolickimi bzdetami w komentarzach.. ;) czy też mega stronniczymi na rzecz jednego producenta...

 

Jednak uważam że powinno być widać informację np w komentarzu że za tą wypowiedz ktoś został zbanowany albo dostał ostrzeżenie... tak od czasu do czasu moglibyśmy poczuć się lepiej ;)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Udajesz, czy naprawdę nie wiesz?

Jest tego pełno. Szczególnie pod newsami/artami: z dziedzin konsole, gry, karty graficzne :P

 

e:

Zresztą nie mam zamiaru tu się przekomarzać, czy walczyć z kimś lub czymś. Zarejestrowałem się na nowo z czysto sentymentalnego powodu i konieczności kontaktu z pewną osobą.

To, że zwrócę uwagę na jakiś tam problem, zaproponuję jakieś rozwiązanie to jedno, czy ktoś coś z tym zrobi drugie -- mnie za jedno.

 

 

 

Czyściej w komentarzach benchmark.pl, to czystszy cały internet, a na tym powinno nam wszystkim zależeć.

 

 

//pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...