Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Otóż w już w tamtym roku sie przymierzałem do kupna komputera, niestety wyszło jak wyszło (samochód miał pierwszeństwo- czymś musiałem dojeżdżać do pracy) Ale teraz finansowo stoje znacznie lepiej więc mojego staruszka odeśle na zasłużoną emeryturkę :D Zacznijmy od tego że zakup wszystkich częśći rozłoże na 3 miesiące. Całość może mnie wynieść max 5 tys. Co już mam i co może sie nadać?

-myszka gigabyte m800x

-klawiaturka modecoma ale jest jak dla mnie świetna więc zostaje

-dysk 320GB Sata2 też zostanie

-monitor to TV 40 cali LED szajsunga

I to chyba by było na tyle.

Jak widać interesuje mnie sama buda. Po długim czasie spędzonym na forum mam pare swoich przemyśleń:

-procek i5 2500k

-mobo ASRock Z68 EXTREME4 GEN3

-chłodzenie procka to noctua nh-d14

-ram Kingston 8GB (2*4GB) 1600MHz CL9 KHX1600C9D3X2K2/8GX

-zasiłka Corsair CMPSU-800G ATX 800W

-grafika najlepiej coś od zielonych

-buda jakieś propozycje?

 

Oczywiśćie sprzęt ma służyć do gier full hd i filmów blu-ray. I teraz pytanko. Warto wstrzymać się z kupnem w tym miesiącu części, i poczekać na ivy? Bo w tym miesiącu myślałem nad ramem, płytą i zasilaczem. Odpisze dopiero późnym wieczorem. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

To zależy czy chcesz czekać... Ivy na pewno po premierze będzie miało podatek od nowości więc takie tanie to nie będzie... Płyty nie będziesz musiał zmieniać bo Ivy pasuje na te płyty.. Możesz złożyć cały zestaw na 7950/7970 i na pewno będziesz zadowolony...

 

Może coś takiego:

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

799 zł

Płyta główna:

AsRock Z68 Extreme4 Gen3 /intel Z68/

669 zł

Pamięć RAM:

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XMS3

179 zł

Wentylator:

Noctua NH-D14

339 zł

Druga pamięć RAM:

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance blue

189 zł

Dysk twardy:

Karta graficzna:

Gigabyte Radeon HD7950 3GB DDR5 /384bit/ DVI/HDMI/2xDP

1849 zł

 

Nagrywarka DVD:

Liteon iHAS124 SATA (black)

79 zł

Obudowa:

Cooler Master HAF 912 Plus (b/z)

330 zł

Zasilacz:

Corsair 800W [CMPSU-800GEU] Gaming Series

399 zł

 

 

4832

zł brutto

 

I mógłbyś pomyśleć jeszcze o jakimś SSD 60-64GB na system :).

Edytowane przez david1206
Link to post
Share on other sites

Dysk 320GB sata2, nagrywarke liteona, i peryferia typu: mysz klawa i słuchawki. Na ivy moge poczekać. Teraz pytanko mam. Kupić w tym tygodniu tą płytę? Zakup odbęde w morele.net w jednej z siedzib w krakowie(wole osobiście). Teraz pytanko. Czy te ramy co podałeś nie będą kolidować z noctua? Bo wiem że są jakieś tam problemy z radiatorami, więc wole zapytać.

Link to post
Share on other sites

Noctua zasłoni 2 sloty więc jeszcze 2 powinny być wolne jak się boisz o to to weź po prostu Kingston HyperX 1600mhz jakieś ;). A co do Ivy Bridge to zadaj sobie pytanie czy warto ? To będzie jeszcze co najmniej z półtora miesiąca przy tym premierowe ceny wysokie czyli jakieś 2 miesiące do ustatkowania się tego wszystkiego..

Link to post
Share on other sites

No z początku myślałem o tych kingstonach co mówisz. Bo jak kiedyś będe chciał wsadzić coś ponad 8GB to pasowałoby żeby jakieś sloty jeszcze zostały. No nie wiem co myśleć o tych ivy, sandy oferuje naprawde dobrą jakość i wydajność. Co do kart to najprawdopodobniej zaczekam na nową serie zielonych lub zaopatrzę się w nowego radeonka z górnej półki. To jutro przed pracą skoczę po płytę, zasilacz i noctue lub ramy xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...