Skocz do zawartości

Co tam ciekawego u AMD FX-4170 ?


Recommended Posts

Wysokie taktowania to niekoniecznie wada architektury... AMD zawsze miało układy bardziej "tolerancyjne" na MHz - od CPU począwszy, na GPU kończąc... Czy jeżeli nV wyśrubowała zegary w Keplerach to od razu znaczy że słabość wobec Tahiti nadrabiają megaherce?

W przypadku kart graficznych szukając kart TOP wziąłbym AMD. Ale jak Pan niżej skomentował może nieco z ironią ale FX o bardzo wysokich zegarach też muszą zjeść nieco papu :) Ja osobiście wolałbym aby AMD wydajnościowo było bardzo blisko intela bądź nawet wyżej. Dla nas konsumentów byłaby to bardzo pozytywna sytuacja. W takim układzie pewnie nie siedziałby u mnie i5 2500K ale jakiś FX. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej :)
Link to post
Share on other sites

posiadałem niedawno ten procesor ale sprzedalem z powodu bardzooo dużego poboru prądu aż się pociłem gdy przychodziły rachunki :D

na domyślnym napięciu po OC nawet nie może być zgoła większy niż na defaulcie.

Link to post
Share on other sites

Jak wyjdą 3dmarki obsługujące nowe instrukcje z FX'ów to odpalanie ich na Windowsie 8 będzie dawało bardziej rzeczywisty obraz wydajności FX'a. Narazie to mamy wyniki z niezoptymalizowanych aplikacji na niezoptymalizowanym systemie.

Link to post
Share on other sites

3d mark 2006 jest dobry do testowania wydajności procesora, jak procesor w tym tescie ma dużo pkt to i w grach będzie sobie radził, programy może i pod fx zoptymalizuja ale nie gry, wiec jak fx ma mało pkt w 3dmarku 2006 to i w grach będzie miał mało klatek i będzie blokował karty graficzne.

 

Po podkręceniu dogoni phenoma w 3dmarku 2006 wiec w grach też nie będzie jakoś dużo gorszy, pewnie kilka klatek w grach FX4100 3,6Gh będzie miał mniej pd phenoma 955 3,2.

 

W jednym teście FX4100 ma 3700 a w innym 4100 może to zależy od systemu??

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

3d mark 2006 jest dobry do testowania wydajności procesora, jak procesor w tym tescie ma dużo pkt to i w grach będzie sobie radził

Poczytaj sobie o różnicach między 3D Markiem 06 a 11 i sam wyciągnij wnioski jak ta staroć z przed 6 lat ma być wiarygodnym odnośnikiem do najnowszych gier.

 

programy może i pod fx zoptymalizuja ale nie gry

Ale bzdury opowiadasz. Czasy wprowadzania na rynek MMX, 3DNow i SSE pamiętasz ? I co nie wprowadzili nowych instrukcji do silników graficznych gier ? Jak na rynek weszły procesory o nowej architekturze wielordzeniowej to co z czasem nie pojawiały się gry wykorzystujące więcej niż jeden wątek ?

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy czy FX4100 w byle jakiej grze przegoni phenoma x4.

2dmark 2006 ale test procesora a nie cały benchmark.

Skoro w marku FX4100 ma 3700pkt a phenomII x4 4700 to i w grach różnica będzie w ilości klatek.

Już wiem czemu go tak bronisz bo żałujesz że nie masz phenoma x4 955BE.

Link to post
Share on other sites

2dmark 2006 ale test procesora a nie cały benchmark.

Jak chcesz testować realną wydajność FX'ów skoro nie ma do tego oprogramowania ? Widzę że dalej nie przyjmujesz do wiadomości że obecne oprogramowanie i system nie wykorzystują FX'y w 100%.

Chyba tego nie wiesz ale jak wychodzi nowy sprzęt różniący się znacznie od wcześniejszego to dopiero po jego wejściu na rynek zaczynają pojawiać się programy i gry wykorzystujące jego możliwości. Tak było z MMX, SEE, 3DNow, sprzętowym T&L, 32 bitowym kolorem, teksturami wyższej rozdzielczości itp. itd. To samo będzie z instrukcjami AVX, FMA4, XOP i modułowością.

 

Skoro w marku FX4100 ma 3700pkt a phenomII x4 4700 to i w grach różnica będzie w ilości klatek.

W 3DMarku 2006 możesz sobie sprawdzić jak FX zachowuje się w grach i systemie który nie obsługuje jego możliwości. Tym samym sposobem możesz testować Phenoma na Windows 98 i 3D Marku 2000, będzie to tak samo wiarygodny test.

 

Już wiem czemu go tak bronisz bo żałujesz że nie masz phenoma x4 955BE.

 

Piszę ci konkretne argumenty więc nie wmawiaj mi że czegoś żałuję. Z zakupu FX'a jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Co ty pleciesz wyszedł sandy bridge rok temu i pozamiatał w grach, fx jest jak pierwszy phenom :)

Po za tym nikt nie będzie pisał gier pod fx więc nigdy sie nie dowiesz jaką ma wydajność po gry piszą pod Intela i karty Geforce bo te firmy dają support a amd tylko code masters i valve.

Link to post
Share on other sites

Ty jednak nadal nie rozumiesz co to jest modułowość procesora i instrukcje więc nie ma o czym gadać. O pisaniu gier też pojęcia nie masz, poczytaj trochę o kompilatorach. Historii też nie pamiętasz wcześniejszej niż wejście Sandy Bridge.

Powtarzasz głupoty po innych że FX jest jak pierwszy Phenom. Pierwszy Phenom nie zawierał niczego wyjątkowego w swojej konstrukcji. Wyniki po jego premierze były wynikami końcowymi bo nic już więcej z Phenoma się nie wyciśnie. FX to całkiem inna historia bo mamy inną budowę procesora i nowe instrukcje. Za niedługo premiera nowego OS z supportem dla FX a nowe instrukcje będą wprowadzane do kolejnych kompilatorów i API.

 

ps.

[Onet mode] efiks do kitu !!!1111 phenom rzondzi !!!111 [/Onet mode]

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Zobaczymy czy wyjdzie chociaż jedna gra w której FX4100 przegoni Phenoma x4 955.

Już wyszły i to za czasów gdy nie była dostępna łatka dla FX pod Win 7.

Cywilizacja 3, Ruse. W Crysis II różnica to 3% na korzyść PII 980BE i to przy wyłączonym turbo core FX'a więc PII 955 zje na śniadanie. Z aplikacji to Photoshop CS5.1 lepiej idzie na FX4100.

Link to post
Share on other sites

Fenio nie tłumacz mu, bo on i tak robi swoje... Po co testować FX, bez żadnego wsparcia systemu, aplikacji, gier? Gdyby było to wspierane FX nie wypadłby tak blado na tle "idealnych" Intełów. Ja czekam na testy na systemie Windows 8, grach i aplikacjach wspierających budowę FX i zobaczymy wtedy czy taki on gniot jakim go kreują (P.S. Ja nie mam nic do niego, nawet sam będę go kupował, ale 8120, nie 4100)

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli by przyjąć pesymistycznie że wszystko będzie optymalizowane tylko pod instrukcje procesorów Intela (co jest praktycznie niemożliwe) to i tak zostanie wprowadzona do powszechnego użycia instrukcja AVX która jest zarówno w procesorach Intela jak i AMD FX. AVX mają wpływ na wydajność zmiennoprzecinkową a ta jak wiadomo jest właśnie kulą u nogi FX'ów z powodu ilości FPU równej ilości modułów. Różnica między PII a FX'ami będzie się zmieniać, nie wiadomo tylko o ile i kiedy dokładnie to nastąpi bo wszystko zależy od tempa rozwoju software które od dawna nie może nadążyć za hardware.

 

W ruse FX4100 4,7 GH ma mniej klatek niż phenom x4 955 4GH tak samo w Wiesławie 2.

 

PII 955 - 22,1fps

FX4100 TC - 24,4 fps

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge?page=0,8

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

W ruse FX4100 4,7 GH ma mniej klatek niż phenom x4 955 4GH tak samo w Wiesławie 2.

Bo FX 4170 to procesor 2 rdzeniowy tak naprawdę, a Phenom X4 to natywny quad. Więc nie dziwi mnie to że FX słabszy.

 

Nawet jeśli by przyjąć pesymistycznie że wszystko będzie optymalizowane tylko pod instrukcje procesorów Intela (co jest praktycznie niemożliwe) to i tak zostanie wprowadzona do powszechnego użycia instrukcja AVX która jest zarówno w procesorach Intela jak i AMD FX. AVX mają wpływ na wydajność zmiennoprzecinkową a ta jak wiadomo jest właśnie kulą u nogi FX'ów z powodu ilości FPU równej ilości modułów. Różnica między PII a FX'ami będzie się zmieniać, nie wiadomo tylko o ile i kiedy dokładnie to nastąpi bo wszystko zależy od tempa rozwoju software które od dawna nie może nadążyć za hardware. PII 955 - 22,1fps FX4100 TC - 24,4 fps http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge?page=0,8

RUSE w miarę właściwie obsługuje moduły FX-ów i tu tragedi nie ma szczególnie gdy patrzymy na FX 4 i 6, choć szału też nie.

 

Ile taki FX4100/4170ma w 3dmark 2006? Jak macie takie procesory to przetestujcie, tak samo FX6xxx i FX8xxx każdy zobaczy co to warte.

3DMark 2006

 

FX 6100 default

http://www.abload.de/img/14.871-3dm06-hd6870de4jum6.png

 

FX 6100 @ 4.3

http://www.abload.de/img/17.242-3dm06-fx61004.16uks.png

 

Jak chcesz testować realną wydajność FX'ów skoro nie ma do tego oprogramowania ? Widzę że dalej nie przyjmujesz do wiadomości że obecne oprogramowanie i system nie wykorzystują FX'y w 100%. Chyba tego nie wiesz ale jak wychodzi nowy sprzęt różniący się znacznie od wcześniejszego to dopiero po jego wejściu na rynek zaczynają pojawiać się programy i gry wykorzystujące jego możliwości. Tak było z MMX, SEE, 3DNow, sprzętowym T&L, 32 bitowym kolorem, teksturami wyższej rozdzielczości itp. itd. To samo będzie z instrukcjami AVX, FMA4, XOP i modułowością. W 3DMarku 2006 możesz sobie sprawdzić jak FX zachowuje się w grach i systemie który nie obsługuje jego możliwości. Tym samym sposobem możesz testować Phenoma na Windows 98 i 3D Marku 2000, będzie to tak samo wiarygodny test. Piszę ci konkretne argumenty więc nie wmawiaj mi że czegoś żałuję. Z zakupu FX'a jestem zadowolony.

Kolega tutaj dobrze argumentuje.

 

Wydajność FX-ów jest taka dziś na jaką obecne oprogramowanie pozwala. A że te nie obsługuje budowy modularnej FX-ów w 100% (głupieje) dlatego też FX-y są niewykorzystywane w 100%.

 

Zmieni się to po wejściu oprogramowania które w 100% obsłuży złożoną budowę modułów Bulldożerów.

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Zobaczymy czy w GTA5 FX będzie lepszy od phenoma, bo nawet na podkreconym FX 6100 do 4,3Gh i 6850 915 masz mniej pkt niż ja na Phenom x3 3,6Gh i GTX460 768 805mhz.

 

Zależy czy GTA V będzie przystosowane do budowy FX inteligencie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

On ciągle swoje więc nie zrozumie tego zagadnienia.

 

W Max Payne 3 kolego Lordonos FX-y tez sobie słabo radzą ?

 

http://img337.imageshack.us/img337/3073/prozmp3.png

 

http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/max-payne-3-test-gpu.html

 

bo nie wydaje mi się aby tak było jak mówisz.

 

Twój Phenom X4 zamieciony nawet przez FX-4100 a gdzie tu modele wyższe. Mój FX-6100 juz ma sporą przewagę. A szczególnie widać tę różnice w minimalnym FPS-ie

 

Nadchodzące GTA 5 to także gra tego samego producenta co MP3, zatem gwarantuje Ci że tam FX-y tez będa widocznie lepsze od Phenomów. Nie wspominając już o poprawionych FX-ach, czyli Piledriverach.

Edytowane przez pcfoster
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie chyba się lekko się zatrzymam do Piledriver'a. FX8150 (czyli 8120 podkręcony) osiąga wyniki niebotyczne co wyniki z optymalizacji (W KOŃCU fu*k YEACH, ale Windows 8 przed nami)

 

Tutaj taki 4100 robi miazgę z Phenomów. Teraz widoczna jest słaba optymalizacja pod FX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli są to wiarygodne testy to dość miły obrazek :) Jeśli z czasem aplikacje będą lepiej wykorzystywały architekturę Fxów to wyjdzie nam

wszystkim na plus (zwiększona konkurencyjność) Ale póki co jak widać Intel jest niepokonany.

Link to post
Share on other sites

Przed premierą Fxów również ostrzyłem ząbki na 8xxx ale niestety intel wypadał o wiele lepiej. Oczywiście również nie żałuję i mam świadomość, że 2500 K starczy na dość długi czas z uwagi na możliwość całkiem fajnego wykręcenia (4.5 ghz to praktycznie norma)

Natomiast w takiej konfiguracji taktowanie domyślne w zupełności wystarcza.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...