Skocz do zawartości

KEPLER Nvidia GeForce GTX 680: 28 nm


Recommended Posts

Mnie ciekawi to że wszyscy w komentarzach pod artykułami lamentują "...To zmusi Nvidi'ę do obniżki cen..." Już prędzej wygram Ferrari F40.

Ludzie to by chcieli najchętniej za darmo, a nVidia się zwyczajnie ceni. Na dzień dzisiejszy zakup 680 to głupota, bo po OC obu karty się zrównują a kupując Radka zostaje na porządną dźwiękówkę i chłodzenie CPU. Ale tak już jest że 90% użytkowników twierdzi że "AMD syf" i buli 6 bomb za zielone logo.

Link to post
Share on other sites

Ludzie to by chcieli najchętniej za darmo, a nVidia się zwyczajnie ceni. Na dzień dzisiejszy zakup 680 to głupota, bo po OC obu karty się zrównują a kupując Radka zostaje na porządną dźwiękówkę i chłodzenie CPU. Ale tak już jest że 90% użytkowników twierdzi że "AMD syf" i buli 6 bomb za zielone logo.

Wiadomo Nvidia bardzo nie lubi tracić a wiadomo każdy zobaczy o nowy GTX680 wygrywa wybieram go zamiast 7950 dopłacając sporo lecz zyskując 5/10fps!
Link to post
Share on other sites

Dobrze powiedziane, jedni chca kupic gtx 680 na pokaz, zeby inni wiedzili ze ma gtx 680, to jest kozakiem:)spotkalem sie z takim jednym gosciem ze ma chyba celerona czy cos i chce wpakowac tam gtx-a 680, ale musi miec zeby sie pochwalic... popatrzmy na starsze modele zielonych, dalej ceny sa wysokie i bede jeszce troche....:) No nie z nvidia takie rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie Panowie, jest tak jak piszecie, sam jeszcze pare dni temu rozważałem zakup GTX 680, ale patrząc na ceny 7970 to zupełnie mnie się nie opłaca - być może dlatego, że nie jestem jakimś krezusem. Nie chce nikogo obrażać, bo to nie w mojej naturze, lecz 680 teraz to biorą ludzie lekko naiwni, bądź po prostu nie robi im różnicy te pięć stów z groszem. Mam nadzieję że nie rozjuszę miłośników zielonych tą enuncjacją.

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Kilku moich klientów wymieniało właśnie 7970 na GTX680, skarżąc się na spadki minimalnego FPS, szczególnie w BF3. Jednak wtedy różnica w cenie nie była tak duża. Jest też grupa osób (do których i ja się zaliczam), którzy lubią mieć wszystkie dostępne efekty (PhysX), chociażby to było tylko kilka tytułów, chociaż dla mnie jedną z ciekawszych funkcji jest FXAA. GTX680 jest to również karta dla tych, którzy chcą mieć najszybszą jednordzeniową kartę do gier i 3Dmarków :)

Link to post
Share on other sites

Kilku moich klientów wymieniało właśnie 7970 na GTX680, skarżąc się na spadki minimalnego FPS, szczególnie w BF3. Jednak wtedy różnica w cenie nie była tak duża. Jest też grupa osób (do których i ja się zaliczam), którzy lubią mieć wszystkie dostępne efekty (PhysX), chociażby to było tylko kilka tytułów, chociaż dla mnie jedną z ciekawszych funkcji jest FXAA. GTX680 jest to również karta dla tych, którzy chcą mieć najszybszą jednordzeniową kartę do gier i 3Dmarków :)

Niekoniecznie z tego co mi wiadomo właśnie 79XX jest najbardziej wydajną kartą w zastosowaniach nie-growych.
Link to post
Share on other sites

Spadki fps w BF3 na 7970? To chyba urojenia... Wymianiają zapewne z powodów błahych, naoglądali się wykresów i ot mamy fanaberie. Na YT widziałem sporo filmików nagrywanch kamerką jak BF3 śmiga na ultra aż miło, oczywiście zleci gdzieniegdzie do 48 fps, ale to samo jest na GTX 680, choćby na mapie Gulf of Oman. xD

 

Żadna z tych dwóch kart nie gwarantuje stałych 60 fps w Battlefield 3(maxed out), co notabene jest moim zdaniem kuriozalne... Tanie te karty nie są przecież.

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Spadki fps w BF3 na 7970? To chyba urojenia...

Osobiście nie sprawdzałem, ale nie mam powodu nie wierzyć, gdyż tracili sporo kasy na tej zamianie. Jeden z dobrze ogarniętych ludzi w temacie GPU z innego forum ma obydwie karty i przetestował dla mnie w BF3, wyniki ponizej:

7970@1150 Avg: 54.712 - Min: 43 - Max: 67

680@+172 Avg: 66.596 - Min: 56 - Max: 76

Mam już swoją BF3, więc nie omieszkam skonfrontować tych wyników.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Zatem czekam ze zniecierpliwieniem, bo aż nie chce mi się w to wierzyć.

Jeszcze jedno, taki test trzeba naturalnie przeprowadzić na tych samych lokacjach, preferowałbym najbardziej wymagające mapy, a mianowicie: Półwysep Sharqi oraz Zatoka Omańska.

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Osobiście nie sprawdzałem, ale nie mam powodu nie wierzyć, gdyż tracili sporo kasy na tej zamianie. Jeden z dobrze ogarniętych ludzi w temacie GPU z innego forum ma obydwie karty i przetestował dla mnie w BF3, wyniki ponizej: 7970@1150 Avg: 54.712 - Min: 43 - Max: 67 680@+172 Avg: 66.596 - Min: 56 - Max: 76 Mam już swoją BF3, więc nie omieszkam skonfrontować tych wyników.

Ja mam na gtx580 min:40fps ale mi to karty nowe za chore ceny. :P

Link to post
Share on other sites

Zatem czekam ze zniecierpliwieniem, bo aż nie chce mi się w to wierzyć. Jeszcze jedno, taki test trzeba naturalnie przeprowadzić na tych samych lokacjach, preferowałbym najbardziej wymagające mapy, a mianowicie: Półwysep Sharqi oraz Zatoka Omańska.

Sam jestem bardzo ciekaw, gdyż życie nauczyło mnie nie wierzyć do końca w coś, czego sam nie sprawdzę, szczególnie w przypadku wydajności i głośności kart graficznych jeżeli chodzi o sprzęt. Oczywiście musi być powtarzalność takiego testu, więc zrobię kilka zarówno z OC jak i na stockowych zegarach. Muszę tylko od kumpla pożyczyć 7970.

Link to post
Share on other sites

A ja tak zapytam , czy np mając gt220 (ma physx) + kupując np hd7950 to da się to połączyć by szło na 2 karty ale z gt220 brać tylko efekty physx ? ;)

Niestety ,ale cena gtx680 jest jaka jest w porównaniu do coraz tańszego hd7970 ,a jedyna zaleta (przynajmniej dla mnie) gtx-ów to właśnie physx . Natomiast podobają mi się osiągi takiego szafira hd7950OC + 3GB ram :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...